Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Дуже східна «Шехеразада»
Дуже східна «Шехеразада»

Прем’єра балету «Шехеразада» за сюїтою Римського-Корсакова у Львівській опері відбулася 

31 березня в рамках святкування 15-річчя творчої діяльності заслуженого артиста України Євгенія Свєтліци. Саме цей твір він обрав для свого творчого вечора, поєднавши його зі ще одним одноактним балетом — «Кармен-сюїтою» Бізе-Щедріна. Зробити постановку «Шехеразади» Євгеній Свєтліца запропонував своїй дружині, заслуженій артистці України Анастасії Ісуповій. На роль партнерки — виконавиці головної партії Зобеїди — виконавець партії Фаріза запросив провідну солістку Національної опери України, заслужену артистку України Ольгу Кіф’як.  

   Анастасія Ісупова вперше працювала як постановник, а не як артистка балету. Знайшла й опрацювала забуте лібрето, додала на авансцену Шехеразаду і царя Шахріяра, яких немає у звичних постановках цього твору. Історія «1001 ночі», що її розповідає Шехеразада, відбувається на сцені за прозорою сіткою-пеленою. «Я дала змогу глядачам побачити казку зсередини, — каже Анастасія. — Мені також заімпонувало, що Євгеній для свого творчого вечора поєднав два різні й взаємодоповнювальні жіночі образи: сильну, пристрасну «Кармен» і по-східному м’яку, з хитринкою «Шехеразаду». А виконавиця головної партії Ольга Кіф’як додала виставі східного колориту». 

   У балеті «Шехеразада» в постановці Національної опері в Києві Ольга Кіф’як також виконує роль Зобеїди, тому має змогу порівняти обидві вистави. «Львівська вистава зовсім інша, тут героїня не помирає, на відміну від київської постановки, — розповідає артистка. — Мені подобається відкривати щось нове у звичній для себе ролі. Партію Зобеїди у Львівській опері ставили під мене, враховуючи мої побажання. Якщо якийсь рух не вдавався, його змінювали. Велике щастя для виконавця, коли виставу ставлять під нього і коли не потрібно вивчати універсальну взаємозамінну роль для першого чи другого складів». «Шехеразаду» у Львові поставили за три тижні, за цей час Ольга Кіф’як двічі приїжджала на репетиції.

   «Здійснилися дві мої мрії: станцювати партію в «Шехеразаді» і щоб моя дружина була постановником, — ділиться враженнями Євгеній Свєтліца. — Дякую Ользі Кіф’як, що погодилася на роль партнерки, бо вважаю, що це найкраща виконавиця головної партії «Шехеразади» в Україні. Її приїзд може якісно вплинути на рівень нашого балету, адже дуже цікаво спостерігати за роботою артистів з інших театрів». 

Наталя ДУДКО

 Опубліковано : 06.04.17 | Переглядів : 1283

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Чер.2018
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
 
Реклама