Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Політичні штурмовики
Політичні штурмовики

Уявіть собі ситуацію: група активних молодих львів’ян, об’єднаних у напівмілітарне праве угруповання, сіла в автобуси і поїхала, скажімо, до Чернівців, аби там, об’єднавшись із союзниками за ідеологією, кулаками прорвавшись через кордони поліції і закидавши ядучими фаєрами вестибюль установи, увірватися в сесійний зал, щоб домогтися голосування про… неприпустимість торгівлі в Україні (!!!) сільськогосподарською землею! Уявили? І ми не можемо. Бо поважаємо здоровий глузд і логіку. А дехто з політиків не поважає нас, і, схоже на те, себе також…

Вибиті двері, побитий посуд, переляканий персонал, постраждала журналістка, російськомовні молодики та добре відомі львівські активісти, — так пройшло пленарне за¬сідання Львівської обласної ради 30 травня. «Правий сектор», «Національний корпус», ВО «Свобода» та «Сокіл» розпочали запланований пікет із кількома вимогами, які, швидше, треба було б ставити безпосередньо перед Верховною Радою, а не перед обласною: заборона торгівлі українською землею (це зараз фішка «Батьківщини»), націоналізації російського бізнесу, створення в Україні резервної армії. Обрані члени організацій виступили з трибуни з вимогою задовольнити їхні вимоги та озвучили ультиматум, що впродовж години рішення повинно бути проголосовано. 

Сесія ж продовжила роботу у звичному порядку, проте, коли закінчився визначений активістами термін, вони почали прориватись у приміщення ЛОР. Це вже мало всі ознаки провокації. Зо 20 поліцейських, які перебували на вході у раду, спробувала втримати пікетувальників, застосували сльозогінний газ, але у відповідь активісти, не зважаючи на журналістів, персонал, які були на першому поверсі, почали жбурляти підпалені димові фаєри. Внаслідок цього постраждали вагітна журналістка та літня жінка. Що здивувало: жодні додаткові полі-цейські сили на допомогу своїм колегам не з’явились, що свідчило або про некомпетентність поліцейського керівництва, або про домовленість, або про страх силовиків виступити проти таємничого спонсора і куратора «Національного корпусу» і «Національних бригад», який вирішив у такий спосіб продемонструвати чинній владі свою владу і вплив. До речі, під час захоплення облради головною ударною силою були саме штурмовики «Національного корпусу», а «Свобода» і «Правий сектор» виглядали трохи розгубленими статистами. Інколи складалося враження, що політичні керманичі взагалі втратили контроль над своїми «бійцями».

За словами Олега Березняка, фельдшера першої медичної допомоги м. Львова, медиків викликали у зв’язку із захопленням обласної ради. «Тут, на місці, до нас звернулась жінка приблизно 70-ти років з термічним опіком спини від димової шашки. Приблизно 4-5 % площа опіку і глибина 1-2 %. Жінка має доньку-інваліда і хотіла здати документи на соціальну допомогу», — розповів медик.

Правоохоронці, котрі були на місці події  повідомили, що під час штурму постраждала також вагітна жінка. «Почались масові заворушення біля Львівської обласної ради, ми стояли на охороні громадського порядку. Агресивно налаштована молодь почала пікетувати обласну раду, ми стояли на захисті, просили їх вгамуватись, але вони на це не реагували. Застосовували проти  поліцейських газ, почали завдавати тілесних ушкоджень, витягувати нас. Згодом в нас і у вестибюль полетіли фаєри. Під час цього ми відійшли трохи вбік, проходили люди, і у вагітну жінку влучив фаєр. Пізніше підійшла літня жінка, в неї теж влучив фаєр. Ми одразу їх забрали та локалізували від небезпеки», — розповів поліцейський Веремчак.

