Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Будинок легше «списати», аніж ремонтувати!

Будинок легше «списати», аніж ремонтувати!


Уже традиційно, у Львівській міській раді доволі неоднозначно ставляться до мешканців рідного міста, даючи змогу людям, які обирають шлях так званого «договорняка» з чиновниками, руйнувати спільне майно. Ухвалюються незаконні рішення та ведуться ігри «а доведіть, ми знаємо краще».

   Деякі з чиновників уже погоріли на хабарах, але їхні схеми працюють і надалі. Для прикладу, робота колишнього начальника управління ЖКГ Львівської міськради пана Юрія Гольця не дає про себе забути досі. До нашої  редакції звернулась львів’янка Вікторія Коберська, в якої на початку 2007 року сусіди зробили самовільне будівництво у спільному двоквартирному будинку на вулиці Василя Мови, 14. Через бездіяльность посадовців почав прискорено руйнуватися будинок і виникла загроза обвалу. «З 2007 по 2013 рік тривали судові дебати, внаслідок чого було ухвалено судове рішення (рішення Шевченківського суду Львова № 2-2758/11 від 29 січня 2014 р.) знести це самовільне будівництво, але до сьогодні органи місцевого самоврядування не виконали це рішення суду і весь час цілковито ігнорують мої звернення з цього приводу», — зазначила львів’янка.

«Переливання з пустого в порожнє»

   Жінка також розповіла свою довгу історію спілкування з ЛМР. Вона стверджує, що не раз зверталася в ЖЕК, у Шевченківську районну адміністрацію та Львівську міську раду, для того, аби ті допомогли ліквідувати наслідки руйнації, але належної відповіді жодного разу не отримала. «Будинок реально в аварійному стані та загрожує нашому життю, бо й надалі відбуваються руйнівні процеси через явне будівництво», — бідкається мешканка. Спершу вона звернулася до пана Юрія Гольця, тодішнього начальника управління ЖКГ,  щодо ремонту, адже будинок був на той час на балансі міста. За її словами, він запропонував їй підготувати документи, щоб надати будинку статус аварійності. Відповідно, вона все так і зробила, має звіт, профтехнічне обстеження та висновки. Після цього не раз подавала документи на міжвідомчу комісію, але чомусь не було достатньої кількості голосів. «Коли я запитала в Гольця, чому рішення не ухвалюють, то він зі злістю мені сказав, що надати мені висновок про аварійність — це пряма дорога до державних грошей, — додала вона. — З цього приводу я була також і в Андрія Садового на прийомі, який теж надав своїм підлеглим розпорядження вирішити це питання, але донині воно не вирішене».

В ЛМР коштів не знайшли

   Як розповідає пані Вікторія, Юрій Голець згодом все ж видає наказ, щоб вважати її «квартиру» аварійною, і зобов’язує до певного числа виготовити документи та провести ремонт.  «Справа в  тому, що «квартира» — це моя приватна власність, і я сама в стані за неї подбати, у всіх моїх документах і зверненнях ідеться тільки про «будинок», в якому є моя квартира», — наголошує Вікторія Коберська

Так просто ця історія не закінчилась, — пізніше, за словами мешканки, їй не раз у міськраді пропонували взяти участь у співфінансуванні, щоб відремонтувати будинок. «Є підтверджувальні документи, що мене внесено в титульний список щодо співфінансування, проте майже відразу мені дали відповідь, що грошей на це в ЛМР немає», — пояснила вона. Це тривало теж досить довго — доки колишній голова Шевченківської адміністрації Олександр Удовенко не надіслав листа, в якому повідомив, що будинок знятий з балансу. Відтоді власниця квартири змушена свої питання вирішувати самотужки.

«Списали» з балансу міста

   Народний депутат України від «Блоку Петра Порошенка» Оксана Юринець підтвердила «Ратуші», що також працювала зі зверненням щодо ремонту будинку на вулиці Василя Мови 14/2. За її словами, це було досить довге листування з міським департаментом житлового господарства та Шевченківською районною адміністрацією. «Проблема у тому, що балансоутримувачем будівлі була міська рада, однак через малоквартирність будинку вона не бажала його ремонтувати. Був момент, коли мерія запропонувала мешканці-заявниці зробити ремонт спільно, так би мовити, «скинувшись» грошима. Але потім, за словами пані Вікторії, міська рада відмовилась від своїх намірів», — пояснила Оксана Юринець.

   Вона також зазначила, що після досить тривалого спілкування з ЛМР вирішили долучити до справи міського депутата, обраного в цьому окрузі, Ігоря Зінкевича, бо все-таки питання лежить у міській площині.

   Своєю чергою, депутат Львівської міської раді від «УКРОПу» Ігор Зінкевич розповів, що коли він тільки дізнався про ситуацію з будинком пані Вікторії, то здивувався цинізму міських чиновників, які замість того, щоб вирішити проблему, пішли легшим шляхом і просто зняли без відома мешканців будинок з балансу.  «Я скерував депутатські звернення щодо повернення цього будинку на баланс міста, а також вимогу надати увесь перелік будинків у місті, які, можливо, тишком-нишком чиновники ЛМР «списали» зі свого балансу без згоди та повідомлення мешканців», — розповів міський обранець.      

Все як завжди!..

   Натомість заступник начальника відділу житлового господарства Шевченківської районної адміністрації Роман Роса розповів «Ратуші», що справді, згідно з наказом департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР і розпорядженням Шевченківської районної адміністрації, всі одно- та двоквартирні будинки, де всі помешкання приватизовані, зняли з балансу ЛКП у всіх районах Львова.

   «Я спілкувався з юристами Шевченківської адміністрації щодо цього питання, і останню відповідь вони також надали пані Вікторії Коберській, щодо виконання рішення суду», — зазначив Роман Роса.

   За його словами, проблема полягає в тому, що мешканці іншої квартири цього будинку, тобто сусіди Вікторії Коберської, зробили лише реконструкцію своєї квартири, підсиливши всі стіни по периметру своєї квартири. «І якщо виконати рішення суду і повернути все в попередній стан, тобто провести демонтаж, то значно погіршиться технічний стан будинку. Оскільки зі своєї сторони вони, так би мовити, його підсилили, тому і не виконується рішення суду», — пояснює позицію чиновників Роман Роса. А про те, що руйнується будинок з боку квартири № 2, в Шевченківській адміністрації теж знають, проте кажуть, що нічого вдіяти не можуть, адже, на цей час будинок знятий з балансу міста. «Можна сказати, що він є на самообслуговуванні у приватній власності і ми, на жаль, не маємо законних підстав, аби витрачати бюджетні кошти на ремонт цього будинку чи цієї квартири», — додав він.

Тетяна ЖИКАЛЯК, 

Христина СЛЮСАРЧУК Опубліковано : 13.09.17 | Переглядів : 547

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лип.2018
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
 
Реклама