Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Війни патріотів
Війни патріотів

Із першими промінчиками бабиного літечка у вікна українців постукав не лише сонячний настрій, але й перший вершник-провісник виборів. 11 вересня ЦВК випустила стартову сигнальну ракету, що змусило кандидатів стати у пікантну позу для низького старту.

Те, що відбуватиметься на політичній біговій доріжці у Львові й області, обіцяє бути доволі кумедним і безглуздим. З високою долею ймовірності можна заявити, що цьогорічні місцеві ради як ніколи будуть наповнені негідниками, в тому розумінні, що багато можливих переможців цьогорічних виборів не будуть гідними титулів обранців народу. Ба більше: все це робиться планомірно задля “святої” ідеї — черговий раз дискредитувати патріотичні сили. Спробуймо відповісти на запитання: „Як?”
За розбрат
Розпочалося все із законодавчої ініціативи ПР не пустити до виборів блоки та непартійні організації. Проголосувавши за це, парламентська більшість фактично в багато разів підняла планку політичного виживання для величезної кількості партій. Слід нагадати, що Східна Україна традиційно обиратиме депутатів до своїх місцевих рад з-поміж регіоналів і комуністів. Тепер, що-правда, додасться ще “Сильна Україна” “свого” Тігіпка. Тим часом, лише в Львівській міській раді ми можемо зустріти представників УНП, НРУ, ПРП, ХДС, КУНу, НУ, “Батьківщини”, “Пори”, “Свободи” тощо. Зрозуміло, що частина з них потрапили у сесійну залу завдяки блокуванням і об’єднанням. Відтак заборона балотуватися до місцевих рад блокам жодним чином не зачіпає інтереси ПР і не пудрить голови виборцям Сходу, водночас сіючи паніку, розбрат і хаос у політичне середовище Заходу. Видається, що Янукович зі своїми хлопцями провів згадану ініціативу тільки з метою “паржать с етіх казлов”.

