Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Горе-відновлення
Горе-відновлення 

 З даху музею Пінзеля вже  втретє викрали мідну бляху

Проект реставрації колишнього костелу кларисок (музей Пінзеля) розробили ще три роки тому, однак похвалитись його втіленням не випадає й тепер. На відміну від фасаду, який досі в жалюгідному стані, дірявий дах практично залатали, однак роботам із реконструкції покрівлі завадили…злодії.  

   Днями з даху музею Пінзеля поцупили новеньку мідну бляху. Як виявилось, така крадіжка вже третя за останні декілька місяців і, за словами Олександра Хорощака, керівника компанії-підрядника «Центр-Комплекс», найбільш масштабна та збиткова. «Дах музею Пінзеля складається з трьох частин. Найбільша частина — там, де стоїть хрест і купол, він називається сигнатурка. Там були вкрадені елементи безпосередньо з горища, це була перша крадіжка. Останнього разу було знищено частину покрівлі та маленьку сигнатурку найнижчого даху, який  межує з училищем. Це найбільша крадіжка з тих, що були, — розповів «Ратуші» Олександр Хорощак. — Наразі ще не можна конкретно сказати, яких збитків завдано, там є знищені елементи та частина покрівлі. Ми підраховуємо втрати».

   До завершення реконструкції даху музею Пінзеля залишилось орієнтовно три місяці. За словами підрядника, скоріше за все, крадіжки відіб’ються на термінах виконання робіт. «Щодо термінів виконання реконструкції даху зараз точно сказати важко. Адже невідомо, чи припиняться такі інциденти, відповідно, також буде брак матеріалів. Виникає запитання, як забезпечити, щоб крадіжки не повторювались у майбутньому. В музеї працює цілодобова охорона, але вона не має ніякої візуалізації щодо покрівлі.  Можливо, треба буде облаштувати відеонагляд, щоб охоронці могли бачити не лише внутрішні приміщення, але й ситуацію зовні. Адже який сенс нам працювати над реконструкцією даху та продовжувати роботи, якщо немає гарантії, що такі випадки не повторяться», — додав директор будівельного підприємства. 

   Попри вкрадену бляху, реконструкція покрівлі музею триває, тепер підрядники виконують роботи на верхній сигнатурці. «Там, де сталася крадіжка, на нижній сигнатурці та частково на покрівлі, роботи вже були виконані. Нам залишався завершальний етап. Але те, що було зроблено, злодії зруйнували, — каже Олександр Хорощак. — Коли сталася остання крадіжка, ми викликали поліцію, але наразі щодо затриманих інформації немає. Наскільки мені відомо, раніше затримували підозрюваних, але доказів не було, і цих людей відпустили». 

  Уляна ДЕПУТОВИЧ

  Коментар

   Андрій САЛЮК, голова Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури:

   «Мені важко сказати, чому так довго тривають роботи з реконструкції даху музею Пінзеля, адже не знаю, яка там нині ситуація з фінансуванням тих робіт. В нас, зазвичай, усе залежить від коштів — є кошти, роботи ведуться, немає — не ведуться. Інше питання, чому в нас така жахлива ситуація з наданням коштів на реставрацію пам’яток. Музей Пінзеля — дуже важлива складова Львівської галереї мистецтв. Особливо в цей час, коли ми багато говоримо на весь світ про Пінзеля та його талант, а коли люди приїжджають до Львова, то бачать таку ситуацію з музеєм. Це дуже негативно відбивається на репутації нашого міста. Щодо самої реставрації, то роботи тривають дуже довго. Це демонструє ставлення нашої влади до таких об’єктів культурної спадщини, як музеї. Передусім це стосується влади центральної, зокрема я кажу про Мінкультури. Вони взагалі не опікуються та не цікавляться музейною справою. Складається враження, що наше Міністерство культури викидає поза свою увагу всю культурну спадщину: і музеї, і архітектурні пам’ятки. В нас нема належного фінансування реставраційних робіт, не фінансується розвиток музейної справи. Музей Пінзеля, на жаль, став яскравим прикладом саме такої ситуації. Щодо крадіжок, y мене складається таке враження, що поліція стала не органом правопорядку, вони тільки ведуть статистику, скільки разів в якого об’єкту що вкрадено. Звісно, я не говорю про всі напрями діяльності правоохоронців. Якщо такий випадок зафіксовано, то зрозуміло, що злодії не будуть цю мідь жувати, — вони несуть це на пункти здавання брухту кольорових металів. Є певна кількість приймалень, де це можна здати. Відповідно, проводиться робота на пунктах прийому, і люди, які це здавали, знаходяться дуже швидко. Працівників цих пунктів просто треба попередити й зобов’язати повідомити про здавання цієї зірваної бляхи. У разі, якщо ці працівники не повідомляють, вони стають співучасниками. Відповідно, відбуваються перевірки, і якщо на пунктах прийому брухту виявляють крадене, ці люди підпадають під статтю. Чи опрацьовували це все наші правоохоронці? Тоді де результат?».
   
   

 Опубліковано : 15.03.17 | Переглядів : 1277

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Чер.2018
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
 
Реклама