Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Важливіше, ніж Євробачення
Важливіше, ніж Євробачення
Львів уперше в Україні прийматиме конгрес ПЕН-клубу


Післясмак Форуму видавців цього року матиме цілком конкретний вияв: 17 – 24 вересня у Львові відбудеться 83-й Конгрес Міжнародного ПЕН-клубу. За словами президента Українського центру ПЕН-Клубу Миколи Рябчука, ця подія, на яку приїде близько 200 лідерів думок, видатних письменників, перекладачів, журналістів, істориків, публіцистів та редакторів зі 100 країн світу, для України стратегічно важливіше, ніж Євробачення. Адже у конгресі беруть участь ті, хто формує громадську думку у своїх країнах.


Серед тих, хто вже зголосився приїхати у вересні до Львова, – нобелівські лауреати Світлана Алексієвіч (Білорусь) та Герта Мюллер (Румунія-Німеччина), неодноразовий нобелівський номінант Адам Загаєвський (Польща), Пітер Померанцев (Велика Британія), Людмила Уліцька (Росія), Пол Остер (США), сучасні українські письменники Юрій Андрухович, Андрій Курков, Сергій Жадан, Олена Стяжкіна. Заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко навіть пожартував, що побачивши список учасників конгресу, подумав, чи не відпроситися йому на час проведення заходу і піти волонтером, щоб мати змогу ближче поспілкуватися з нобелівськими лауреатами. Про набір волонтерів організатори оголосять уже невдовзі. Від претендентів очікують знання англійської, а також французької та іспанської мов.Над тим, щоб саме Україна приймала цьогорічний конгрес ПЕН-клубу, Микола Рябчук разом з віце-президентом Українського центру ПЕН-клубу Андрієм Курковим працювали впродовж двох років. І ще у вересні минулого року не вірили, що це нереально. А далі у внутрішній конкуренції міст переміг Львів, яку Микола Рябчук таки назвав культурною столицею України. Попри періодичне іронічне вживання цього означення. Здобувши право приймати конгрес, організатори здобули й відповідальність, зокрема фінансову, а саме пошук коштів на проведення заходу.

Тема конгресу – «Відстоювання правди у добу пропаганди». Гасло – «Коли правда стає істиною». Конгрес має подвійний формат – дипломатично-політичний і літературно-публічний, розповіла координатор команди 83-го Конгресу ПЕН-клубу у Львові, очільниця офісу «Львів – місто літератури ЮНЕСКО» Ольга Муха. Частина заходів будуть закритими, лише для учасників конгресу. Літературна програма буде відкрита для всіх охочих.

Наталя ДУДКО

Довідка. ПЕН-клуб (International PEN) є вагомою міжнародною неурядовою організацією, яка об'єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів від 1921 року. Його назва утворена від англійського слова «pen» – ручка, що є водночас абревіатурою слів Poets, Playwrights, Essayists and Novelists – «поети, драматурги, есеїсти, романісти». Також до ПЕН-клубу входять журналісти, історики, видавці, загалом понад 25 000 членів із усього світу. ПЕН-клуб перебуває у формальних консультаційних зв'язках з ЮНЕСКО і має спеціальний консультативний статус в Економічній і Соціальній Раді ООН. Це одна із найстаріших організацій, яка бореться за права людини й одна з перших міжнародних письменницьких організацій. Свого часу до ПЕН-клубу належали Джозеф Конрад, Бернард Шоу, Герберт Уелс, а очолювали його Джон Голсуорсі, Генріх Белль, Маріо Варгас Льйоса.
 Опубліковано : 05.07.17 | Переглядів : 469

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Чер.2018
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
 
Реклама