Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Від великого до смішного З Президента-реформатора —у політичну підтанцьовку

Від великого до смішного

З Президента-реформатора —у політичну підтанцьовку

Отже, якщо говорити відверто, станом на сьогодні ситуація з колишнім великим реформатором Грузії Михаїлом Саакашвілі виглядає так: після розіграного спектаклю на кількох переходах українського кордону і незаконного перетину цього кордону з допомогою шести десятків прибічників і когорти народних депутатів, позбавлений громадянства Міхо опинився у Львові. Тепер Саакашвілі в статусі нелегального мігранта, бо заявив, що в «автобусі в нього вкрали паспорт». На кого з нардепів, які весь час були поруч, думає екс-губернатор Одещини, преса не повідомляє. Оперетковим «штабом спротиву» чи «екс-президентською резиденцією» для Саакашвілі та його почту, за сприяння мера Садового, став львівський готель «Леополіс». Як дотепно висловився львівський журналіст Юрій Голубінка, рекламним слоганом для цього готелю тепер може служити фраза: «Ми поселимо Вас навіть без паспорта!!!».  Якщо ж говорити серйозно, то Михайло Саакашвілі й ті, хто його підтримав, потрапили в дурну ситуацію: вони дуже схожі на євнуха, який, скориставшись зайвою демократією в палаці, роздягнув дружину падишаха і тепер просто розгубився, не знаючи, що йому робити далі…


   Хроніка грузинського «прориву»: найцікавіше

«КРАКІВЕЦЬ» — в очікуванні МІХО

   Анонcували, що до пункту пропуску «Краківець» Міхо попередньо мав приїхати близько 13-ї години 10 вересня. В суботу сюди в мікроавтобусах із харківськими, чернівецькими, сумськими номерами прибуло одразу кілька автобусів невідомих молодиків. У таборі Саакашвілі одразу ж заявили, що на кордон приїхали сто «тітушок», які мали б влаштувати провокації. Поліціянтам  молоді люди заявили, що не мають документів, свої ім’я, вік та місце проживання називали усно. З журналістами вони розмовляли неохоче, дехто з них переконував, що приїхав на екскурсію! А вже опівночі прибуло близько півтори сотні людей, які назвались «ветеранами батальйону «Донбас» на чолі зі Семеном Семенченком. Всі вони були в повному бойовому екіпіруванні, в шоломах і чомусь у тактичних окулярах. І тут «новорухівці» розділились у своїх реакціях. Одні зустріли бійців оваціями, інші — виступили категорично проти того, щоб озброєні люди перебували на кордоні, називаючи їх «зеленими чоловічками Семенченка». Серед невдоволених був і керівник «Руху нових сил»  Львівщини Василь Курій. «Львівська обласна організація «Руху нових сил» не братиме участі в запланованій раніше акції зустрічі Міхеїла Саакашвілі у пункті пропуску «Краківець» завтра. Усвідомлюючи всю відповідальність за людей, яких обласна організація партії закликала на мирну акцію і гарантувала їм безпеку, рада партії Львівської обласної організації «РНС» ухвалила рішення відмовитися від участі в акції 10 вересня», — розповів Курій. В коментарі газеті «Ратуша» він повідомив, що з самого початку планували не впускати озброєних бійців то табору. «Як тільки керівники табору разом з правоохоронцями зупинили колону при в’їзді, один із лідерів «Руху нових сил» Давид Сакварелідзе усунув мене від керівництва табору», — повідомив Василь Курій. Таким чином, частина прибічних «РНС» відмовилась зустрічати Саакашвілі на «Краківці». Попри побоювання, що вночі на пункті пропуску можуть бути сутички, все пройшло спокійно. А ось уже зранку «екскурсійні» молодики  в камуфляжах вирішили взяти пункт пропуску штурмом. Однак патрульні поліцейські спрацювали дуже якісно, взяли візитерів у кільце і таким чином ліквідували джерело напруження. А тим часом Саакашвілі неждано-негадано (для своїх прибічників) змінив свої плани і вирішив перетинати кордон не автомобілем, а потягом.  Вся юрба активістів машинами, автобусами рушила до залізничної станції «Мостиська-2», де мав прибути потяг із Міхо. Однак, що заінтригувало і трохи насмішило, велика кількість люду залишилась на «Краківці» продовжувати гуляння.

«МОСТИСЬКА-2»: «Інтерсіті» далі не поїде!