Згодом з’ясувалось, що вагітна жінка — місцева журналістка «Першого західного» телеканалу. За словами завідувачки відділу інформаційних програм «Першого західного» телеканалу Світлани Ровенчак: «Наша журналістка була дуже близько біля дверей облради, де були сутички. Вона надихалась диму від фаєрів та сльозогінного газу, а ще загалом це – стрес, і ще її хтось штовхнув. Нині її госпіталізовано через загрозу викидня», — повідомляє «Захід.нет». Сама журналістка не бажає, аби розголошували її ім’я. За інформацією ЗМІ, потерпіла на шостому місяці вагітності.

http://ratusha.lviv.ua/up/news/article/21_2017/perva1.jpg


Пізніше новоявлені «матроси залізняки» із запаленими фаєрами все ж прорвались, на своєму шляху трощили все, вибили двері безпосередньо у сесійній залі та вигукували гасла не лише україн¬ською, а й мовою окупанта. «Да мы приезжие, — сказав репортерові «Ратуші» високий чоловік із борідкою, — потому что порядок надо наводить по всей Украине!!!». З якого саме міста приїхали представники «Національних дружин», він назвати відмовився. Під час споглядання багатьох юнаків у залі, мимоволі виникало запитання: «Дитино, а ти про кого більше любиш мультики — про свинку Пеппу чи про Ніндзяго?» На балконі облради від фаєра загорілось якесь сміття, але пожежу відразу ж локалізували. Поки керівники орга¬нізацій з’ясовували стосунки з керівництвом ЛОР, юні активісти вкрай нахабно поводились: витирали руки об портьєри, плювали на підлогу та вмощувались і копирсались на робочих місцях обласних обранців. Частина з них пила експропрійовану мінералку. Як зазначали самі радикали, їхня акція мирна, і вони не планували штурмувати обласну раду. Проте, зважаючи на арсенал піротехніки, який вони мали зі собою, повірити в це важко. Один із депутатів облради вигукував якісь тези про підтримку штурмовиків, але на нього з презирством дивились як колеги, так і самі учасники акції… «Ратуші» вдалося поспілкуватись зі всіма керівниками присутніх організацій. 

«Ті, яким ще довіряти?»

Святослав Сірий, керівник штабу «Національний корпус Львівщини»: 

«Ми прийшли з пікетом, з вимогою підтримати наше звернення щодо національного маніфесту амністії українських воїнів, продовження земельного мораторію та націоналізації російського капіталу в Україні. Це був мирний пікет, наші вимоги не були виконані. Ми захотіли зайти, нас не пускали. Це є комунальне майно громади міста. Громаду міста всередину не пустили, в приміщення, де вирішується їхнє питання. Нас не допустили, але ми прорвались. Нас труїли газом, відштовхували», — розповідає Святослав Сірий. 

Щодо димових фаєрів — Свято¬слав на повному серйозі запевняє, що це були «невідомі активісти». «Ми потрапили всередину, почався діалог із головою обласної ради. Ми домовились, що готові вийти, якщо сесія продовжується і питання негайно ставиться на голосування», — додав він.

Тарас «Хаммер», керівник «Правого сектору Львівщини»:
«Ми розпочали мирну акцію щодо того, аби прийняли наше звернення та щоб проголосувала сесія обласної ради. Відповідно, це було проігноровано, затягували навмисно час, ну і сталося те, що сталося». Також він запевняє, що жоден активіст «Правого сектору» не використовував ні піротехнічних засобів, ні інших сторонніх предметів, що, за спостереженнями журналістів «Ратуші», відповідає істині. 

Любомир Мельничук із всеукраїнського об’єднання «Свобода» переконує:
«Це приміщення належить громаді міста Львова, а не керівництву обласної ради, — це ніяке не захоплення. Стосовно того, що відбулось насправді, виступили представники «Свободи», «Правого Сектору», «Національного корпусу», керівництво обласної ради пообіцяло, що впродовж години це питання вирішиться і буде поставлено на голосування. Люди чекали близько двох годин, згодом вирішили підійти до дверей обласної ради. Але коли підійшли, то поліція почала застосовувати силу. Ми не планували заходити всередину, поліція, з одного боку, і керівництво обласної ради, яке відтягувало, очевидно, показуючи принцип, мовляв, «нам ніхто не буде диктувати, коли нам ставити на голосування», — каже Мельничук, якось забуваючи, що поліція має право застосовувати сльозогінний газ для самооборони ЗГІДНО З ЗАКОНОМ.. 

