Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Декларативні муки чиновників
Декларативні муки чиновників

Друга хвиля е-декларування: усвідомлена гра в хованки

В Україні у День сміху, 1 квітня, завершився другий етап е-декларування, який розпочався на початку січня. Суспільство вже ознайомлене зі статками можновладців, тому друга хвиля не така гучна, як перша. З новинок, скажімо, дохід Петра Порошенка впав уп’ятеро порівняно з 2015 роком, з 62 до 12 мільйонів гривень. Прем’єр свої статки примножив у декілька разів, а голова МВС Арсен Аваков, секретар РНБО Олександр Турчинов, а також депутат Юлія Тимошенко цього року купували у держави військові казначейські зобов’язання (це цінні папери, які випускала держава для акумуляції грошей на потреби Збройних сил). 

Також, цьогоріч уперше декларації мали подати всі публічні службовці України, які працюють в органах влади та місцевого самоврядування, у державних та комунальних установах, закладах і організаціях. Попри технічні проблеми у роботі сайту НАЗК, чиновникам таки вдалося вчасно подати декларації.
   
   Сенс декларування полягає у тому, що чиновники мають пояснити, звідки у них такі статки. Якщо не можуть, на них чекає кримінальна відповідальність. Нацагентство почало вивчати новоспечені декларації. «Ми розпочали перевірку щодо Президента, Прем’єр-міністра. Далі — віце-прем’єри, міністри», — сказав в ефірі каналу «112 Україна» заступник голови НАЗК Руслан Радецький. Відтак станом на 2 квітня Нацагентство з питань запобігання корупції завершило перевірку близько 3 тисяч електронних декларацій, дані щодо 10 з них передано до Національного антикорупційного бюро України.

Несправність системи 

   Сайт НАЗК, у розробку якого вклали мільйони доларів, за тиждень до закінчення терміну подання декларації дав збій. Це не на жарт розлютило Прем’єра Володимира Гройсмана. Під час засідання уряду Володимир Гройсман порадив голові НАЗК Наталії Корчак піти у відставку. «Ви самі не здатні організувати роботу вашого сайту. І таким чином ви ставите всіх людей під загрозу двох років тюрми. І таких людей — сотні тисяч в нашій країні. Я вам раджу всім сьогодні зібратись і піти у відставку», — зазначив Прем’єр-міністр. Своєю чергою, Наталія Корчак запевняє, що йти у відставку не планує, а винен у непрацездатності сайту «Укрспецзв’язок», який його обслуговує. Згодом сайт усе ж запрацював і станом на перше квітня надійшло понад сто тисяч декларацій. Через перебої у роботі сайту та скандалів довкола НАЗК, полегшено зітхнула друга група декларантів. Депутатам сільських рад, правоохоронцям та військовим керівникам дали ще місяць на заповнення декларацій. 

Владні верхівки 

   Традиційно декларація Президента України Петра Порошенка на сайті НАЗК з’явилась за дві години до закінчення терміну подачі. Як зазначено у декларації, вся президентська родина тримає гроші у «Міжнародному інвестиційному банку». Зокрема, Президент вказав такі доходи, як свою зарплату у розмірі 366 тис. 342 гривні за рік та зарплату дружини Марини Порошенко — 75 тис. грн. Крім того, Порошенко отримав 11,9 млн грн відсотків від депозиту у банку «МІБ» та понад 26 тис. грн від відчуження цінних паперів та корпоративних прав. 
   
   Глава держави володіє будинком на 1331,7 кв. м у селі Козин Обухівського району на Київщині, двома квартирами в Києві та ще однією столичною квартирою, 50% якої належить дружині Марині. Президент є власником 99 компаній. Також у його власності машини, картини, скульптури, прикраси та рояль. На рахунках Петра Порошенка: 80 тис. 780 грн, 25 млн 920 тис. 466 доларів США, 9885 євро і 393 фунти стерлінгів у банку «МІБ». А в Марини Порошенко — 115 тис. 170 грн та 4,3 тис. євро у банку «МІБ». Ще Порошенко задекларував 1 млн 64 тис. доларів на рахунку Rothschild Trust Schweiz AG (Цюріх, Швейцарія). 

   Прем’єр-міністр Володимир Гройсман подав електронну декларацію за 2016 рік, згідно з якою його плата на роботі становила 281 тис. грн. Дохід прем’єра містить також проценти по депозитах, розміщених в українських банках, в розмірі 154 тис. грн — повідомляє сайт Кабміну. «Переважна частина доходу Прем’єр-міністра України за 2016 рік отримана внаслідок відчуження належного йому автомобіля та земельної ділянки, сформованої в результаті поділу ділянки, раніше вказаної у електронній декларації Володимира Гройсмана за 2015 рік. Від зазначених операцій глава уряду отримав 11,130 млн грн. Додатково від здавання в оренду належних Володимиру Гройсману об’єктів нерухомого майна, які є у його власності вже багато років, надійшло 4,2 млн грн», — йдеться у повідомлені. Також зазначено, що Володимир Гройсман з отриманих доходів сплатив понад 1,5 млн грн податків. Доходи дружини Прем’єр-міністра становлять 1,625 млн грн, з яких 1,4 млн грн — доходи від ведення Оленою Гройсман підприємницької діяльності. Отримані в цьому році доходи та частину задекларованої раніше готівки родина Гройманів, згідно з поданою декларацією, розмістили на рахунках в українських банках. Також, Прем’єр знову задекларував колекцію годинників. 

