Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
«Зустрічі» з Пінзелем: в очікуванні діалогу
«Зустрічі» з Пінзелем: в очікуванні діалогу

— Пінзель для мене — найвидатніший європейський скульптор XVII — XVIII століть. Наважуся навіть сказати, що видатніший від Огюста Родена, — зізнався польський скульптор, ректор Академії мистецтв у Варшаві Адам Мияк на відкритті виставки «Зустріч. Пінзель. Мияк» у Музеї сакральної скульптури Іоана Георгія Пінзеля, підрозділу Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького. 

   «Не маємо права залишати майстра Пінзеля у XVIII столітті. Маємо актуалізувати його не тільки виставками, а й діалогами з іншими митцями», — зазначив на відкритті експозиції директор галереї Тарас Возняк. «Експресія, масштабність мислення і філософська глибина — саме те, що об’єднує роботи обох митців, — каже очільник мистецької установи. — Поєднати їхні твори в одній залі вирішив блискавично. Ішов на куртуазну зустріч із ректором Академії мистецтв, але щойно він витягнув альбом своїх робіт, я відразу зрозумів, що має відбутися така виставка». 

   Хороша ідея — поєднати твори двох скульпторів різного періоду, чиї роботи й справді перегукуються між собою. Однак враження від доброго наміру трохи псує брак повноцінного діалогу. У виставковій залі музею, — лише три роботи Пінзеля. Решта перебувають на черговому огляді реставраторів після повернення з віденських мандрів. 

   «Пластика Адама Мияка сповнена драматизму. Він досліджує скороминучість людського життя. Один з найважливіших мотивів його творчості — пошук сенсу життя в його скороминучості. Відповіді митця на ці вічні питання не завжди позитивні, йому притаманне драматичне прочитання сенсу життя», — аналізує творчість колеги ректор Львівської національної академії мистецтв, скульптор Володимир Одрехівський. Адам Мияк погодився з таким трактуванням його скульптури: «Мене справді цікавить проминання життя, драматичність людини, яка як розумна істота знає, що все втрачає вартість, усе минає, і тільки мистецтво здатне трохи спинити це проминання».

   Адам Мияк творить у дереві, металі, камені. Його вважають авторитетом у галузі польської скульптури, який своєю творчістю вплинув на формування її сучасного обличчя. «Основна ідея творчості скульптора — людина, дух людський, що вдихає життя в матерію, — зазначено в експлікації до виставки. — З брил дерева, каменю, металу вириваються людські емоції: біль, крик, надія, сподівання».

   «Зустріч» Пінзеля та Мияка — перша з планованого циклу виставок. Як розповів Тарас Возняк, наступним має бути діалог майстра Пінзеля з майстром Михайлом Дзиндрою. У такий спосіб хочуть оживити не тільки Музей Пінзеля, а й Музей Дзиндри в Брюховичах. Можливо, у планованому діалозі митців братиме участь більш ніж три роботи Пінзеля, що їх зберіг для нас Борис Возницький. 

Наталя ДУДКО, фото Лесі СЛЮСАРЧУК  

 Опубліковано : 22.03.17 | Переглядів : 368

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Тра.2018
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
 
Реклама