Щодо постраждалих то, Любомир Мельничук, запевняє, що йому невідомі ці факти. «Я вперше чую про такі прикрі випадки. Що сталося, наразі мені про це не відомо, — Любомир Мельничук. — Ми мали намір не застосовувати жодної сили. Заходили туди-назад, вели перемовини, тобто ніхто не мав на меті жодної провокації. Для чого допустили ОЦЕ керівництво обласної ради, яке вирішило зволікати питання, ставити в кінець розгляду порядку денного, розраховуючи на те, що люди втомляться від спеки і розійдуться», — додав він.
На запитання, чи візьмуть активісти на себе відповідальність за постраждалих, Любомир Мельничук відповів: «Звичайно, всі львів’яни, ніхто не має наміру втікати від відповідальності». 

«Владна позиція»

Голова Львівської облради Олександр Ганущин під час брифінгу зазначив, що вівторкові події із захопленням Львівської облради сталися через недостатню роботу правоохоронних органів. «Ми засуджуємо будь-які хуліганські дії, які не мають нічого спільного з акціями масової непокори. Я сподіваюся, що правоохоронні органи, вина яких також є, невелика, за те, що це все сталося, найближчим часом дадуть цьому оцінку. А найголовніше — зроблять усе можливе, щоб у майбутньому такі речі не повторилися. Йдеться про безпеку не лише депутатів, а й усіх, хто бере участь у засіданнях, у тому числі журналістів», — наголосив Олександр Ганущин.

Також голова обласної ради повідомив, що закрив засідання, скільки в форматі ультиматумів рішення в Львівській облраді не ухвалюють, та написав заяву у правоохоронні органи. На запитання, чи йдеться про вимогу відставки голови  Нацполіції Львівщини Валерія Середи, пан Ганущин відповів, що так питання не стоїть. «Я вважаю, що генерал, який пройшов АТО, має поліпшити ситуацію у своїх лавах», — додав Олександр Ганущин.

Голова обласної ради пояснив, що депутати мали намір розглянути проект звернення. «Після того, як сесія підтримала виступи кількох протестувальників, мій перший заступник опрацьовував текст проекту звернення, якого вони вимагали. О 12:50 вже вийшли на кінцеву редакцію проекту рішення. У цей час почали слухати одне з найважливіших питань щодо соціально-економічного розвитку Львівщини, а представникам пікетувальників у встановленому порядку передали, що наступним буде розглядатись їхнє питання», — розповів він. Журналістам роздали підписаний сторонами документ, і всі зрозуміли, що підстава для штурму облради була просто висмоктана з пальця. Та в цьому не дуже хтось і сумнівався. В узгодженій із протестувальниками заяві не було ЖОДНОГО СЛОВА про амністію у кримінальних справах щодо «бійців-добровольців, які брали участь в АТО». Це інформація для тих, хто намагається на цьому спекулювати.

Те, що на споді

Що ж це було і для чого? — питання має просту відповідь, яку по¬літики чомусь не наважується озвучити. На думку багатьох, «Національний корпус» пана Білецького у такий простий спосіб вирішив продемонструвати свою зростаючу силу, і не тільки своїм політично ослаблим союзникам, а й чинній владі. Чому вони розраховували на безкарність від силовиків? Відповідь теж лежить на поверхні: акції «Національного корпусу», на відміну, скажімо, від акцій баталь¬йону «ОУН», в Києві мають МІНІМАЛЬНУ поліцейську охорону. Чому? Бо вони повністю підконтрольні командиру полку «Азов» Національної гвардії України, полковнику міліції  Андрію Білецькому, який, своєю чергою, разом із найорганізованішим і найвмотивованішим підрозділом «Азовом» ПОВНІСТЮ ПІДПОРЯДКОВАНІ Арсенові Авакову...

Христина СЛЮСАРЧУК,
Микола САВЕЛЬЄВ

P.S. У  четвер, 1 червня, продовжать засідання Львівської облради з того питання, на якому зупинилися, а питання праворадикалів роз¬глянуть теж. За фактом сутичок у Львівській обласній раді правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 4 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання — від трьох до семи років позбавлення волі. Вхід у будівлю тимчасово обмежений, правоохоронці проводять першочергові слідчі дії, — повідомили у прес-службі Головного управління Нацполіції у Львівській області.

 Опубліковано : 31.05.17 | Переглядів : 1971

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лип.2018
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
 
Реклама