Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Без браслета і застави
Без браслета і застави

За ініціативи громадських активістів у Львові провели широкий круглий стіл про те, як на практиці обирати міру запобіжного заходу. Зокрема, прокурор області Юрій Квятковський повідомив, що на всю Львівську область є лише вісім справних електронних засобів контролю (браслетів). Обласний прокурор розповів на круглому столі про унікальний випадок: суд присудив викрадачеві автомобільних номерів домашній арешт, і той, дорогою зі суду до свого помешкання…, вкрав відразу кілька автомобільних номерів!!!

За словами громадської активістки, голови правління «Варти 700» Наталі Шелестак ці вісім справних браслетів (усього їх 14) на область — нонсенс, і відповідно судді, знаючи про те, що браслетів нема, таку міру запобіжного засобу не використовують.  
   
   
   «Насправді це є порушення прав людини. Через те, що не використовуються браслети, люди тікають. Яскравий приклад того — беркутівець Садовнік, якого звинувачують у розстрілі майданівців, Небесної сотні, а він сидить собі в Росії й коментує, яка ця держава. Ми, фактично, на його прикладі показували, до чого призводить не використання таких браслетів, — розповідає активістка. — У зв’язку з недостатньою кількістю електронних засобів контролю суди, обираючи запобіжний захід, відкидають можливість обрання підозрюваному такого запобіжного заходу, як домашній арешт. Тому ми звертаємось до МВС із вимогою провести роботу для виділення коштів на придбання приладів, необхідних для контролю за особами, підозрюваними у вчиненні злочину, на період запобіжного заходу. Такі браслети мають бути закуплені в найкоротший і можливий термін». 

   Заступник начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області — начальник слідчого  управління Микола Самарчук, розповів  «Ратуші», що електронний засіб контролю, як запобіжний захід потрібний і є одним із найнадійніших. «ЕЗК (браслети) контролюють дільничні, служба 102, яка моніторить їх, бо в цьому браслеті є відповідний пристрій, який за GPS-сигналом відстежується, — каже посадовець. — Браслети вкрай потрібні, треба збільшити їх кількість у зв’язку з тим, що суди в малій кількості ухвалюють рішення про обрання запобіжного заходу взяття під варту. Підтримую цю ідею щодо виділення коштів, навіть із міських чи обласних бюджетів, бо держава — це не мішок, який можна розтягувати в різні боки».

    Також, за словами активістів, потрібно внести певні зміни в законодавстві, зокрема в Кримінально-процесуальному кодексі, адже важливим аспектом є застосування застави. «Всі учасники круглого столу дійшли згоди, що нам вкрай потрібно конкретизувати випадки, коли застава не може бути призначена. Вони мають бути конкретні й унеможливлювати право не застосовувати заставу, а конкретна вимога не застосовувати має бути тільки в певних випадках, а саме тяжкі злочини та низка інших злочинів, — каже пані Шелестак. — Бо ми бачимо останні події, коли працівників поліції було затримано і їх звинувачують у розбої та грабежі, вони вчинили низку злочинів, і їх відпускають під заставу. І тут питання, чи не будуть вони реально впливати на ті слідства, вони поліцейські, й їх ніхто не звільняв. Це люди, які були в системі, які можуть впливати своїм авторитетом. Скажімо, людину підозрюють в організації замовного вбивства трьох осіб, замаху на вбивство інших осіб. І її так само відпускають під заставу. Що це? Це повний нонсенс, не логічність рішень суду, але, на жаль, закон їм дає таке право. Бо в законі прописана стаття, що вони можуть не застосовувати, а вони вирішили застосувати заставу. Немає категоричності у самому законі, це Кримінально-процесуальний кодекс, який писали за часів Януковича і під нього, під банду, яка тоді правила, в тому числі, й судами. Тобто, це був кодекс цілком їм комфортний, і досі, вже три роки по Майдану, ми не спромоглися внести зміни».
 
  P.S. До речі, браслети, які ламаються працівники правоохоронних органів ремонтують самі…

Христина СЛЮСАРЧУК

До теми
   Застосування ЕЗК діє на підставі ухвали слідчого судді, після закріплення на тілі підозрюваного електронного браслета або персонального трекера негайно повідомляє слідчого. Налаштовується електронний браслет із використанням мобільного пульта моніторингу. Стаціонарний пульт моніторингу, ретранслятор чи мобільний контрольний пристрій дозволяє відстежувати місце перебування особи за допомогою глобальних навігаційних супутникових систем GPS. Браслет не повинен спричиняти значних незручностей тому, хто його носить і становити небезпеку для його життя та здоров’я. Цілодобовий контроль за тим, як використовує ЕЗК особа, яка зобов’язана його носити, здійснює територіальний підрозділ уповноваженого підрозділу. Черговий пульта моніторингу цього підрозділу, у разі отримання сигналу тривоги, негайно з’ясовує його місце перебування особи з браслетом та причини отриманого сигналу тривоги.

 Опубліковано : 15.03.17 | Переглядів : 1258

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Чер.2018
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
 
Реклама