Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Дуже мерська оборудка
Дуже мерська оборудка

Генеральна прокуратура вкрай серйозно взялася за справу ще не збудованого індустріального парку у Львівській області. Вперше за каденцію сам мер Львова власноруч продав землю не Львова, а  Яворівського району. «Ратуша» намагалась розібратись, яка все-таки ціна питання та що може чекати на Андрія Садового. 
Новина тижня: міського голову Львова Андрія Садового викликали до Генпрокуратури стосовно будівництва індустріального парку в Рясному і пов’язаних із цим земельних питань. Про це міський голова повідомив на своїй офіційній сторінці у Фейсбуку. «О 10:30 йду на допит в Генпрокуратуру (вул. Петлюри, 7/9). Справа «Держава Україна проти індустріального парку у Львові». Буду боротись за цей проект», — безстрашно розповів міський голова.
   Крім того, Садовий навів кілька фактів буцімто «для розуміння», зокрема, голландська компанія CTP перемогла в міжнародному конкурсі на управління майбутнім індустріальним парком в промзоні Рясне-2, понад те, після перемоги голландці пропонують не лише інвестувати в майбутній парк, але й викупити землю під ним.
   «Що робить Українська держава? Правильно — порушує кримінальну справу і починає маски-шоу у всіх причетних установах, шукають кримінал там, де його нема і бути не може. Історія триває вже близько року, і я дивуюсь терпінню інвесторів, які досі не розвернулись і не гримнули дверима», — пафосно додав Андрій Садовий.

   Екс-депутат Львівської міської ради Яромир Самагальський розповів «Ратуші», що історія з індустріальним парком розпочалась давно. «Андрій Садовий звернувся до депутатів позаминулої каденції з ідеєю створення першого в Україні індустріального парку у Львові, але потім вона якось притихла», — пояснює Самагальський. За його словами, на початку 2011 року Садовий сказав, що є домовленість із Володимиром Каськівим (Каськів на той час був головою Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України, очолював посаду з 2010 до 2014 року — в часи Януковича). «Йшлося про те, що у Львові зроблять, так би мовити, перший пілотний проект, і Каськів під це виб’є державні інвестиції й державні гроші для створення цього індустріального парку. Проте, як виявилось згодом, усе змінилося, і Каськів утік після Майдану. Все пішло інакше, а яким способом віддали землю — я вже не знаю», — зазначив екс-депутат. «А про те, що там є проблеми із землею, депутати не знали і знати не могли, оскільки ухвалу візували начальник управління земельних ресурсів та начальник юридичного управління, а далі вони це подають депутатському корпусу на ухвалення», — пояснює Самагальський. «Якщо були проблеми із землею, — каже пан Яромир, — значить, нас усіх ввели  в оману виконавчі органи влади. Чия насправді, за документами земля, яку продали, — можуть знати тільки виконавчі органи, які працюють із тими документами». «Міський голова продав землю вже в цій каденції, здається, в кінці 2015 чи 2016 року перед самим Новим роком. На сесії також була ухвала про продаж, і був договір купівлі-продажу, і вже тоді постало питання, що то земля Рясне-Руської сільської ради, а не тільки земля міста. Поки немає рішення суду, то краще називати цю землю спірною, але виконавчі органи влади, які візували цю ухвалу та які працювали з документами, не могли не знати, що ця земля є або спірною, або належить комусь іншому». За словами Яромира Самагальського, про те, що Садовий особисто підписував цей договір, він почув зі ЗМІ, коли починався той скандал. «Але міський голова таких договорів не мав би підписувати», — пояснює Самагальський. На його думку, для створення індустріальних парків місто повинно виділяти територію безкоштовно. «Адже створення індустріального парку — це насамперед створення робочих місць, додаткові податки і це дуже вигідно для міста», — додав він.

   Своєю чергою, представник компанії «СТР» у Львові Тарас Тринога, запевняє, що не дуже ознайомлений, яка там є ситуація, а дізнався зі ЗМІ про виклик мера до прокуратури. «Як я розумію, його викликають як свідка, бо він був дотичний до процесу відчуження цієї земельної ділянки, а деталей я не знаю. Я є представником цієї компанії і наразі, через блокування мешканцями Рясне-Руської селищної ради, ніяких там робіт не проводять, і вони розглядають можливості перейти в іншу локацію, щоб там його реалізувати, — розповідає представник. — Я маю доручення від компанії «Сіті-парк», яка має право власності на цю земельну ділянку. Ми були ініціаторами купівлі земельної ділянки, бо спочатку було надано її в оренду. Процедура купівлі проходила законно, тариф зареєстрував, обтяжень нема, позовів щодо земельної ділянки не було. Єдине ми розуміли, що там можуть бути претензії з Рясне-Руської сільської ради, але держгеокадастр нам дав лист, що земля є без претензій, що вона є власністю ЛМР, переведена в цільове призначення з землі сільського господарства на землі промисловості, і на підставі цього ми вирішили купити її», — прокоментував Тарас Тринога.

   Також представник цієї фірми повідомив, що роботи призупинені, оскільки їх блокують мешканці та якісь, мабуть, мотивовані громадські організації, що застосовують і фізичну силу працівників, які мали намір розпочати там будівельні роботи. «Ми не маємо ніякого стосунку до заяв у прокуратуру, ми можемо подавати заяву тільки на тих, хто порушує Конституцію, перешкоджає законній господарській діяльності», — додав він.

