Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS

Пошук :
Харлан знову на вершині

На Чемпіонаті світу  з фехтування, у німецькому Лейпцигу, збірна України здобула золоту нагороду. В особистих змаганнях шаблісток блискучу перемогу здобула Ольга Харлан. У фіналі українка тріумфувала над Аззою Бесбес із Тунісу з розгромною перевагою —
15 : 5.
   Варто зазначити, що наша мушкетерка провела турнір у Німеччині дуже впевнено. На шляху до фіналу в 1/32 Ольга здобула перемогу над своєю краянкою Ольгою Жовнір, завершивши бій із рахунком 15 : 7. Далі вибила з боротьби польку Богну Юзв’як, обігравши суперницю 15 : 9, а в 1/8 фіналу виграла в італійки Росселли Грегоріо з рахунком 15 : 12. Саме Грегоріо в командній першості на етапі Кубка світу в Тунісі впоралася з українською шаблісткою у вирішальному поєдинку, перемігши опонентку з рахунком 12 : 4. Тепер же Харлан взяла реванш.
У наступному раунді українка виявилася сильнішою за японку Норіко Тамура, закінчивши бій із рахунком — 15 : 9, а після взяла ще один реванш, але вже у француженки Сесілії Берде, якій Харлан програла на цьогорічному Чемпіонаті Європи в Тбілісі — 12 : 15. Цього разу українська фехтувальниця здобула впевнену перемогу з рахунком — 15 : 10. У фіналі вона аж надто впевнено поклала на лопатки Аззу Бесбес із Тунісу — 15 : 5.

Що цікаво, що Бесбес стала справжньою сенсацією світової першості в Лейпцигу. Представниця Тунісу ніколи раніше не підіймалася на найвищу сходинку п’єдесталу пошани на турнірах Міжнародної федерації фехтування (FIE) і не проходила далі 1/4 турнірної таблиці на чемпіонатах світу.  Для Ольги Харлан це вже третє особисте «золото» Чемпіонату світу. До цього українка вигравала турніри такого масштабу в Казані (2014) і Будапешті (2013). Додамо, що за збірну України в Лейпцигу також виступали дебютантки Юлія Бакастова і Олена Прокуда. Бакастова склала зброю в 1/16 фіналу, програвши майбутній володарці «срібла» Аззі Бесбес з рахунком — 13 : 15, а Прокуда завершила свою участь етапом раніше — в 1/32 турнірної таблиці. Українка не впоралася з іспанкою Лючією Мартін-Португес — 7 : 15.