   На залізничній станції «Мостиська» надійшла інформація про те, що у Перемишлі «Укрзалізниця» дала вказівку адміністрації поїзда не виїжджати, поки екс-голова Одеської ОДА не вийде з вагона. Пасажирам потяга «Перемишль — Київ», який затримали у Польщі, пропонували дістатися України автобусами. Юрба активістів на вокзалі вже навіть була готова пішки йти до кордону по рейках. «Ми готові зустрічати Саакашвілі біля самого кордону!!», — екзальтовано вигукнув хтось у натовпі. Близько сотні найактивніших попрямували до кордону. Тим часом Міхо зробив сенсаційну заяву на вокзалі в Перемишлі. Він все ж таки вирішив перетинати кордон по землі в Краківці (багатьох здивувало, що не по воді). Що цікаво, чисельні прихильники грузина втомились від цієї клоунади, і вирішили вже не повертатись на «Краківець». Раптом Міхо знову кардинально змінив плани і подався на пункт пропуску Шегині — Медика. «Цікавий план», підсумував хтось із присутніх, не уточнивши, що саме він має на увазі під словом «план».

«ШЕГИНІ» — в атаку на прикордонників!

   Пункт пропуску в Шегинях зустрів людей кілометровими чергами та обуреними людьми, які вже не одну годину перебували на самому кордоні, клянучи і Саакашвілі, і його адептів. Поліцейські та прикордонники не зовсім були готові до такого розвитку подій, але встигли заблокувати вхід до пункту пропуску «живим» коридором. Прикордонники зробили заяву, що пункт пропуску «Шегині» заміновано, що, звичайно, присутні зустріли вмотивованим сміхом. І піший, і автомобільний перетини на кордоні були заблоковані. «А в чому ми винні?! Ми стоїмо вже тут півдня. В мене літак із Жешува сьогодні. Було ж повідомлення не їхати на «Краківець», тому ми й приїхали сюди. А тут все ті ж кляті політики, і головне, ніхто й не каже, коли кордон запрацює!», — крізь сльози говорить студентка Оксана Ряба, яка не могла перетнути кордон. А тим часом «гастролери»-депутати прибули автобусом на пункт пропуску. Прикордонники польської сторони ПП «Шегині» пропустили Міхеїла Саакашвілі на територію України. З українського боку прибічники грузина влаштували вже свій підготовлений мітинг — цькування прикордонників та поліцейських. Нападники під камери журналістів дружно їх шарпали, копали, лаяли. Варто зазначити, що хлопці мужньо тримались і не піддавались на провокації. Врешті, з півсотні найактивніших адептів Міхо вдерлися на територію КПП, прорвавши кордон прикордонників. Вони стрімголов помчали до іншого боку українського кордону під здивовані погляди вже польських прикордонників і трохи ошалілого від такого торжества сваволі пана Саакашвілі. Прикордонники просто розгубились (хоча не покидало відчуття, що дехто з організаторів цього шоу блазнів сподівався, що вони відкриють стрільбу, бо мали повне право стріляти в таких випадках). Міцні руки схопили Міхо та понесли його вулицями Шегинь. Порушник кордону кілька разів спотикався і падав, люди його піднімали і несли. Інші політики, які були зі Саакашвілі, теж перейшли кордон без жодного оформлення. Юлія Тимошенко, не готова через вік до таких бігових марафонів, пленталась в хвості колони. Біля автозаправки юрба зупинилась, Саакашвілі дав коментар журналістам. Хотіла щось сказати й Тимошенко, однак натовп людей засвистав її та почав вигукувати: «Юлю геть!!». І саме в цей момент Тимошенко, схоже, зрозуміла, що її роль у цій грі завершилась, бо партнер не дотримався умов. Саакашвілі разом із депутатами, поодинокими журналістами та своїми прихильниками сів в автобус та попрямував до Львова, де на нього вже очікував славнозвісний кавоман Андрій Садовий.

Львів як схованка чи політичний притулок?

   Близько 22:00, на своїй сторінці у Фейсбуку, Давид Сакварелідзе, написав, що невдовзі вони будуть у Львові: «Едем во Львов! У Ратуши через час!». І справді невдовзі Міхеїл Саакашвілі прийшов до львівської мерії, де на нього вже чекали: мер Андрій Садовий, журналісти, активісти, прихильники, недруги, міські обранці з різних політичних партій, які без жодного сенсу тинялись площею Ринок, але до них уваги сьогодні не було — «це вища гра», перемовлялись між собою. Також із Саакашвілі були нардепи: Дмитро Добродомов, Юлія Тимошенко, Валентин Наливайченко, Єгор Соболєв, Семен Семенченко, Віктор Чумак, Сергій Власенко, які супроводжували його від Жешува. Варто зазначити, що нардепи впродовж трьох днів «здавали зміни», в оточенні екс-президента Грузії можна було побачити різноманітних народних обранців: і Мустафу Наєма, члена парламентської фракції БПП, і лідера «Громадянської позиції» Анатолія Гриценка, і Костенка, і Наливайченка, і Парасюка. 

