Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Дефіцит дошкільних закладів
Дефіцит дошкільних закладів

Ще з початку навчального року по всій країні досить гостро стоїть питання з дитячими садками. Електронні черги, записи новонароджених, відкриття нових дошкільних установ, переформатування старих, а також новації від міністерства — «корпоративні садки». «Ратуша» намагалась зорієнтуватись, що ж усе-таки змінилось і чого очікувати.

Яка ситуація у Львові?

   Станом на січень 2017 року в місті Лева функціонує 117 ДНЗ. З них 96 —комунальної форми власності, а це  779  груп  на 25867 дітей; 9 навчально-виховних комплексів, в яких 57 груп на 1745 дітей, та 12 — приватної форми власності: 53 групи — 816 дітей, — повідомляє прес-служба Львівської міської ради.


   На початку лютого мер Андрій Садовий, зазначив, що міська влада поставила мету на 2018-й: ніяких черг у дитсадочках. «Загалом у 2017 році ми плануємо відкрити 22 нові групи в садках, а у 2018-му — ще 24. Такий обсяг дозволить вийти в наступному році на нульові черги в дитсадки. Кохайтеся, народжуйте, а місцями в садочках ми вас забезпечимо!», — зазначив Андрій Садовий. 
   Попри оптимістичні прогнози мера, мами дошкільнят усе ж запевняють, що насправді ситуація критична, і мають сумніви щодо таких змін. Державні садки не мають місць або ж сунуть чергу фінансовим впливом. «У вересні ми віддавали доньку в один із державних садків. Пройшли через тривалу суперечку із керівництвом щодо черги, в якій я стояла за місцем прописки. Тепер група переповнена, і я сумніваюсь, що щось зміниться через рік», — розповідає львів’янка Соломія.

   Директор департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Галина Слічна, звітуючи про роботу департаменту у 2016 році, повідомила, що майже всі приміщення дитсадків вивільнені від оренди. «У Львові 116 дошкільних навчальних закладів. Минулого року відновили 36 груп. Крім того, в місті знову працюють дитсадки на вул. Кульпарківській та на вул. Зубрівській, — зазначила чиновниця. — Практично всі приміщення дошкільних закладів вивільнено від оренди. Розробляють проектно-кошторисну документацію на їх відновлення.  На вул. Клепарівській єдине приміщення, яке ще до квітня перебуває в оренді. Цього року ми плануємо відновити цей садочок спільно з Українським фондом соціальних інвестицій». Також вона зазначила, що у цьогорічних планах Львівської міської ради — відкрити 22 групи у дитсадках, наступного — 24. «Відтак, питання дошкільної освіти має повністю бути закритим у 2018 році», — запевнила чиновниця.

Електронна черга 

   Система для реєстрації дітей у дитячий садочок — EDUSmartCityLviv. Потрібно зареєструватись на цьому сайті, далі можна відстежити статус поданої заявки і пильнувати за просуванням черги. Крім того, тут є можливість переглянути інформацію про нормативну наповнюваність, про черги в дошкільні установи, знайти потрібні відомості про всі дитячі садки обраного регіону.  Ця система передбачає, що батьки можуть обирати три садочки для свого немовляти, редагувати свої дані в онлайн-системі й підтвердити заявку в садочку, коли надійне черга, впродовж 30 днів. Записувати дитину в електронну чергу можна у рік, наступний після її народження,  тобто, якщо ваше дитя народилося у 2016 році, то реєструвати його можна з січня 2017 року. Проте й такий вихід зі ситуації львів’янки критикують та скаржаться, що насправді ця онлайн-черга двозначна і доволі непевна. Мешканка Сихова Марія Климак, розповіла, що у перших числах січня намагалась зареєструвати свого малюка, який народився в грудні 2016-го, на 2019 рік,. «Система показала, що місць — два, а я — п’ята. Згодом спробувала ще раз, система видала сорок місць. Ще є невизначеність, бо черга сунеться, адже є пільгові дітки, до яких належать і діти прокурорів, посадовців СБУ та інших структур. Постійно чую, як мами нарікають, що місць до сорока, а вони там, у черзі, вісімдесяті, чи ще далі. Звісно, є невпевненість, бо 2019 рік ще далеко і ситуація зможе змінитись».

Корпоративні садки

   Кабінет Міністрів ухвалив проект закону, що дасть можливість створювати «корпоративні дитсадки». Відповідне рішення щодо проекту закону «Про дошкільну освіту» стосовно розширення можливостей для створення та діяльності дошкільних навчальних закладів різних форм власності» було ухвалено 14 лютого на засіданні КМУ, — повідомив «Урядовий портал».
   «Справді, в Україні ми маємо проблему доступу дітей до дошкільної освіти й активно працюємо над тим, щоб виправити цю ситуацію. Зміни до закону врегулюють на державному рівні проблеми функціонування дитячих садків, зокрема, приватних і корпоративних. Це сприятиме забезпеченню конституційного права дітей, в тому числі з особливими освітніми потребами, на отримання дошкільної освіти», — зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

   Передбачається, що корпоративні дитячі садки діятимуть на засадах державно-приватного партнерства та матимуть кількох засновників, серед яких — місцеві органи влади, а також ними можуть бути громадські організації. В проекті закону детально прописано, як такий заклад створюватимуть, на яких засадах він функціонуватиме та як у ньому вирішуватимуть основні питання. Окремо в документі передбачено створення та функціонування інклюзивних груп у дитсадках. Відповідно до запропонованих змін, у дитячій інклюзивній групі може бути щонайбільше 15 осіб, із яких не більш як три дитини з особливими потребами. Також передбачена посада асистента, що допомагатиме вихователям в інклюзивній групі. «За нашими даними, станом на 15 грудня понад 85 тисяч дітей перебуває в черзі на влаштування у дитячий садок. При цьому, в окремих великих містах у дошкільних навчальних закладах на 100 місцях виховуються 180 дітей. Це означає, що ми маємо шукати більше форм для організації дошкільних навчальних закладів. І корпоративні дитсадки допоможуть нам не лише збільшити кількість місць у дитячих навчальних закладах, а й створити нову альтернативу для працюючих батьків», — додала Лілія Гриневич. 

Христина СЛЮСАРЧУК

 Опубліковано : 12.04.17 | Переглядів : 183

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Тра.2017
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
 
Реклама
 
Body language when dating Dating sites kitchener waterloo Profile headlines for online dating Instagram accounts for sale cheap How to get money to start your own business Ways to make money when you are a student Part time social work jobs long island What licenses do i need to start an online business Part time weekend jobs haywards heath What do i need to start a business Looking to buy an existing business Make money online facebook group Work from home proofreading jobs Australia What are the hours per week for part time site for learning languages Speed dating munchen nice date Best hookup sites los angeles What are the most popular dating apps How to know if someone is on dating sites Radiometric dating continental drift Online dating sex first date Seventeen magazine dating older guys Fast life dating edmonton Online Dating service Dating Website Credito efectivo express Verhouding single mannen vrouwen amsterdam Places to hook up in columbia sc Dating Websites Animal cruelty essay Sites for dating and marriage Dating site Prestamos Prestamos Spain Prestamos rencontres hommes Prestamos rapidos con asnef sin propiedad dating american fender stratocaster deluxe review harmony central How many network marketing companies are there Analysis and interpretation of data thesis Essay service Ambulance communications officer cover letter Free online books on dating sites in usa and canada Part time jobs Smittenandspun Part time evening weekend jobs in London
© 2017 www.ratusha.lviv.ua