Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Скандальний демонтаж
Скандальний демонтаж

У Львові вперше демонтують незаконну АЗС… За мільйон  гривень із міського бюджету. Чекаємо на нову багатоповерхівку?

Є рішення — є демонтаж!

Автозаправна станція на вулиці Лемківській, 9, розташована на земельній ділянці площею 1,5 га, пропрацювала незаконно впродовж 15 років. Однак рішення стосовно її демонтажу суд ухвалив лише цьогоріч. А в понеділок, 7 серпня, розпочалися роботи щодо знесення цієї АЗС, яка належить ПАТ «Фірма «Львів-Петроль». Як повідомили у юридичному департаменті ЛМР, демонтаж проводять згідно з рішенням Господарського суду.

   «Відповідно до рішення Господарського суду від 27.10.2016 року, у справі за позовом Львівської міської ради до ПАТ «Фірма «Львів-Петроль» та ЛКП «Ратуша-сервіс», визнано недійсним Договір про спільну діяльність від 19.12.2000 року, укладений між ЛКП «Ратуша-сервіс» та ПАТ «Фірма «Львів-Петроль», та зобов’язано ПАТ «Фірма «Львів-Петроль» усунути перешкоди в користуванні та розпорядженні земельною ділянкою Львівської міської ради, шляхом знесення збудованої на цій земельній ділянці автозаправної станції. Постановою Вищого Господарського суду від 13.03.2017 року підтверджено рішення Господарського суду. Тому в травні цього року ми звернулися в Головне територіальне управління юстиції Львівської області щодо виникнення Постанови про затвердження виконавчого провадження, щоб зобов’язати ПАТ «Фірма «Львів-Петроль» усунути перешкоди в розпорядженні та користуванні земельною ділянкою шляхом демонтажу збудованої на цій земельній ділянці автозаправної станції. 


Виконавча служба дала певний час на добровільне виконання рішення суду. Однак добровільно його не було виконано. Тому на 7 серпня було призначено примусове виконання рішення суду. Відповідно з 12:00 год. розпочався демонтаж автозаправної станції, яка розташована за адресою: вул. Лемківська, 9», — йдеться в повідомленні. 

   Заступник директора юридичного департаменту ЛМР, начальник управління правової роботи Мирослав Гавриляк у коментарі «Ратуші» зазначив: «Вже фактично розпочата процедура про демонтаж, і виконавче провадження відкрите. Не знаю, виконавців треба питатися, але я думаю, впродовж двох тижнів-місяця буде демонтовано».

   За словами начальника Головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослава Жукровського, це знесення за останні роки є одним із найбільших в Україні.

    «Є судове рішення, яке набуло законної сили. Воно підтверджене судом першої інстанції, апеляційної і касаційної. Вищий Господарський суд визнав, що розміщення цієї АЗС на цій земельній ділянці незаконне, і зобов’язав власника добровільно знести це самочинне будівництво. Власник цього не зробив, тому, відповідно до закону, були застосовані заходи примусового характеру. Скільки вона там стояла, чому нині є це рішення, питання не до нас. Органи юстиції політикою не займаються. Виконавчий лист пред’явлений до виконання в квітні. Виконавча служба звернулась до боржника про добровільне виконання, боржник не виконав добровільно у встановлений термін. Тому виконавча служба затвердила постанову про накладення штрафів, відповідно, на вчора було призначено примусове виконання рішення. Ми долучили спеціалізовану установу з відповідними ліцензіями. І 7 серпня розпочалося знесення відповідної АЗС. Виконавче провадження буде завершено тоді, коли все буде знесено, й залишиться чиста земельна ділянка. Роботи ще тривають: вже розібрана колонка, викачане все паливо, і в межах тижня-двох матимемо повне виконання цього судового рішення, — зазначив «Ратуші» Ярослав Жукровський. — Це знесення за останні роки є одним із найбільших в форматі цілої України. Коли Державна виконавча служба взялася і зробила те, що передбачено законом від початку до кінця. Те, що дуже часто кажуть активісти, що в нас дуже багато самочинних будівництв, — це лише слова. Адже станом на сьогодні в нас немає жодного судового рішення, яке б набуло законної сили про те, що якийсь будинок побудований законно. Коли таке рішення буде, виконавча служба Львівської області готова виконати його, в тому числі щодо багатоповерхівок».
Мільйон гривень ніхто 
не виділяв?

   Як поінформував Ярослав Жукровський, кошти на демонтаж АЗС виділила Львівська міська рада. Обійшлося знесення об’єкта в один мільйон гривень із міського бюджету. 

   «Щоб відкрити виконавче провадження, є процедура, передбачена законом. Стягувач у ситуації щодо знесення заправки, а це Львівська міська рада, зобов’язаний авансувати витрати на проведення виконавчих дій. Відповідно до закону, стягувач авансував витрати на проведення виконавчих дій щодо демонтажу відповідної АЗС, і виконавча служба розпочала знесення шляхом демонтажу», — додав він.

   Водночас, як наголосив у коментарі «Ратуші» Любомир Босаневич, учасник постійної депутатської комісії фінансів та планування бюджету Львівської міської ради, на профільній комісії рішення про виділення мільйона гривень на демонтаж цього об’єкта депутати не підтримали. Також він зазначив, що писатиме відповідну заяву в прокуратуру. 

