Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Є право власності, — нема комунікацій!
Є право власності, — нема комунікацій!

Купуючи житло в новобудові, разом із квадратними метрами можна дістати  ще безліч проблем на додачу.

Така ситуація в людей, які придбали квартири у Львові в новобудові за адресою: Антонича, 3. Вже півтора року зданий в експлуатацію житловий будинок без жодних інженерних мереж, а це вода, газ та світло. Забудовник цього об’єкта — ПрАТ «ІРОКС». 

   «Житло в новобудові — це як лотерея, а в нашому випадку вона програшна», — зазначив на прес-конференції, 4 квітня, Назарій Дзьондза, представник ОСББ «На Антонича, 3» та власник помешкання в цьому будинку. 
   «Придбавши квартири в забудовника «ІРОКС», ми отримали лише право власності на квартиру без жодних інженерних мереж, які, за законом, мали б бути. Маючи право власності на житло, кожен розуміє, що це передбачає всі інженерні мережі: підведення газопостачання, електропостачання, водопідведення, водовідведення, інші комунікації. На момент здавання будинку в експлуатацію, маючи декларацію ДАБІ про готовність для експлуатації з 23 вересня 2015 року, не мати підведених комунікацій — це нонсенс», — розповів Назарій Дзьондза.
   Для того, щоб підвести воду, світло та газ до будинку, потрібно, щоб забудовник виступив замовником технічних умов на підведення цих послуг, щоб у подальшому зробити розподіл цих послуг серед квартир і нежитлових приміщень. За словами представника ОСББ, власники квартир у цій новобудові згуртувалися, щоб знайти вихід із клопітної ситуації. «Варіантом вирішення проблеми, — каже пан Дзьондза, — було створення ОСББ, щоб мати можливість підвести необхідні комунікації в правовому колі»..
Не все так просто

   Як зазначив представник ОСББ, мешканці мусили реалізовувати підведення всіх комунікацій самостійно, з нуля. «Комунікації надають відповідні служби, а у випадку нашого будинку по вулиці Антонича, 3 на момент здавання будівлі вони були лише на тимчасових договорах», — додав він. 
   «Ми домоглися підведення газу до житла, електропостачання (з нуля отримували всі дозволи та оплачували їх повністю за ринковою ціною), що коштувало більш як 500 тис. грн. І все це — за власний рахунок. До того ж забудовник перешкоджав нам у цьому», — скаржиться власник квартири. 

   «Бувало й таке, — каже пан Назарій, — що забудовник в особі генерального директора приїжджав на місце і силою, за підтримки своїх, так би мовити, «тітушок» перешкоджав фізично роботі комунальних служб». 
   Назарій Дзьондза наголосив, що від 14 березня 2016 року і до сьогодні в будинку по вулиці Антонича, 3 нема води, бо забудовник відімкнув мешканцям водопостачання. 

Непоодинокі випадки 

   «Одним із дієвих механізмів розв’язання проблем із забудовником є створення ОСББ, таким шляхом, власне, скористалися й люди на вулиці Антонича, 3», - розповів юрист Андрій Бурий. 

   «Коли будинок збудований і дотримано всіх будівельних норм, підведено комунікації, тоді ухвалюють рішення про введення такого будинку в експлуатацію. Якщо таких мереж і комунікацій нема, це ставить під сумнів здавання новобудови», — пояснив правник. 

   «На жаль, — зазначив він, — такі ситуації в Україні непоодинокі. Зазвичай, коли забудовник розпочинає будівництво, то комунікації є під’єднані тимчасово, оформляють договори на такі комунікації для будівельного майданчика,  і так на цих тимчасових договорах будинок надалі працює». 

«Будинок у будинку» — що може бути гірше? 

    «Про забудовника «ІРОКС» ходять уже легенди. Я не можу сказати, в доброму чи поганому значенні цього слова, але є дуже багато інформації про те, що ця фірма має проблеми із новобудовами», — зазначила Оксана Куманська-Нор, заступниця начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації — начальниця Управління державної реєстрації.
   За її словами, у 2016 році ПрАТ «ІРОКС» за адресою: вул. Антонича, 3, де вже діє ОСББ, зареєструвало право власності на новий будинок, попри наявність уже зареєстрованих шістьох квартир у цій будівлі. «Згідно з документами, ще у 2012 році ПрАТ «ІРОКС» набув права власності на об’єкт на Антонича, 3, площею понад 400 кв.м. на підставі судового рішення. Після 2012 року відбуваються відчуження квартир і, відповідно, нові власники реєструють собі право власності. Квартира № 5 залишається за «ІРОКСом». Її площа — 75 кв.м. 27 вересня 2016 року ПрАТ «ІРОКС» подає документи на реєстрацію права власності будинку, площею 75 кв.м. Відбувається зловживання законодавством. Коли реєструється будинок у будинку — це вже абсурд», — каже пані Оксана.

Жоден забудовник НЕ покараний

   «Лише у 2016 році був затверджений пакет антирейдерського законодавства, де запроваджена кримінальна відповідальність за такі дії, — каже Оксана Куманська-Нор. — Ця справа, я вважаю, є принциповою для нас, як і те, щоб вона була доведена до логічного завершення. В такий спосіб ми б отримали перший прецедент, який би перекрив дорогу іншим незаконним діям забудовників і державних реєстраторів, оскільки ще жоден із забудовників у Львові не був покараний», — наголосила Оксана Куманська-Нор.

   Як розповіла фахівець із державної реєстрації, було подано заяву про вчинення злочинів в органи Нацполіції, скеровано скарги до Міністерства юстиції України про скасування незаконної реєстрації. Скарга у розгляді Міністерства юстиції призначена на наступний тиждень. «Є відкритий реєстр судових справ, причому «ІРОКС» у тому списку лідирує, — в нього більш як 1700 судових справ за останній місяць», — розповів юрист. До того ж, представника забудовника «ІРОКС» запросили на прес-конференцію, й туди він не з’явився. 

   Юрист Андрій Бурий радить, перш ніж купувати житло в новобудові, зробити запити про доступ до публічної інформації до всіх комунальних підприємств, щоб дізнатись, чи всі технічні комунікації під’єднані до того чи іншого об’єкта. 

Тетяна ЖИКАЛЯК

 Опубліковано : 06.04.17 | Переглядів : 417

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Тра.2018
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
 
Реклама