Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Захоплення Парку культури — що буде далі?
Захоплення Парку культури — що буде далі?

Компанія, що веде будівництво у верхній частині Парку культури імені Богдана Хмельницького, на вулиці Лижв’ярській, 42, пересунула паркан і захопила частину паркової території.

   Насправді будівництво в Парку культури вже завершується, проте у мерії лише тепер вирішили знести огорожу та назвати це будівництво незаконним.
   Як виявляється, компанія орендує лише половину тієї території, а загородила парканом майже вдвічі більшу ділянку землі, — замість 10 соток території захопили і почали обгороджувати близько 20 соток. 

   Кілька тижнів тому адміністрація парку зафіксувала захоплення території — будівельники посунули паркан углиб на декілька метрів — і почала діяти. 

Паркан таки знесли

   15 серпня у Парку культури ім. Богдана Хмельницького комунальні підприємства разом із муніципальною поліцією провели демонтаж незаконно встановленого паркана.

   «Замовником робіт з демонтажу самовільно встановленої огорожі є сам парк, а виконавець — міські комунальні служби. Тепер на території проводять перевірку відповідні служби. Також на вересень місто готує повторні ухвали про розірвання договору оренди з підприємцем, який здійснив самовільне захоплення землі парку», — повідомив під час брифінгу заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко. 


З чого все почалося

   Як розповів «Ратуші» директор Парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького Олександр Молодий, ця історія з будівництвом у парку насправді вже дуже давня.  «Колись, ще з моменту заснування парку, на цій території були будівлі, які належали парку. Це і літня естрада, і офіс парку, і ще чимало різних споруд. 

   За словами нашого співрозмовника, на початку приватизаційного буму у Львові фірма «Сімекс» викупила приміщення і вдаючи реконструкцію, розпочали незаконне будівництво. 

   «Є рішення суду, за яким підпис тодішнього директора парку, який начебто дав згоду на вилучення цього об’єкта із власності парку, — є підроблений. Це рішення чинне й досі», — розповів Молодий. 

   За його словами, попри все, будівельний процес йшов далі, а вже у 2000-х роках це приміщення було перепродане і офіційно оформлене на громадянку Баляш, за якою стоїть її чоловік, добре відомий всім Олег Баляш (колишній голова фракції «Партії регіонів» у Львівській облраді). «Фактично, йому були надані дозволи на реконструкцію, до того ж із розширенням, за підписом Андрія Павліва. В принципі, в нього були документи для будівництва», — розповів директор Парку культури.
   «Основне, на що варто звернути зараз увагу, — наголошує Олександр Молодий, — це приміщення було незаконним способом виведене з парку, і таким же незаконним способом передано у власність приватним структурам». 

   За його словами, коли Баляш розпочав своє будівництво, то розвалив повністю розміщений там будинок, викопав новий котлован та вийшов за межі наявних фундаментів. «Загалом це можна було б трактувати, як і всі адекватні люди трактують, — новим будівництвом, що категорично заборонено в парку. Але знову ж таки, є рішення Галицького суду Львова про те, що це не нове будівництво, а лише реконструкція. Загалом, зрозуміло, що Баляш купив рішення Галицького суду і що хоче, те й робить там», — пояснив пан Олександр. 

ЛМР віддала землі природно-заповідного фонду?

   Окрім того, розповів Олександр Молодий, із Парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького Львівська міськрада із порушенням всіх норм чинного законодавства вилучила земельну ділянку. «Це не компетенція ЛМР, і земельна ділянка за категорією належить до земель природно-заповідного фонду, а право це робити мали лише в Києві», — додав він. 

   «Знову ж таки, товариш Павлів підписав документи, за якими самовільно, своїм підписом, змінив категорію землі від природно-заповідного фонду —  на землі житлової забудови, а це також компетенція Києва, у Львові цього робити не мав права ніхто». 

Межі переходять «межі»

   Як уточнив директор парку, компанія, яку пов’язують із Олегом Баляшем і яка веде будівництво на вулиці Лижв’ярській, 42, захопила понад 10 соток, відповідно до договору оренди, у них є 0,1022 га, а спробу встановити капітальну огорожу вони здійснили на ділянці 0,1358 га.

Що буде із новою будівлею?

   Олександр Молодий каже, незаконне будівництво в Парку культури вже завершується. Він також зазначив, що за документами тут має бути новозбудований офіс банку, тобто офісне приміщення, але неофіційно всі сусіди говорять, що Баляш тут будує собі приватний будинок. Також наш співрозмовник зазначив, що має всі документи, які підтверджують, що ця земельна ділянка захоплена незаконно. Тому нині виникає запитання, якщо паркан уже демонтували, то що ж буде з новою будівлею.

   За словами директора парку, знесення цієї незаконної будівлі — єдиний шлях вирішення цієї проблеми.  «Цю забудову треба знести, а землю повернути у власність парку та львів’янам», — додав він. 
Тетяна ЖИКАЛЯК

 Опубліковано : 17.08.17 | Переглядів : 462

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Тра.2018
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
 
Реклама