Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Департамент сміття
Департамент сміття

Звільняти Львів зі сміттєвого полону буде новостворений підрозділ мерії

Уже скоро мине рік від Грибовицької трагедії, а ми й досі не знаємо, де буде створено новий полігон ТПВ, коли ж вдасться здійснити давно обіцяну рекультивацію Грибовицького звалища та чи довго ще Львів потопатиме у тоннах сміття. Зважаючи на те, що суттєвого поступу в сміттєвих питаннях ми так і не відчули, в стінах мерії зважились на радикальний крок. Так, минулого тижня на засіданні сесії Львівської міської ради депутати ухвалили рішення про створення департаменту з питань поводження з твердими побутовими відходами. У складі підрозділу буде управління оперативного поводження з твердими побутовими відходами та управління розвитку системного поводження з відходами. Тут працюватиме орієнтовно 10-15 чиновників, на плечі яких і ляже «сміттєвий» тягар.

«Ми повинні сьогодні включатись в активну фазу. Перше питання — це є рекультивація полігону. Це має бути окрема команда, яка буде цим займатись. І друге питання — це будівництво нового комплексу з переробки відходів. Тому що проектна документація, погодження, всі дозволи, земельні питання… Це надзвичайно великий обсяг роботи. Тому цей департамент сьогодні має бути достатньо швидко сформований, — зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова. — Знаємо чітко, як ми рухаємося далі, отримуючи фахові консультації від наших французьких колег, бо ніхто в Україні такі полігони, як львівський, не рекультивував. Такого досвіду нема. І навіть ця техногенна біда, яка сталася, — оцей зсув, а ніхто не знає, як правильно вирішувати цю проблему. Тому цей досвід французьких колег є надзвичайно важливий для нас. Тому є сильна команда французьких колег і має бути сильна команда з нашої сторони». Водночас, за його словами, кандидатуру директора новоствореного департаменту ще обговорюють, а один із претендентів — депутат Львівської міської ради Іван Рудницький

Коли ж запрацює департамент?

   Пан Рудницький підтвердив «Ратуші», що вже отримав таку пропозицію від міського голови. «Наразі я займаюся цим питанням на громадських засадах. А хто очолить цю структуру, ще не визначено, гадаю, це буде відомо за тиждень-два», — зазначив він. За словами депутата ЛМР, міські обранці  вже давно ставили питання про те, що у міській раді повинна існувати структура, яка відповідатиме за сортування, вивезення та утилізацію твердих побутових відходів. «Впродовж року часу міські обранці настійно рекомендували міському голові Львова цю структуру створити. Відтак, остання сесія, яка пройшла минулого четверга, ухвалила це рішення — депутати проголосували за створення департаменту з питань поводження з ТПВ. До складу цієї структури увійдуть орієнтовно 10-15 осіб, які розв’язуватимуть складні питання, що стосуються ТПВ. Потреба створити окремий департамент визріла через низку проблем. Перше — це поточна ситуація, бо нам нікуди вивозити сміття і потрібно їздити по різних містах та домовлятись із наявними полігонами або шукати нові. Друге — треба терміново завершувати проектні роботи, а згодом починати будівельні щодо рекультивації Грибовицького сміттєзвалища. Третє — відбір ділянки під новий полігон, будівництво чи то нового сортувального комплексу з механіко-біологічною обробкою, чи  нового сміттєспалювального заводу. Кожне з трьох питань — дуже складні речі, — наголосив Іван Рудницький. — Наразі всі ці проблеми координує новообраний заступник міського голови Львова Сергій Бабак, але вже незабаром буде нова структура — департамент, який підпорядковуватиметься панові Бабаку. Сподіваємось, що ретельно працюючи щодня зранку до ночі, ті 10-15 людей зможуть врятувати ситуацію, яка склалась у Львові з ТПВ, щоб повернути місто до чистого та охайного стану».

   Як розповів депутат, департамент з питань поводження з ТПВ буде діяти на постійній основі та почне функціонувати вже через півтора місяця. «Тривають узгодження фінансових питань, пошук місця, де працюватиме нова структура, розробка посадових обов’язків. Коли все це буде завершено, департамент запрацює», — додав він. 

Мерії бракує системності

   Керівник ГО «Бюро екологічних розслідувань» Дмитро Скрильніков переконаний: створити в мерії відповідний департамент або принаймні робочу групу, яка б постійно відстежувала ситуацію і напланувала якийсь розвиток подій поводження з відходами, треба було вже давно. «Як на мене, такий крок є логічний, хоча й запізнілий, адже те, що відбувалось у міській раді більше скидалось на затикання дірок, аніж на системне вирішення проблеми. Тому створення цього департаменту потрібне з тієї точки зору, що в місті є сміттєва криза і її треба якимось чином долати. Міський голова Львова Андрій Садовий несе відповідальність за всі дії, але сам, звичайно, не може вирішувати проблему з відходами. Очевидно, що це повинні робити професіонали, які працюють у тій чи іншій сфері. Хто саме ввійде в цей департамент — це вже інше питання. У складі цієї структури, безперечно, має бути людина, яка вміє домовлятись, говорити з громадами; друга частина — це технічні питання, питання земельних ділянок та створення логістики. Адже побудова заводу — це не є панацея від усього, нам треба розробити стратегію поводження зі сміттям у Львові загалом, — каже еколог. — Досі дії чиновників мерії були хаотичні. Я розумію, що є ситуація, яку треба вирішувати терміново, — це там, де є накопичення відходів і треба ухвалювати рішення, але щоб розв’язати проблему поводження з ТПВ, загальної лінії не було. В нас були протести в Рясному щодо сортувальної лінії, але далі тих скандалів ніщо не просувалось. Натомість мав би бути чіткий план, мала б бути чітка роботи щодо створення нового об’єкта навіть на тих ділянках, які міськради пропонували, треба було робити ґрунтовніший аналіз. Очевидно, що десь можна зробити сортувальні станції, щоб принаймні зменшувати обсяг відходів. Як на мене, ситуацію намагались більше політизувати, аніж вирішити».

Уляна ДЕПУТОВИЧ

Коментар
   Валерій ВЕРЕМЧУК, депутат Львівської міськради:
«Ця структура потрібна сьогодні міській раді — враховуючи те, що ми з вами вже 11 місяців живемо після трагедії в Грибовичах, коли є проблеми з вивезенням сміття, з рекультивацією сміттєзвалища, низка супутніх проблем із переробки інфільтратів, зміцнення дамби, щоб ці інфільтрати не розлились та не затопили село тощо. Сьогодні бачимо, що за весь цей час кадрів, які б системно, фахово, компетентно взялись за вирішення цієї проблеми, бракує. Нині зорієнтуватись у певних аспектах сміттєвої проблеми намагається заступник міського голови Львова пан Сергій Бабак, але бачимо, що йому бракує людей. Адже департамент житлового господарства має дуже багато навантажень. Згідно з бюджетом на цей рік, близько одного мільярда гривень — це кошти, які йдуть через департамент. Тому вивести питання поводження з ТПВ в окремий підрозділ — департамент, який зосередиться лише на сміттєвих питаннях, — це дуже правильне рішення. Повинна бути сформована потужна команда людей, що мають відповідний досвід та якості, які б змогли зрушити вирішення цієї проблеми. Адже дотепер гасили лише нагальні проблеми, але кроків щодо будівництва нового полігону не було зроблено. Тому ми підтримали це рішення».

 Опубліковано : 12.04.17 | Переглядів : 1632

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Тра.2018
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
 
Реклама