Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Коцюбинського, 7: спотворення Львова без жодних порушень?
Коцюбинського, 7: спотворення Львова без жодних порушень? 

Замість музичної фабрики у центральній частині Львова, починають зводити чергову багатоповерхівку

Мешканці вулиць, прилеглих до вул. Коцюбинського, б’ють на сполох через будівельні роботи, що активно розпочались за адресою: Коцюбинського, 7. За їхніми словами, зведення тут багатоповерхівки, разом із паркінгом, зруйнує їхні будинки та спотворить історичний Львів.  

   Незадоволені не раз зверталися до всіх інстанцій, аби ті навели лад та зупинили будівництво висотки в історичному ареалі Львова, та наразі їх зусилля намарні. 
   Антоніна Онисько, місцева мешканка, обурюється: «Нинішня влада всіма способами намагається зруйнувати історичну архітектуру міста. Такого свого часу навіть не дозволяли собі робити ні австрійці, ні комуняки.  Натомість нинішні чиновники не бояться показувати схеми, за якими доводять до руйнування, згодом продають, не прості, а комунальні приміщення Львова, а на їхньому місці будують масштабні багатоповерхівки».  

Стандартна схема — приватизували і продали

   Як чиновникам вдалося приватизувати комунальне приміщення (Коцюбинського, 7, територія колишньої музичної  фабрики), за словами Антоніни Онисько, досі залишається загадкою. Наразі тут розпочато нове будівництво. Хто забудовник — місцеві мешканці не знають, оскільки паспорта об’єкта забудовники дотепер не показали. 
   Пані Антоніна більш як 50 років проживає на вулиці Кирила та Мефодія, яка межує із вищезгаданою ділянкою, де розпочалась забудова. Жінка переконана: якщо розвалити приміщення музичної фабрики і в цьому ж подвір’ї звести багатоповерхівку, то старенькі будинки не витримають. За її словами, ще в 2014 році на звернення мешканців вулиць Кирила і Мефодія, Коцюбинського та Вітовського щодо будівництва на вул. Коцюбинського, 7 в управлінні архітектури дали відповідь, що ніякого будівництва не буде, порадили звертатись на гарячу лінію 15-80, де теж відповіли, що про це будівництво нічого не знають. «Вони приховали тоді від людей той факт, що 04.06.2002 року вже віддали землю в користування Карпатському інституту геофізики, який і є замовником будівництва», — додала львів’янка.

   «Варто зазначити, в кінці 2016 року мешканці отримали відповідь від ДАБК, що начебто під час перевірки з виїздом на місце встановлено, що за адресою: вул. Коцюбинського, 7 між № 5 і № 7-а будівельні роботи не проводяться», — кажуть мешканці. За їхніми словами, підготовчі роботи на той час там вже тривали повним ходом, і в ДАБІ це знали, але чому надали неправдиву відповідь — можна лише здогадуватися. 

Власність територіальної громади

   «З 2002 року інспекція це приміщення продає, а в грудні 2016 року нічого не знає про будівництво», — обурено розповідає долю музичної фабрики пані Антоніна. «До того ж, — додала вона, — що ніяку перевірку з виїздом не проводили, тому і виникає запитання: яким чином і за яких обставин ухвалюють рішення та перевіряють такі будівельні  об’єкти». 

   «Власність територіальної громади міста не є особистою власністю чиновників. Даючи дозвіл в старій історичній частині Львова, необхідно пам’ятати, що Львів є під захистом ЮНЕСКО. Окрім того, не було жодних погоджень із громадою на зведення цього висотного «монстра», не було громадських слухань. Де є акт, в якому стані перебувають наші будинки, розташовані навпроти вул. Коцюбинського, 7, між якими намагаються втиснути чергову новобудову?», — риторично запитує мешканка.

   За словами пані Антоніни, їхнім будинкам понад сто років, і тепер, зводячи абсолютно незаконно сучасні архітектурні «монстри», ніхто не провів перемовин із мешканцями прилеглих вулиць. 

   «Ми вже не говоримо про обмеження доступу денного світла в помешканнях людей, які розташовані впритул із майбутньою новобудовою, так само як і про обмеження кругозору», — розповіла Любов Лазайкіна, яка проживає на вул. Коцюбинського, 7-а. «Якщо висота музичної фабрики близько трьох метрів, то висота майбутньої новобудови буде 22-23 метра, і вона повністю загородить від світла наші вікна», — переконує жінка.

Паркінг на Полтві

   Як пояснюють люди, які там проживають, потужне будівництво точно зруйнує їхні будинки, які й так потихеньку розвалюються і тріщать ледь не кожного дня. «Тротуари по два рази на рік провалюються, а коли вони почали звозити важку техніку, то взагалі стало страшно за своє життя, до того ж внизу тече річка Полтва, тому про який паркінг може йтися», — обурюються співрозмовники «Ратуші».

Будувати все ж не можна 

   Пані Антоніна показала нам відповідь від Міністерства культури України (відповідь отримали 06.06. 2017), в якій чітко вказано: «За результатами перевірки електронної бази даних документообігу Міністерством культури України встановлено, що погоджень проектів будівництв, реконструкцій, дозволів на проведення будь-яких робіт за адресою: Коцюбинського,7 у Львові не надавалося. Земельна ділянка за вказаною адресою розташована в історичному ареалі 
м. Львова — об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО». 

   Тому мешканці кажуть, що боротимуться до кінця —  «проти будівництва за планом, який придумала міськрада і ДБК».

ДАБІ: порушень не побачили

   В ДАБІ «Ратуші» підтвердили, що за адресою: Коцюбинського, 7 й справді зареєстрований дозвіл на будівництво багатоквартирного житлового будинку з офісними приміщеннями та підземним паркінгом.

   «Замовником будівництва є Карпатське відділення інституту геофізики імені Суботіна НАН України. Також інспекція провела перевірку в грудні 2016 року, в результаті якої жодних порушень та норм законодавства не виявлено на цьому об’єкті», —  повідомив Святослав Кіндратів, начальник відділу інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львові.  

   «Якщо це навіть історичний ареал міста, то не означає, що там не можна нічого будувати, лише потрібно мати відповідні погодження і всі відповідні документи», — додав Святослав Кіндратів.
Тетяна ЖИКАЛЯК

 Опубліковано : 27.07.17 | Переглядів : 842

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Сер.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
 
Реклама