   Вони пройшлись нічним містом, робили селфі, давали коментарі, щодо ганебності влади та стомленості від дня перетину кордону. Сам Саакашвілі розповідав, як він бажав віддати прикордонникам паспорт. Купка стомлених гостей зайшли в мерію. А далі Андрій Іванович, як добрий господар, відвів їх на пізню вечерю у ресторан «Mons Pius», що у вірменському дворику. Незважаючи на те, що зазвичай у цьому закладі доволі людно, там нікого не було, а після появи знаменитих відвідувачів заклад зачинили. Дворик наповнився людьми в екіпіровці із нашивками батальйону «Донбас», які стояли на всіх входах у «вірменку». До них періодично виходили нардепи Єгор Соболєв  та Семен Семенченко, даючи настанови на подальші дії. 

   Також у вірменському дворику був присутній міський депутат від фракції «Самопоміч» Андрій Шевців, який виносив воду та лід із ресторану, для людей із нашивками «Донбас». Але із журналістами спілкуватись не захотів. Пізніше гості покинули заклад через інший вхід у невідомому напрямку. Проте у дворику залишилися люди в екіпіруванні, серед яких був і другий командир батальйону «Донбас» Анатолій Виногродський. Як він повідомив у коментарі для «Ратуші»,  вони приїхали із пункту пропуску «Краківець», а основне завдання бійців у Львові —  це підтримка громадського порядку. «Ми не захищаємо Саакашвілі , ми не належимо до «Руху нових сил». Ми ГО, яка називається «Внутрішній корпус батальйону «Донбас». До складу підрозділу нині входять ветерани з батальйону «Айдар», і ОУН, і «Радикального Правого сектору», і «Правого сектору», ветерани Збройних сил України. Ці хлопці брали участь у торговельній блокаді з окупованими територіями. Приїхали в Краковець зі Сум, там у нас був тренувальний табір. У нас практично у всіх є лише легальна зареєстрована зброя, яку перевозять в автомобілях, яку ми не дістаємо. Вона не використовується, але вона є».

День перший — прес-столик під «Леополісом»

   Ранок, 11 вересня, після наради політики вирішили дати невелику прес-конференцію, аби озвучити свою позицію щодо подій на кордоні та подальші плани. На нараді, в одному з найдорожчих львівських готелів (де, за даними інформагенцій, і поселився екс-президент Грузії, а його перебування у цьому готелі коштує 15 000 гривень за ніч), присутні: депутат Єгор Соболєв, Анатолій Гриценко, голова обласної філії ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк, нардепи Сергій Власенко, Семен Семенченко та Юлія Тимошенко. На цій прес-конференції Саакашвілі заявив, що він офіційно перебуває на території України, а його український паспорт викрали. За його, словами, він без проблем пройшов польський митний контроль, однак українські митники відмовилися взяти його паспорт. Після цього він залишив свій паспорт в автобусі, а люди «внесли його на руках до України». Саакашвілі переконаний, що саме після того, коли правоохоронці провели в автобусі обшук, паспорт зник. Тож у крадіжці він звинуватив українську владу та вважає, що його паспорт лежить на столі у Порошенка. Скільки насправді паспортів у Саакашвілі, достеменно невідомо (насправді — три. — Ред.). Пан Саакашвілі заявив, що чималі статки заробив, ведучи на «ЗІКу» телепроект, і на місяць йому платили від 40 до 50 тисяч гривень. «Ратуша» не полінувалась і поцікавилась у власних джерел на телеканалі «ЗІК» про рівень зарплат ведучих. Так от, жодної ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ на «ЗІКу» пан Саакашвілі не заробляв, бо був не в штаті, а якщо він отримував за свої телезусилля якісь гонорари від керівництва, то вони аж ніяк не могли бути 40 — 50 тисяч на місяць. Тим паче, проект із Саакашвілі проіснував на «ЗІКу» неповні три місяці. Тобто, відомий прихильник чесності в політиці поширив дезінформацію. Навіть якщо припустити, що він якимось чином від когось отримав на «ЗІКу» 150 тисяч гривень, то за ці гроші він може прожити в «Леополісі» лише 10 днів. Далі — голодна смерть. І дурневі зрозуміло, що всі вояжі, проживання і харчування Михайла Саакашвілі хтось потужно фінансує, а хто саме, очевидно, може знати мільярдер Коломойський.  Саакашвілі також зазначав, що має американську візу, за якою і потрапив до Сполучених Штатів. Порушник кордону Міхеїл Саакашвілі знову вихваляв львів’ян, дякував мерові Садовому та засуджував керівництво держави за беззаконня.