   Що ж усе таки відбувається, «Ратуші» допоміг зорієнтуватись юрист Микола Климишин. За його словами, у 2013 році тривала розробка документа про надання в оренду землі «Сіті-парку». Його розробляло Обласне управління державного кадастру — державне підприємство, керівником якого був Кавецький, нині він є начальником Обласного управління державного кадастру. «Цією документацією вони фальсифікували дані державного земельного кадастру, вказавши, що ті землі є вільними. Ця документація — перший крок із фальсифікації цього земельного питання, — зазначає юрист. —  Згодом, ЛМР затвердила в кінці 2013 року цей проект і надала в оренду «Сіті-парку». В 2014 році ЛМР ухвалила кілька рішень стосовно того, що таке індустріальний парк, його концепцію. В 2015 році це підприємство звернулось до міської ради, щоб  викупити земельну ділянку. Розробили документацію про грошову експертну оцінку тієї земельної ділянки. У 2016 році було затверджено ухвалу ЛМР про викуп і надання на виплату на два роки. Нормативна оцінка ділянки становила 140 млн грн, а експертна — 52 млн грн. Тобто Львів за 52 мільйони викупив ту земельну ділянку». 

   У мерії ж переконують, що продана під індустріальний парк ділянка землі  належить місту. «Ще у 70-80-х роках ця земля належала селу, але коли місто розросталось, ця індустріальна зона, «Рясне-2», розширилась і там були побудовані великі заводи, такі як «Електрон», «Сільмаш», «Конвеєр». Усі ці заводи були винесені на цю ділянку», — прокоментувала ситуацію Ольга Сивак, начальник управління інвестицій та проектів ЛМР . За її словами,  питання меж міста вирішує Верховна Рада України. «У нас є рішення Верховної Ради ще часів Української Радянської Республіки 1988 року про те, що місто розширюється і ця земля передається місту. Я так розумію, що коли розвалився Радянський Союз і почалась незалежна Україна ці процедурні питання були недооформлені, і тому зараз місцева громада посилається на документ ще 80-х років. У нас є всі документи, які підтверджують, що це є міська земля, є також витяг із Міністерства економіки 2014 року, де як місце розташування вказано місто Львів», — зазначила О. Сивак. Також вона заявила, в оцінці землі є перекручування понять. «Є дві оцінки — нормативно-грошова, яка використовується як індикативна для розрахунку орендної плати. Інвестор сам забажав цю землю купити. Купують землі за експертною оцінкою. Ліцензована організація провела оцінку. Це нормально, ці оцінки не повинні бути однакові», — додала Ольга Сивак. 

   «Нас звинувачують ніби у тому, що ми продали за нижчу оцінку, хоча це абсолютно не є порушенням закону. Земля була придбана за експертною оцінкою, яка становила 52 млн грн. Всі рішення ухвалювала сесія Львівської міської ради, такі рішення мер одноособово ухвалити не може, це приймають депутати на сесії», — пояснила начальник управління інвестицій та проектів ЛМР.

   «Генпрокуратура викликає Садового через шалену різницю між нормативною та експертною оцінками. Таким чином, Садовий і міськрада викупили земельну ділянку згідно з законом, тобто підписали договір купівлі-продажу згідно з експертною оцінкою. Претензії, що їх висувають у мас-медіа, — то на публіку, бо їм, по суті, нічого не пришиють. Головне в цій справі те, що вони з самого початку порушили закон, бо це не їхня земля, вони не мали права давати дозвіл на розробку проекту, не мали права на зміну цільового призначення, тобто це є прямі збитки держави, бо це є державна земля за межами населеного пункту. Коли змінюють цільове призначення (відповідно до Земельного кодексу) — це порушення, оскільки в пріоритеті — сільськогосподарське використання землі.  Таким чином, у ЛМР не було підстав на зміну цільового призначення. 

   Вони перевищили свої повноваження, як стосовно відведення земельної ділянки, зміни цільового призначення, так і передання земельної ділянки в оренду. Садовий прекрасно знав про всі нюанси, але їм було вигідно підписати всі ухвали, рішення, договір купівлі-продажу. Саме Садовий виступав ініціатором усіх питань, виносив питання на сесію, тобто загалом, напевно, Садовий відповідатиме за перевищення своїх повноважень», — пояснює Микола Климишин.

   Нагадаємо, міський голова Львова продав інвесторам під індустріальний парк 24 га землі, яка не належить міськраді Львова. За цим фактом відкрито кримінальне провадження, справу веде Генеральна прокуратура України. Спершу Андрій Садовий хотів приєднати до Львова село Рясне-Руське, аби легалізувати незаконно продані землі на території цього населеного пункту. Згодом, міськрада шукала компромісні рішення, аби врегулювати ситуацію, що склалась із землею під індустріальний парк, де селяни з с. Рясне-Руське облаштували городи. Навесні люди вийшли на пікет і перешкодили роботі техніки. Тепер мешканці встановили блокпост, не допускають заїзду техніки на земельну ділянку та домоглися демонтажу елементів встановленого забудовником паркана поблизу ділянки.

Христина СЛЮСАРЧУК,
Анастасія ШЕВЧЕНКО,
Тетяна ЖИКАЛЯК

 Опубліковано : 05.07.17 | Переглядів : 1113

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Тра.2018
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
 
Реклама