Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Зоожебраки
Зоожебраки

У центрі Львова знову з’являються жінки, які використовують тварин для жебракування

Часто це закутані «бабці», які старцюють, сидячи просто на тротуарі в оточенні напрочуд спокійних собак чи з постійно сонними цуценятами на руках. На жаль, вони стали майже типовими для центральної частини Львова. «Проспект Свободи, вулиця Чорновола, Площа Ринок — улюблені «точки» таких прохачів», — каже Наталя Томіліна, яка вже не перший день спостерігає, як на вулицях Львова жебрають непевні особи, використовуючи для цього собак. 

   Вона розповіла, що 20 квітня на проспекті Свободи побачила жінку з чіпованими псами, яка сиділа і просила гроші. Тоді Наталя, довго не роздумуючи, зробила жебрачці зауваження, пояснивши, що «залучати до жебракування тварин не можна», і несподівано прохачка кинулася у дворик будинку, сховала коробку з грошима та вирушила слідом за перехожою. 


«Ввімкнувши відеокамеру, про всяк випадок, — каже Наталя, — я вирішила спитати, з якою метою мене переслідують, але у відповідь жебрачка почала поводитись агресивно, кидатися та нецензурно лаятись». 

   «Просто подумайте, — акцентує моя співрозмовниця, — кому ви даєте чи давали раніше «милостиню». Якщо такою була реакція на звичайне зауваження, то наступним кроком ця людина буде кидатись на перехожих, які не дають грошей, чи як?».

   На місце події прибула патрульна поліція. Проте у старчихи  не було документів, і правоохоронці так і не змогли нічого вдіяти. «І так завжди», — скаржиться пані Наталя. 

   «Ці жебрачки — циганки, їх у центрі Львова троє, і вони абсолютно однакові й зовсім не бабці — їм років по 35, а «бабця» — це їхній імідж. Те, чим вони промишляють, — шахрайство й експлуатація тварин. Цуцики в них постійно нові, й дуже кволі як на собак, які мали б бути непосидючими», — зазначила «Ратуші» Наталя. 

   Вона розповіла, що 5 березня цього року їй вдалося врятувати від рук таких прохачок одного з псів. «Коли я принесла Лакі (так ми його назвали) додому, він мав рахіт та був у дуже важкому стані, сеча була з різким запахом медикаментів. Місяць ми його рятували, так сталося, що віддали в добрі руки». Пані Наталя переконана, що треба постійно показувати львів’янам і гостям міста, що таке зоожебрацтво — просто спосіб видурювання грошей у довірливих. В аптеці неподалік співрозмовниці «Ратуші» розповіли, що жебрачки купують в аптеці засоби, що збуджують нервову систему, — не для себе, а для собак — пригнічувальні засоби, щоб ті спали і їх не турбували».  

Друзі людини у рабстві

   Зоозахисник Юрій Микитюк розповів «Ратуші»: тварин експлуатують лише для того, щоб вициганити гроші, проте бувають випадки (це все від людини залежить), коли така експлуатація поєднується з нормальним ставленням до тварини з боку власника. «Але, на жаль, — каже пан Микитюк, — ми вже не раз спостерігали, коли п’яна циганка жебрає, а біля неї щоразу нові щенята, причому, швидше за все, обпоєні алкоголем, бо постійно сплять. Це знущання над твариною». 

   «Ті люди, що кидають їм кілька гривень, милосердні, їм, може, й шкода тварин, це їхнє особисте рішення, але ми не знаємо, куди насправді йдуть ті гроші», — додав він.  За словами Юрія Микитюка, потрібно подивитися на досвід західних країн і спробувати його запозичити, адже там дуже жорстоке законодавство за неправильне поводження з тваринами. 

   «Думаю, що ЛКП «Лев» та «Муніципальна варта» мали б за це взятися. Проте вони не можуть цього робити, бо часто цигани-прошаки мають біля себе великих собак. Якось, коли я намагався врятувати цуциків із рук таких людей, то циганка нацькувала на мене велику собаку, і вона мене покусала», — скаржиться зоозахисник Орест Залипський. За його словами, тварини часто захищають цих людей, бо вони їх годують, тварина звикає до свого, навіть такого, господаря. 
   «А за маленькими цуциками цигани не дивляться взагалі, тварини для них як інкубатор. Пожебракують з ними тиждень, потім так стається, що цуцик помирає, і через два тижні жебрак уже використовує нового. І так історія повторюється, через неправильний догляд собаки гинуть, бо цуценятам, замість молока, дають ковбасу невідомого походження чи алкоголь», —пояснює Залипський.  

Управи на жебраків нема

   Українське законодавство недосконале, зокрема щодо жорстокого поводження з тваринами, але ж все-таки воно існує і має працювати. 

   Водночас Катерина Рибій, прес-секретар нової поліції Львова розповіла, що загалом жебрацтво в Україні не заборонено, і жебрацтво з тваринами теж. «Поки що, загалом, не було доведено фактів знущання над собаками у Львові. До того ж не так часто надходять виклики до поліції про ситуації з тваринами, а зазвичай, — каже речниця поліції, — про такі проблеми люди пишуть у Фейсбуку». 

Муніципали теж безсилі 

   «Передусім, працівники Муніципальної дружини підходять до особи, яка жебрає, щоб запитати, чи має вона документи на тварину, оскільки в нас набула чинності ухвала про реєстрацію домашніх тварин. Вже у випадку, коли цього жетона нема, викликають патрульну поліцію та ЛКП «Лев», — пояснила Мар’яна Комар, юрист ЛКП «Муніципальна дружина». 

   За її словами, якщо все-таки жетон є, то Муніципальна дружина може лише скласти на власника, тобто на особу, яка жебракує, протокол за ст. 154 КУпАП, за порушення правил перебування з твариною в громадському місці без намордника і повідка. 

   «У разі, якщо тварина поводиться агресивно, і наш працівник не може до неї підійти (а в нас нема спеціально навчених людей, які б змогли працювати з тваринами) і, відповідно, ми не можемо взяти в людини документи чи просто дізнатися, що вона є насправді власником тварини, то Муніципальна дружина відразу викликає ЛКП «Лев», — розповіла Мар’яна Комар. «Наші патрулі працюють у межах маршруту, і якщо немає додаткового повідомлення про порушення за межами маршруту, вони не завжди бачать ексцес», — додала вона.

 Тетяна ЖИКАЛЯК

 Опубліковано : 06.05.17 | Переглядів : 3040

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Чер.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
 
Реклама