   «На одне з засідань бюджетної комісії приходив Мирослав Гавриляк, в.о. керівника юридичного департаменту ЛМР з проханням погодити 1 млн грн на демонтаж заправки на вул. Лемківській, 9. Це рішення на комісії не було погоджено, — каже депутат. — Натомість очільник нашої комісії Вікторія Довжик зателефонувала до одного депутата, що був відсутній на комісії, в телефонному режимі депутат підтримує це питання, і таким чином підробляє протокольно рішення комісії, що воно ухвалене. Це є підробка протоколів. Ми будемо писати звернення до прокуратури про те, що депутати від Самопомочі свідомо підробляють документи — рішення комісії. Це є порушення закону, нехтування нас, як депутатів, нехтування нашої думки взагалі. Щодо, власне, демонтажу заправки, я не хочу звинувачувати нікого в корупційних інтересах. Але рішення це видається доволі дивним. Там є або якийсь фінансовий інтерес, або земельний, або корупційний фактор. Як-не-як, це є півтора гектара землі в центрі міста». 

   За словами Ігоря Зінкевича, депутата Львівської міськради, демонтаж АЗС на Лемківській — випадок прецедентний, але, водночас, є чимало запитань. «Від міської ради не раз звучало про незаконні будівництва, незаконні МАФи, але на них не виділяють таких величезних коштів. Водночас, ділянка стільки часу є в оренді, її використовує заправка, я не маю жодних питань щодо того, чому там ця заправка розташована і хто на це дав дозвіл. Адже там є район малої забудови, і не може бути по допусках, але воно там є, і от питання…», — наголосив міський обранець.
   Депутат Львівської міської ради Валерій Веремчук зазначив, що на початку року міські обранці вже виділяли гроші виконавчій службі на демонтаж незаконних об’єктів. «Щодо виділення коштів, виконавча служба ще на початку року отримувала кошти на демонтаж незаконних будівель, але не на конкретний об’єкт, а загалом. Це була стрічка близько двох мільйонів. Я бачив, що колеги пишуть, що потім на одне з засідань приходили за ще одним мільйоном на цей об’єкт. Але якщо колеги кажуть, що вони не погоджували це питання, то так воно, мабуть, і є, — каже Валерій Веремчук. —  Якщо ж говорити про демонтаж незаконних будівель: чи то заправок, чи то будинків, чи то тимчасових споруд: виникає питання, чому почали з заправки, адже це не найлегше інженерно. Виконувати рішення мають усі, коли йдеться про демонтаж заправки, будинку чи тимчасової споруди, а чому почали з цього об’єкта, варто спитати виконавчої служби».
Уляна ДЕПУТОВИЧ, Олег ГАЛІВ

Коментар
   Представник (за довіреністю) ПАТ «Фірма «Львів-Петроль» Олег РАДОВИЧ:
   «Заправка була збудована у законний спосіб, за наявності всіх дозвільних документів. У 2001 році ці документи видала Львівська міська рада. Тоді існувала інспекція Держархбудконтроль Львівської міськради, вона нам надала дозвіл на виконання підготовчих робіт та на будівництво. Акт державно-технічної комісії теж був підписаний у 2002 році, відповідно затверджений чиновниками та міською радою, тобто департаментом містобудування. Він на той час мав повноваження затверджувати акти.

   На час будівництва була земельна ділянка в «Ратуша-сервіс», мовляв, нашого партнера по договору про спільну діяльність. Було цільове призначення відповідне, в тому числі й будівництво АЗС. Тобто про яку самовільність чи незаконність можна говорити?! 

   Договір про спільну діяльність був укладений ще у 2000 році, сьогодні через 16 років фактично, суд ухвалив рішення, що його уклали з порушенням закону. Тобто комунальне підприємство ЛМР «Ратуша сервіс», яке сьогодні успішно діє, уклало з нами цей договір, маючи відповідні повноваження від ЛМР. Зрозуміло, що фірма тоді в ухвалах не звучала, але ЛМР надала ділянку «Ратуші-сервіс» для того, аби найти партнера, інвестора на забудову цієї ділянки. Конкурсна комісія видала тоді пропозицію фірми «Львів-Петроль» щодо спільної діяльності, освоєння і забудови цієї земельної ділянки. 

   Надалі ми, мабуть, будемо в можливих судових інстанціях захищати свої права. Суд затвердив рішення, що комунальне підприємство перевищило свої законні повноваження, оскільки воно не мало у власності земельної ділянки, а мало акт на постійне користування, а сама ділянка була власністю міста. Перевищило, тобто внесли, нібито земельна ділянка є в постійному користуванні в рамках договору про спільну діяльність.  Окрім того, цей договір підписали трішки раніше, аніж був виданий цей акт, але не з нашої вини. Це було пов’язане з вилученням цієї ділянки, але суд ухвалив таке рішення. Про незаконність мова йти не може! Заправка функціонує з 2001 року. Керівник управління юстиції, озвучив, що міська рада виділила мільйон на демонтаж АЗС із міського бюджету. Скільки справді грошей потрібно, ми не готові сказати, бо треба бачити кошторис, але ця цифра взята «з повітря».

 Опубліковано : 10.08.17 | Переглядів : 750

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лип.2018
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
 
Реклама