День другий – «Леополіс» і прикордонники

   Представники Державної прикордонної служби України вручили Міхеїлу Саакашвілі протокол про правопорушення, незаконний перетин кордону. 18 вересня у суді у місті Мостиська Львівської області має відбутись розгляд цієї справи.  «Після організованого Міхеїлом Саакашвілі й окремими народними депутатами факту незаконного масового перетину державного кордону України у пункті пропуску «Шегині», Державна прикордонна служба України звернулася до всіх, хто незаконно перетнув кордон, з проханням повернутися до пункту пропуску «Шегині», юридично оформити факт перетину кордону та дати можливість прикордонникам оформити необхідні адміністративно-процесуальні документи. Лише впродовж учорашнього дня до пункту пропуску прибули 14 громадян України й інших держав для вирішення цього питання.

   Оскільки Міхеїл Саакашвілі не прибув у пункт пропуску та заявив, що не збирається цього робити, сьогодні прикордонний наряд прибув до місця його тимчасового проживання, готелю «Леополіс» у Львові,  для того, аби вже вдруге повідомити йому про факт незаконного перетину кордону, підписати та вручити необхідні процесуальні документи», — повідомили у ДПСУ. Нагадаємо, за фактом подій поблизу пункту пропуску на українсько-польському кордоні «Шегині»,  внесено до Єдиного  реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення за ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.

   …Акція, яка, здавалось би, для сина грузинського народу 10 вересня («Міжнародний день запобігання самогубствам») закінчилась успішно (державний кордон прорвано, саму державу у світі та Європі принижено, міні-завдань досягнуто) несподівано почала заходити в глухий кут. У повітрі зависло логічне запитання: «А що далі?». І на нього не зміг дати відповідь на брифінгу ні сам Саакашвілі, ні його тимчасова сподвижниця Юля Тимошенко. Адепти Саакашвілі, котрі попередньо ширили страхітливі байки про «провокації» і про те, як «спецназ битиме на кордоні людей», самі чомусь стали провокаторами і виконали функції цього спецназу. Ще якийсь час карбонарії, які вкотре увірували в чергового месію, потішаться тим, що вони дружно наплювали на захисників свого ж кордону, показали всьому світу, де вони мали закон і недоторканність власної території, потішаться тим, що «опустили Пороха», а потім несміливо спитають: «Куди далі, генацвале?» І отут на організаторів чекають несподіванки…

   Перетворення кордону на прохідний двір львів’яни й українці у своїй більшості не схвалили, що, відверто кажучи, навіть здивувало. Адже влада теж повномасштабно виявила свою мізерність: псевдозамінування «Шегинь» (це могло бути вигідно обидвом сторонам), затримка потяга «Інтерсіті», якась незрозуміло ким привезена «тітушня» — все це дії, якими владоможці навряд чи зможуть прикрасити свій послужний список. Але дії їхніх опонентів, які просто сп’яніли від безкарності, взагалі не вкладаються в жодні писані й неписані правила політичних ігрищ.

   Ось тільки деякі відгуки в соцмережах людей, до думки котрих громада, принаймні львівська, прислуховується.

   Остап ДРОЗДОВ, телеведучий ЗІКу: «Якби таке відбувалося в зворотному, польському напрямку, то колінні чашечки усіх цих діячів були б уже справедливо прострелені прикордонниками».