Проти громадськості
Самі ж патріотичні політструктури ще минулоріч збагнули, що галичани втомилися від нашого хаотичного політикуму, тому багацько партійців зайнялися громадською діяльністю. Чимало громадських структур, зокрема “Громадський Форум Львова”, “Спільнота”, “Я — Львів’янин”, “Рідне місто”, тощо були створені вихідцями з партій саме для того, аби абстрагуватися від партійної діяльності і підготувати собі бренд для місцевих виборів. Не важко здогадатися, що заборона пробуватися в депутати і громадським організаціям теж удар, насамперед, не по окремих силах, а загалом по всій Західній Україні. До слова, більшість політичних партій демократичного спрямування зароджувалися саме у Львові. Саме у Львові писалися під копірку їхні статути і програми. І саме тут ми станемо свідками того, як найпатріотичніші серед патріотів плюватимуть один на одного, лиш би здобути у міському форумі бодай по одному — два крісла. Виглядає, що колишніх побратимів по зброї перетворили на гладіаторів, замкнених у пута обставин, які тепер будуть просто змушені воювати між собою. Мабуть, на втіху тому ж самому імператору. Зрозуміло, що в умовах, коли самі політики не можуть дати собі ради, нічого не розуміють і виборці. Їхня розгубленість на виборчих дільницях неминуче призведе до того, що місцеві ради заполонять люди далекі від політичних ідеалів.
Посприяє неочікуваному і не найкращому висліду виборів і бідність кандидатів. Адже сьогодні лише поодинокі партії вступили у передвиборну агітацію, здебільшого ті, які мають фінансування з центру. Тим часом місцеві політичні цяці або стратилися на непотрібні, як тепер виявилося, громадські проекти, або банально не мають грошей. Відтак такі індивідууми для простого виборця мало чим різнитимуться від “випадкових пасажирів”, яким також вдасться потрапити до списків у бюлетенях.
Винахідники та раціоналізатори
Аби якось вижити у не найкращих запропонованих обставинах, наші гладіатори готові на багато чого. До прикладу, ГО “Спільнота”, яка вже приблизно три роки працювала на Львівщині і готувалася до виборів саме під брендом “Спільнота”, була змушена йти на вибори під грифом партії “Україна Соборна”, найбільшим досягненням якої, на думку самих “спільнотчан”, є те, що вона не встигла зробити нічого поганого.
Партія Християнсько-Демократичний Союз тим часом скликала позачерговий з’їзд, під час якого до її лав прийняли народних депутатів Давида Жванію, Оксану Білозір, Олега Новикова, Катерину Лук’янову. Водночас під час з’їзду свої повноваження склав 12-річний керманич партії Володимир Стретович. Відтепер партією керуватиме колегіальний орган — асамблея. Кілька новоприйнятих відомих облич, відмова від персоніфікації партії та багаторічний послідовний курс згідно зі своєю програмою, на думку ХДСівців, достатньо, аби йти на вибори самостійно. Відтак учасники з’їзду проголосували одноголосно за участь у місцевих виборах без будь-чиєї підтримки.
Дещо відступилися від традиційного українського партійного творення і “сильні українці” на чолі з Тігіпком. Їхній праймеріз є, безумовно, фішкою і, за даними самої партії, до методу відбору кандидатів українці поставилися із зацікавленням, щоправда, більшість українців не розуміють самого слова “праймеріз”.
Правила виживання
Виборча кампанія заледве розпочалася, а скандали вже котяться львівською землею. Радше, не скандали, а міжусобиці, які свого часу погубили Київську Русь. На передовицях традиційно люди Юлії Володимирівни. Позаяк БЮТом бютівці на вибори йти не можуть, тому змушені виймати із загашників підзабуте слово “Батьківщина”, із сльозами на очах викидаючи за борт по-літичного корита баласт колишніх одноблоківців, яким тепер без підтримки довгокосої, доведеться канути в Лету. Виявилося, що на Львівщині дві ЛОО “Батьківщина” — Івана Деньковича та Романа Ілика, і кожна називає себе легітимною. Ба більше, сам Денькович, якого Тимошенко вважає незаконним, користуючись нагодою, пішов у ЦВК із переліком однопартійців, яких пасувало б долучити до складу Львівської ТВК. За такі дії Юлія Володимирівна попросила прокуратуру порушити проти громадянина Деньковича кримінальну справу. І все це відбувається в середовищі однієї партії!
Тим часом нашоукраїнець, депутат облради Олесь Старовойт фактично звинуватив ЛОО УНП. “Заявляємо про безвідповідальну позицію Львівської обласної організації УНП. Взявши активну участь у процесі спільного висування та узгодження членів територіальних виборчих комісій, ЛОО УНП без попередження про це інших учасників переговорів, тихцем подала до ЦВК власні списки кандидатів до тервиборчкомів”, — зазначено у заяві. Загалом у гуртування галицьких патріотів чомусь не віриться. Бодай тому, що вони “галицькі”, і тому що вони “патріоти”, а кожен галицький патріот, як відомо,  вважає себе галицькішим і патріотичнішим пат-ріотом, ніж інші галицькі патріоти.
Мерське безвибор’я
Із мерським питанням у Львові кепсько. До великого небажання багатьох, гідної конкуренції чинному мерові Андрієві Садовому (попри нелояльне ставлення до нього газети “Ратуша”) поки створити ніхто не може. Основний його можливий конкурент, якого ми пам’ятаємо із минулорічних виборів — Петро Писарчук — від перегонів за владарювання булавою Львова, видається, відмовляється. Інші ж кандидати виглядають надто кволими. Що-правда, лідер “Свободи” Олег Тягнибок обіцяє Садовому “великий сюрприз”. Що це має означати? Ніхто не знає. Сам Андрій Садовий віднедавна активізувався у полі-тичній площині з дивними політичними рухами, схожими на набирання залікових піар-балів. Наш традиційно толерантний “двоголовий” голова посварився відразу з Партією регіонів та з Нашою Україною. “Регіоналам” він висловив своє “фе”, що вони використали його “образ” у політичній рекламі “Будуємо нову країну!” Регіонали натомість порадили Андрієві Івановичу бути скромнішим і надіслали йому заяву, сповнену критики його діяльності, тим самим демонструючи, що його “образ” можна використовувати у різних цілях, але аж ніяк не у рекламних.
Із іншої фронтової лінії долинула новина, що Садовий, вірний помаранчевим ідеалам, віддав своє посвідчення “нашоукраїнця”. Офіційно він пояснив це тим, що хоче стояти обабіч політики і представляти усю громаду міста. Але чому він цього не зробив у 2006-му, коли підтримка НУ у Львові була захмарною, а саме зараз, коли рейтинги ющенківців опустилися нижче 5%?!! Якщо керуватися теорією про те, що риба гниє з голови, то нинішні скандали і зради — лише демо-версії. Повноцінні ліцензійні оригінали — у вільному продажу за кілька днів.
Михайло ГУЗАРЕВИЧ
 Опубліковано : 15.09.10 | Переглядів : 1278

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Сер.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
 
Реклама