   Голова Нацбанку України Валерія Гонтарєва в 2016 році отримала 57 млн грн прибутків, з них зарплата становить 1,970 млн грн. Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов — 2,2 млн грн доходів за 2016 рік. 512,8 тис грн становила зарплата, 22,8 тис грн — дохід від відчуження цінних паперів і корпоративних прав, а 1,669 млн грн — відсотки. Також у Турчинова є 27 старовинних книг релігійного змісту та 12 картин. Відсторонений від виконання обов’язків голови Державної фіскальної служби Роман Насіров задекларував 3 млн грн доходів у 2016 році і заощаджень на 1,13 млн дол, 440 тис. євро та 3,4 млн грн. 

   А Перший віце-прем’єр — міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів задекларував 9 земельних ділянок у Львівській області та Києві. Також приміщення квартири у Львові, в якій розміщений заклад громадського харчування, площею 85,1 кв. м, квартиру у Львові, переобладнану в офіс, площею 74,6 кв. м і житловий будинок у Східниці, готівку в розмірі 231 тис. доларів, 27 тис. євро і 490 тис. грн, тощо. Дружина Світлана Кубів теж володіє помешканням у Львові, яке переобладнане в офіс площею 103,1 кв.м, житловими квартирами у Львові площею 64,7 кв. м і 20,1 кв. м та майстернею. 

Заможні жінки Львівщини 

   Дружина міського голови Львова Катерина Кіт-Садова стала мільйонером. Річна зарплата пані Катерини — 1 229 616 гривень (ТРК «Люкс»), 195 309 грн — робота за сумісництвом, 15 950 грн — допомога з догляду за дитиною. Також жінка володіє житловим будинком площею 660,4 кв. м , земельною ділянкою під цим будинком у 702 кв. м та автомобілем Mersedes Benz Viano 2012 року випуску. Кіт-Садова є кінцевим бенефіціаром компаній «Телерадіокомпанія ЛЮКС», «Радіо Континент», «Телевізійна та радіомовна компанія ЛЮКС», «Контакт-Інформ», «ВІСМА-РАДІО-ТБ», «Радіокомпанія ЛЮКС», «Захід.нет» і «Королівський двір» (кафе у Львові). Також пані Катерина задекларувала готівку в розмірі 15 000 доларів та 40 000 грн. А от її чоловік, мер Львова Андрій Садовий, окрім зарплати і логотипу «Самопоміч»,  нічого не набув. І ми всі в це віримо. Щоправда, цьогоріч у мерській декларації позитивні зміни. Андрій Садовий заробив більше, ніж минулого року. Його заробітна плата за основним місцем роботи становить 371,7 тис. грн доходів за 2016 рік. Також мер уже не бере кредит на вивчення англійської мови, цього року вдалося уникнути позичок. Сім’я Садових витратила 84 547 грн на програму навчання «Реґент Лондон» та 77 702 грн — програми навчання БСЦ у Великій Британії. 

   Схожа ситуація і у сім’ї очільника Львівської області Олега Синютки. Його дружина Наталія Синютка, заробила за основним місцем роботи 498 тис.12 грн, а ще 634 тис. 235 грн — її заробок від підприємницької діяльності. На рахунках у банку пані Наталя має 755 тисяч 872 гривні, 686 доларів, а готівкою — 61 тисячу євро, 79 тисяч доларів та 126 тисяч гривень. Сам губернатор Олег Синютка задекларував зарплату 174 тис.254 грн та готівку — 259 тис. гривень. 
   А от у голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина дружина заробляє таки менше, але на відміну від чоловіка має нерухомість. Отже Соломія Ганущин задекларувала за 2016 рік 35 223 гривень зарплати, 41 тис. доларів готівки і автомобіль Nissan Qashqai 2008 р. в. Крім того, вона володіє «критим навісом» 50 кв. м і житловим будинком 367,7 кв. м, право на який мають усі члени сім’ї. Сам чиновник задекларував 430 912 гривень доходів за 2016 рік. Крім цього, голова облради є власником автомобілів Сhеггу Tiggo 2014 року випуску і Mitsubishi Shogun 1994 р., який придбав у звітному році за 107 122 гривні у Великобританії. 

   Також, цьогоріч вперше подавали е-декларації й ректори львівських вишів. У переліку, який затвердило Національне агентство з питань запобігання корупції, посада ректора належить до пов’язаних із високим рівнем корупційних ризиків. За інформацією leopolis.news, троє із шести керівників ВНЗ задекларували понад мільйон гривень. А загалом усі шестеро  зареєстрували нерухомість, елітні автівки та готівку. 

Христина СЛЮСАРЧУК

 Опубліковано : 06.04.17 | Переглядів : 2792

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лют.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   
 
Реклама