Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Яка ж доля стадіону «Сільмаш»?
Яка ж доля стадіону «Сільмаш»?

Через зволікання Львівської міськради з викупом стадіону «Сільмаш», мешканці прилеглих вулиць можуть залишитись без єдиного і останнього, за їхніми словами, громадського простору в цьому районі та спортивних майданчиків для дітей. 
   Мешканці кажуть: стадіон «Сільмаш» — зона відпочинку дуже великого району, куди виходять гуляти як мами з малятами, так і старші діти. «Це остання і єдина зона в нашому районі, де можна облаштувати громадський простір. Людям вже повідбирали все, і нам ніде всунутись», —  розповіла «Ратуші» активістка ГО «Народна дія» та мешканка прилеглої до стадіону території Тетяна  Воскресенська. 
   Вона наголошує, що люди вже не перший рік борються за цей стадіон, і будуть боротися до кінця.

   Як не церква, то льодова арена… що далі?

   За словами Тетяни Воскресенської, на стадіоні «Сільмаш» спочатку хотіли побудувати чималий церковний комплекс. «Ми довго боролися, щоб частину стадіону викупили у підприємства «Три корони». Але так сталося, що церква вирішила збудуватись собі… Нам сказали, що збирають підписи для будівництва маленької каплички. Ніхто не був проти такої ідеї, проте, як виявилося, там планували цілий комплекс».
   «Натомість, — каже пані Тетяна, — про скейт-парк, велодоріжки, волейбольний майданчик для дітей нам довелося б зовсім забути». 
    «Цього року мешканці планували подавати на громадський бюджет пропозицію щодо облаштування на стадіоні «Сільмаш» громадського простору, але через те, що Львівська міська рада затягнула процес із викупом, тепер цього ми не можемо зробити», — скаржиться наша співрозмовниця. «Вони самі не знають, чи вони будуть викупляти, а нам потрібно всі документи зібрати. Не можуть вони дітям віддати цю землю, а вже з’явилися пропозиції від хокеїстів  збудувати там льодовий палац, але хто там буде займатися», — дивується мешканка.

   В той же час представники хокейної спільноти Львівщини звернулися з петицією до ЛМР , в якій просять створити на території стадіону «Сільмаш» багатофункціональний спортивний комплекс для ігрових видів спорту. «Саме на території стадіонного комплексу «Сільмаш», вважаємо, мав би успішно функціонувати багатофункціональний спортивний комплекс для ігрових видів спорту. Особливо актуальним для нас, як для Федерації хокею Львівщини, є проектування і зведення на цій території льодової арени, яка дасть поштовх розвитку зимовим видам спорту в нашому місті», — йдеться в петиції, яку хокеїсти виклали на сайті ЛМР. 

То викуплять чи ні?

   За словами депутата міськради Сергія Іваха, який дослідив висновок оцінювача стадіону, — оцінка «Сільмашу» була завищена на 1 млн 700 тис. «Люди, які проводили оцінку майна, оцінили неіснуючі споруди, зокрема дві огорожі, яких взагалі там не було. Замість 5,3 млн грн, вони оцінили в 7,2 млн грн», — пояснив Сергій Івах.

   Як розповів «Ратуші» пан Івах, 29 червня на пленарному засіданні він скерував звернення до директора департаменту економічного розвитку ЛМР Ірини Кулинич щодо виділення у бюджеті відповідних видатків у розмірі 5,3 млн грн для викупу в ТзОВ «Три Корони Девелопмент» об’єктів нерухомого майна за адресою: вул. Городоцька, 207 (стадіон «Сільмаш»). «Попередньо з цим же проханням звернувся на комісію фінансів та планування бюджету, члени якої одноголосно підтримали моє звернення щодо виділення коштів. Проте отримав таку відповідь, що у департаменті економічного розвитку нема інформації та жодних пропозицій щодо необхідності викупу нерухомого майна у ТзОВ «Три Корони Девелопмент», — каже міський обранець.

   Тож спортивна громадськість Львова, можливо, даремно чекає на повернення стадіону, — побоюється Сергій Івах і додає, що, ймовірно, вже на цю земельну ділянку вже є інші претенденти. «Затягування часу з викупом стадіону «Сільмаш», як це тепер є, беззаперечно, дає можливість з’являтися новим ідеям та новим покупцям, в результаті чого мешканці можуть залишитись без спортивного стадіону», — підкреслив депутат. 

   Натомість, у міськраді переконують, що їхня позиція не змінилася, і вони через суд домагатимуться викупу стадіону «Сільмаш». Так, директор юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич запевнила «Ратушу», що мешканці можуть бути спокійні. «Ми готуємо позов до суду і до кінця серпня плануємо його подати, бо власник стадіону «Три Корони Девелопмент» відмовився продавати в добровільному порядку нам стадіон», — пояснила директор юридичного департаменту ЛМР.

   Вона також зазначила, що міськрада сподівається на позитивне рішення суду й активну громадськість.  За словами Пайонкевич, у разі, якщо рішення суду буде негативним, то подаватимуть апеляцію.
Тетяна ЖИКАЛЯК

 Опубліковано : 10.08.17 | Переглядів : 849

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лип.2018
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
 
Реклама