Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Продана «Правда»
Продана «Правда»

Обласна рада продасть приміщення колишнього універмагу «На ринку» його орендарю

Сесія Львівської обласної ради ухвалила рішення про приватизацію способом викупу нежитлових приміщень колишнього універмагу на пл. Ринок, 32 у Львові. За це відповідне рішення проголосували під час пленарного засідання 30 травня  48 депутатів, окрім фракцій «Самопомочі» та «Свобода».

   Обласні обранці вирішили не продешевити з продажем цього об’єкта. За словами секретаря робочої комісії, депутата обласної ради від фракції «УКРОП» Петра ЖУКРОВСЬКОГО, ціна приміщень значна. «Суть питання в тому, що ці орендарі нині мають договір на 50 років, а ціна оренди смішна — понад 40 тисяч гривень на місяць за ціле приміщення. Тому якщо його продати за 50 мільйонів, то це першочергове наповнення бюджету, і 50 %  коштів з продажу цього об’єкта будуть скеровані на завершення Львівського обласного перинатального центру за співфінансування з державними коштами», — запевняє депутат.


   Як коментує «Ратуші» начальник управління майном спільної власності Львівської обласної ради Микола Бандра, це правильне, хоча, може, й непопулярне рішення, але така доля влади — ухвалювати непопулярні рішення. «Іншого варіанта просто нема. І в цій ситуації, коли господар у приватній власності має такий самий об’єкт і отримує на місяць за 1689 кв м орендної плати близько 48 тисяч гривень, і має варіант: або отримувати так до кінця життя, або другий варіант — одноразово продати, то що він обере? Звичайно, продати за високу ціну, одноразові надходження суттєві, відповідно до бюджету, — каже чиновник. — Приміщення буде продано орендареві, це передбачено законом. Вони мають рішення сесії ще 1995 року, про приватизацію цілісного майнового комплексу. Тобто вони викупили колись майно, і згідно з законом про приватизацію, суб’єкт, який викупив майно, має право на приватизацію приміщення, в якому це майно перебувало. Це, фактично, закон зобов’язує зробити саме так, й іншого варіанту тут просто не існує. Якщо хтось каже, що можна винести об’єкт на аукціон то це, загалом, буде не законно. З другого боку — якщо це навіть припустити, що рада ухвалила таке рішення, воно оскаржується, і все». 

   На запитання, чому така низька ціна була від початку, чиновник запевняє, що її було визначено ще у 2003 році. «Цей процес укладення договору оренди, в тій редакції й із тією платою, яка є тепер, — зрозуміло, що вона є низька, але було оформлено договір оренди на підставі рішення суду. І ціну не можна було переглянути, тільки збільшувався індекс інфляції. На тодішній час вона була набагато нижча, але зі зростанням інфляції, станом на цей час ціна становить близько 48 тисяч на місяць. Норма закону передбачає, що ціну оренди можна переглянути лише за згодою сторін, а одностороння зміна розміру орендної плати чи умов договору, які погіршують становище орендаря, не допускається — так каже закон», — пояснює Микола БАНДРА. 

   Нагадаємо, у приміщенні колишнього універмагу «На ринку» нині працює пивний ресторан «Правда». Цілий майновий комплекс має дві юридичні адреси — частина будинку розташована на вулиці Шевській, 1, а друга частина — на площі Ринок, 32, — цією частиною володіє Львівська обласна рада. Площу 1689 кв. м  «Львівський універмаг «На ринку» орендує ще з 1996 року. У 2003 році цей договір переуклали на 50 років. Через низьку ціну депутати не раз хотіли збільшити орендну плату, але через умови договору це неможливо. Чому суд свого часу ухвалив ТАКЕ рішення — можна легко здогадатися. Тепер, за неофіційною інформацією, нижні поверхи планують продати за ціною чотири тисячі доларів за один квадратний метр.

Христина СЛЮСАРЧУК

 Опубліковано : 07.06.17 | Переглядів : 287

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Тра.2018
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
 
Реклама