Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Диво-реконструкція, яка стане самобудом?
Диво-реконструкція, яка стане самобудом?

До редакції газети «Ратуша» звернулись мешканці Личаківського району Львова, зокрема вулиць Панчишина, Олеся та Аральської. Там забудовник, замаскувавши роботи під капітальний ремонт, планує зведення ще однієї багатоповерхівки. 

   За словами наших співрозмовників, нові власники двоповерхового будинку на вул. Панчишина, 19, затіяли не реконструкцію, як це зазначено в документах, а будівництво п’ятиповерхового житлового будинку на  32 квартири  з  двоярусною мансардою, двоповерховим підземним паркінгом на 
28 місць і дитячим майданчиком. Забудовники сьогодні, зводячи висотки та здаючи в експлуатацію цілі житлові квартали, якось не замислюються про наслідки, до яких може призвести таке масштабне забудування. 
В чому проблема?

   Як зазначають жителі прилеглих будинків, коли багатоповерхівку на Панчишина, 19, зведуть, станеться зсув ґрунту на вулицях Панчишина, Олеся та прилеглих. «Окрім того, — наголосили мешканці, — спорудження цього багатоповерхового будинку заблокує життєдіяльність цілого житлового району, оскільки не збережено відстані від запланованої будови до прилеглих  споруд в 20 м, до того ж не проведено жодної експертизи». «Вулиця Панчишина забудована в 1950-х роках на похилій місцевості, тобто це схил із великим яром. Усі будівлі тут переважно двоповерхові у зв’язку з нестабільністю ґрунтів, а схили домовласники вимушені були штучно укріплювати», — пояснює один із мешканців будинку на вулиці Панчишина Остап Могиляк.

   Мешканці також акцентують, що площа ділянки, на якій розташований теперішній  будинок Панчишина, 19, — всього 0,09 га. «Половина площі штучно насипана під час спорудження будинку в 1958 р. Проект же нових власників, якій опрацьований ЛКП «Археологічно-архітектурна служба м. Львова», вже двічі був заблокований Управлінням охорони історичного середовища. Власники на теперішній час вже проводять роботи: буріння свердловин відповідно до заблокованого проекту. Не проведено також дослідження стійкості ґрунту», — скаржаться львів’яни.

Замилювання очей

   Так-от, згідно з документами, щодо будинку на вулиці Панчишина, 19 й справді є декларація, проте лише на капітальний ремонт із підсиленням фундаментів та схилів. Це «Ратуші» підтвердили в Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові.  

   Як зазначив головний спеціаліст юридичного відділу Ярослав Грицина, контроль за будівництвом здійснює переважно ДАБІ. «А якщо у Львівській міській раді й видали містобудівні умови на цей об’єкт, то міськрада вважає, що там будувати можна і воно відповідає місцевому законодавству. Ймовірно, у цьому випадку дали лише попередній дозвіл, і будувати там можна з певними обмеженнями», — пояснив Ярослав Грицина. 

   «В подальшому забудовник має звернутися до нас із декларацією, тоді отримає дозвіл на будівництво. Якщо ми виявимо якісь порушення, то тільки тоді маємо право зупинити будівельні роботи. А в разі, якщо у забудовника все буде гаразд із документами, то ми не зможемо нічого зробити», — додав він.  
   «Водночас вже активно триває рекламування і продаж квартир на сайті  «Новобудови Львова» за проектом, який не має дозволів», — каже мешканець вулиці Панчишина Остап Могиляк.

Вирішення

   За словами голови Комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища, голови фракції «Українське об’єднання патріотів — УКРОП» у Львівській міській раді Ігоря Телішевського, декларація на реконструкцію наявного будинку не дає права власникові побудувати багатоповерхівку на місці особняка. 

   «Насправді багато значить, коли громадськість активна. Ми отримали звернення від мешканців прилеглих будинків на Панчишина, 19.  В цьому випадку люди навколо цієї забудови зібрали вже понад 150 підписів», — зазначив Ігор Телішевський. За його словами, ДАБІ вже провела перевірку цього об’єкта, проте не може скасувати згадану декларацію, поки справді не почнеться справді будівництво і не стане остаточно зрозуміло, що це не реконструкція, а новобудова. «А кран, який туди пригнали, нібито призначений для проведення геодезії, а це не є порушенням», — запевнив Телішевський. 

   «На комісії з архітектури, містобудування та охорони історичного середовища минулого тижня затвердили рішення, щоб провести там громадське слухання щодо цього питання. Насправді потрібно, аби мешканці і забудовник зустрілися і з’ясували всі питання. Також треба, щоб виконком ЛМР звернув увагу на думку громадян, коли видаватиме містобудівні умови для цього об’єкта», — додав голова комісії.

Тетяна ЖИКАЛЯК

 Опубліковано : 29.06.17 | Переглядів : 679

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Тра.2018
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
 
Реклама