Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Лічильники: заплати за сусіда?!
Лічильники: заплати за сусіда?!

Львів’яни проти «газових колгоспів» та запевняють, що «Львівгаз» на них наживається

Мешканці дружно виступають проти встановлення загального газового лічильника на будинках, адже за законом кожен має платити за те, що споживає. Під час прес-конференції, 22 травня, представники окремих ОСББ висловили своє обурення стосовно неправомірних дій ПАТ «Львівгаз», а саме — з приводу встановлення загальних газових лічильників на будинок.

Схема

   За словами мешканців, у разі відмови від встановлення прибудинкового лічильника їм пропонують: або встановити індивідуальний лічильник за власні кошти, або отримати граничні норми споживання 9,8 м куб. газу за людину. Такі дії «Львівгазу» вони вважають незаконними і подали до суду.  Із 01.07.2011 року існує інвестиційна програма, в якій зазначено, що ціна встановлення індивідуальних лічильників вже закладена у тарифи. Тоді у мешканців виникло запитання: на яких підставах їм нараховують граничні норми споживання  9,8 куб. м, замість 4,4 куб. м? Окрім того, чому, мешканець, який хоче встановити індивідуальний лічильник, повинен платити за нього ще 3000 — 3500 гривень?

Що кажуть депутати?

   Голова фракції «Українського об’єднання патріотів — УКРОП» у Львівській міській раді Ігор Телішевський, зазначив, що УКРОП під час сесії Львівської міськради вже двічі порушував питання про встановлення ПАТ «Львівгаз» будинкових лічильників на газ, але підтримки з боку міських обранців чомусь не знайшлося. «Несправедливо, коли весь газ, який заходить у будинок, ділиться на всіх прописаних осіб у будинку, а кількість прописаних і тих, які насправді проживають, — різна. Кожен повинен платити тільки за те, що споживає, — запевняє Ігор Телішевський. — Як виявилось, ще за часів Юрія Гольця (екс-начальник департаменту житлово-комунального господарства ЛМР. — Авт.), який насправді погодив встановлення ПАТ «Львівгаз» прибудинкових лічильників у Львові в тих будинках, які належать ЛКП, було підписано документ, де зазначалось, що можна встановлювати один лічильник на цілий будинок». Також депутат повідомив: на найближчій сесії він знову ставитиме на обговорення це питання, щоб скасувати проект про встановлення єдиного лічильника.

Позиція «газової  опозиції»

   Окрім цього, учасники конференції зазначили, що вже два місяці з ПАТ «Львівгаз» не надходять квитанції. За словами Галини Лемець, голови ОСББ на вул. Драгана, 30,  у її будинку з багатьма порушеннями встановлено такий загальнобудинковий лічильник, проте мешканці будинку вже подали до суду. Вона запевняє, що загальнобудинкові газові лічильники встановлюють узагалі без дотримання норм НКРЕ. «Працівники ПАТ «Львівгаз» приходять без попередження, попередньо складених договорів із кожним мешканцем та встановлюють загальний газовий лічильник на будинок. 

   Кожна квартира має право на встановлення індивідуального лічильника газу, а коли встановлюють загальнобудинковий — це порушення прав людини. Бо це підприємство стягнуло плату за індивідуальні лічильники, проте, згідно з законом, не має на це всіх підстав», — пояснила Галина Лемець.

   Своєю чергою, голова ОСББ на вул. Антонича, 22 Георгій Бєгляров розповів, що мешканці теж не погоджуються на такі «колгоспи». «Жителі нашого будинку, які відмовилися від загальнобудинкового лічильника ще у вересні 2016 року, через що «Львівгаз» їх починає карати, нараховуючи граничні норми споживання не 4,4 куба, а майже вдвічі більше — 9,8, — обурюється Георгій Бєгляров. — До нас приїхали напередодні представники підприємства та повішали на дверях оголошення, що буде перевірка на герметичність мережі. Проте наступного дня приїхала бригада і почала встановлювати лічильник».

   Представник ОСББ на вул. Володимира Великого, 46  Юліан Сліпецький наголосив: незаконно, коли лічильники встановлюють люди, котрі навіть не мають документа про те, що вони є працівниками ПАТ «Львівгаз».

   «Окрім того, згідно з постановою НКРЕ № 2434, оператор має завчасно, за 10 робочих днів, попередити про встановлення газових лічильників та отримати погодження від всіх мешканців. А в нас без жодної документації приватна фірма приїжджає і встановлює загальнобудинкові газові лічильники», — каже голова ОСББ.

   Також на роботу «Львівгазу» нарікає й депутатка Добротвірської селищної ради Любов Гоц. Вона розповіла, що в їхньому селищі із грудня людям знімають показники із загальнобудинкових лічильників без відома жителів. Любов Гоц зазначила, що мешканцям, яким встановили такі прилади, вартість газу обходиться значно дорожче, ніж згідно з встановленими нормами (4,4 куб. м на людину. Бо такий загальнобудинковий лічильник не спонукає людей до економного споживання газу. 

ПАТ «Львівгаз» відкидає всі закиди

   На скарги мешканців у «Львівгазі» відповіли, що кошти, закладені у тариф на безоплатне встановлення лічильників, розподіляють у «Львівгазі» справедливо, а звітуватимуть лише перед НКРЕ наприкінці року. «Кожна гривня після розподілу на наш рахунок була витрачена на встановлення лічильників газу, в тому числі індивідуальних», — коротко пояснив керівник юридичного управління «Львівгазу» Микола Шиян.

Тетяна ЖИКАЛЯК, Христина СЛЮСАРЧУК

 Опубліковано : 25.05.17 | Переглядів : 2522

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лют.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   
 
Реклама