Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Транспортна «гра в імітацію»:
Транспортна «гра в імітацію»: 

Господарський суд визнав нечинним одностороннє розірвання договору 
з ПАТ АТП-14630 — представник міськради на суд не прийшов.
Ще на початку липня управління транспорту та зв’язку Львівської міської ради надіслало одразу двом перевізникам — «Мірі і К» та АТП-14630 — листи про розірвання укладених з ними договорів. Причиною стало те, що вони систематично не виділяють планової кількості транспортних засобів на маршрути, чим порушують умови договору. Однак нещодавно перевізники оскаржили ці листи у судовому порядку, де домоглися визнання незаконним одностороннього розірвання угод із ними. 

Цікаво, що, як йдеться у рішенні, відповідач в особі управління транспорту в судову залу не з’явився, не надавши уповноваженого представника, ніяк не повідомивши причини неприбуття та не подавши обґрунтованого відгуку на позов. Тож виходить, що в міськраді просто проігнорували засідання, в якому були зацікавлені?

Про суд не знали?

   В юридичному управлінні кажуть: про суд не знали.  «На судах не було представника міської ради, бо ми були проінформовані про засідання в той момент, коли воно вже відбулося. Воно відбулося за один раз, було ухвалено рішення, бувають і такі речі, — коментує ситуацію Мирослав Гавриляк, в.о. директора юридичного департаменту Львівської міської ради. — Листи про одностороннє розірвання угод із перевізниками скерувало управління транспорту, а не наше управління. Вони зараз нам надали ці листи, договори та додаткові матеріали, і ми опрацьовуємо питання щодо подання апеляційної скарги на рішення господарських судів по обох підприємствах: «Міра і К» та АТП-14630. В листах йшлося про те, що з 5 вересня з перевізником буде розірваний договір у зв’язку з тим, що вони не дотримуються певних умов. Ми вивчаємо, чи ці листи були підставою для розірвання. Чи вони були підготовленні фахово, чи вони юридично правильні, чи були підставові матеріали під цими листами. Вивчаємо рішення суду, а також доцільність подання апеляційної скарги». 

Тобто ще невідомо, чи буде подаватися апеляція взагалі?До речі, в судовому рішенні щодо визнання нечинним розірвання договору з АТП-14630 йдеться про те, що управління транспорту повідомили про час і дату проведення судового засідання завчасно рекомендованим листом. Тому, яким чином в міськраді не знали про суд — невідомо.

Листи «для годиться»

 Святослав Товстига, керівник ГО «За якісний транспорт», переконаний, листи щодо розірвання угод із перевізниками — лише імітація діяльності управління транспорту. «Це вже якась закономірність, що коли відбуваються суди стосовно транспорту, управління транспорту та юридичне управління не отримують сповіщення судів. Невідомо ще, чи буде апеляція, чи ні. Багато питань виникає й щодо листа про розірвання угод. Він занадто загальний, тому скидається на те, що все це було зроблено, щоб створити враження для пересічного мешканця, що в міській раді щось роблять. Натомість чомусь у листах немає конкретної інформації про те, які саме маршрути погано обслуговувались, якого саме дня, на базі чого було зроблено такий висновок, тобто якісь акти обстеження. Тобто, сам лист щодо розірвання та його формулювання вже давав підозри про те, що цей лист у судовому процесі буде оскаржений, — зазначив Святослав Товстига. — Щодо юридичного управління, то ми двічі запрошували представників цього управління на засідання громадської ради при управлінні транспорту. В нас є до цього управління чимало питань. Тому громадська рада підтримала мою ініціативу про звернення до міського голови Львова щодо проведення службового розслідування, чому юридичне управління не ходить на суди, даючи змогу оскаржити будь-яке рішення, нам також цікаво, чому вони не приходять на засідання громадської ради». Щодо апеляції, то, за словами активіста, згідно з інформацією, яку надало управління транспорту громадській раді, юридичне управління ще минулого тижня зверталось за даними для апеляції. «Тобто, управління транспорту подало всю необхідну інформацію ще того тижня, — додав Святослав Товстига. —  Питання: чому юридичне управління ще досі все це не опрацювало?».
Уляна ДЕПУТОВИЧ

Коментар

   Валерій ВЕРЕМЧУК, депутат Львівської міської ради:
   «Порушення перевізниками умов договорів у Львові тривають уже роками. Йдеться і про невиїзд автобусів на маршрут, особливо у вечірній час, недотримання графіків руху та багато інших проблемних питань, які ми, як депутати, не раз порушували. Жодної реакції, жодних судових позовів не було, і аргумент в управління транспорту був простий: якщо ми розірвемо угоди, не буде кому їздити взагалі. Адже автобусів зайвих у такій кількості нема.

   Коли проводився конкурс на перевізників на початку цього року, ми вимагали зробити малі лоти. Тобто по два-три маршрути на один лот, де би йшлося про 20 чи 30 автобусів. Тоді можна було б спокійно розірвати договір із перевізником на той чи інший проблемний маршрут. Нині ж договір доводиться розривати на весь лот, який обслуговує 8-10 маршрутів. А де можна взяти 100 машин та 100 водіїв? Таких перевізників, у яких би простоювало вільних сто машин, просто не існує. Натомість якби були малі лоти, в разі розривання угоди треба було б знайти 20 — 30 машин, це реально було б зробити за два місяці. 

   Чого сьогодні домагаються чиновники цією імітацією наведення порядку з перевізниками? Водночас виникає логічне запитання, яким чиновники завжди прикривались: а хто буде завтра обслуговувати всі ці маршрути? Бо навіть ті 55 автобусів, які закупило місто, сьогодні потрібні АТП-1, щоб замінити орендарів. Адже насправді багато проблем на маршрутах саме з автобусами АТП-1, адже в них мала кількість власних машин, а велика кількість орендованих. Там водій часто сам собі господар, що хоче, те і робить. 

   Щодо листів про розірвання договорів, то мені невідомо, для чого це робиться. Чи просто якийсь спосіб тиску: мовляв, ми надішлемо лист, завтра не прийдемо в суд, а за той час домовтеся з нами…  Але навряд чи це роблять в інтересах мешканців нашого міста та пасажирів громадського транспорту».

 Опубліковано : 17.08.17 | Переглядів : 451

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Тра.2018
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
 
Реклама