   Не погодитися з Дроздовим важко. НЕМОЖЛИВО собі уявити такі сцени зневаження держави чи у тій самій Польщі, чи в США. Коли колишній прикордонник Саакашвілі пояснює вартовим українських рубежів, що вони мають його пропустити, бо при владі «барига», то мимоволі хочеться спитати цього реформатора законності в Грузії: «А особисто ти, стоячи на варті кордону, хоч когось би пропустив НА ЙОГО ПРОХАННЯ через кордон?!». От, скажімо, політичний опонент Бідзіна Іванішвілі, якого той самий Саакашвілі позбавив громадянства у 2011 році, намагається переконати, щоб прикордонники його пропустили в Грузію, бо «ТАК ТРЕБА для держави?!» Його пропустять? Та ніколи в житті!!! Бо прикордонник на службі, й усі ці політичні ігрища павуків його цікавити не повинні! А посестра в незаконному перетині кордону, сподвижниця Лазаренка і «газова принцеса» Тимошенко, яка стояла поруч, взагалі робить будь-які заклики «Міхо» про боротьбу з олігархатом беззмістовними…

   Олег СИНЮТКА, голова Львівської ОДА: «Це вигідно Росії. На 100 %. Свідомо чи ні — це робили політики? Я думаю, що тут вони діляться на два типи. Вони є тут у нас, п’ята колона, яка працює, щоб дестабілізувати ситуацію, а потім загарбати й окупувати державу. Те, що вигідно Москві, — зрозуміло, тут є люди, які усвідомлено працюють на Москву, це однозначно»

   Найбільше балів з цієї історії набрав мер Львова Андрій Садовий. В разі будь-яких кримінальних проваджень тепер львівський бургомістр кричатиме, що це переслідування за його сміливу позицію в підтримці опозиціонера Саакашвілі. Хтось має сумніви, що він казатиме САМЕ ТАК?

   Василь МУЗИКА, громадський діяч: «Що на залишку?

   Опущена Юля. Саакашвілі став реальним злочинцем. Об’єднана опозиція в особі Садового, ЮВТ та Саакашвілі проявили себе антидержавниками та злочинцями. Відсутність діючих владних інституцій в Україні. Прояв сепаратних рефлексів на Львівщині. Негативні висновки партнерів про можливість влади контролювати події в Державі. Додаткові аргументи ОРДЛО у правильності вибраного ними шляху. Загроза блокування ВР у момент необхідності голосування стосовно життєво необхідних реформ. Відчуття приниження від безсилля влади».

   Галина ЯНКО, адвокат, громадська діячка: «Як назвати вчорашні події на Західному кордоні?! Злочин. І наша країна вже таке бачила в 2014 році, коли сепаратисти брали під контроль східні кордони України.

   Чи зробили все наші правоохоронці, щоб забезпечити безпеку людей і кордону?! Можливо, не все, але вони зробили найголовніше — залишилися з народом і людьми і не допустили кровопролиття, яке так було на Заході України потрібне ворогу. Проривати кордон у країні, де йде війна, — це ницість. Вчора був той час, коли кожен визначався, бути чиєюсь маріонеткою в сценарії, чи дбати про свою країну, де народився і де живуть твої діти.».

 Так, саме за таким сценарієм у 2014-му в Ізвариному штурмували прикордонний перехід «мирні» місцеві жителі, які були обурені тим, що «русских «братьев» не пускают в Украину». Пам’ятаєте, у що це згодом переросло?! Чи забули, панове штурмовики і народні депутати, котрі прикривали цей злочин під оплески з Росії?! А даремно: інколи від фарсу до трагедії — один крок. І кинута граната під Верховною Радою України, коли загинуло чотири нацгвардійці, мала б освіжити вашу пам’ять. 

   Уляна ДІДИЧ, волонтерка, громадська діячка: «Мені пофіг, чому він так зробив. Кордон — не Порошенка, кордон — моєї держави. Завтра москальня так само і з такими ж благородними гаслами поведе Янека через східний кордон. Зрештою, вона вже це робила в 2014-му. Нагадати, чим то скінчилося? Хто ще не розуміє, що під оцю «революційну доцільність» можна запхати що завгодно? Що це — анархія і безвладдя? І втрата будь-якої суб’єктності?!».

   Отар ДОВЖЕНКО, громадський діяч, журналіст, викладач УКУ: «Для більшості «Рух нових сил» і його група підтримки — новий поїзд, до якого можна причепитись і під’їхати трохи ближче до влади. Ми вже бачили це, коли ті самі (і їм подібні) стояли в черзі до сцени на львівському Майдані, аби чимдовше тримати в руках мікрофон, виголошуючи банальності. Голота в передчутті хрестового походу, де, якщо пощастить, можна буде стати баронами, навіть не видобувши меча».

   Отже, ситуація цілком очевидна. З допомогою низки народних депутатів, які мріють або заскочити в новий політичний потяг, або причепити до нього свій власний вагон, богообраний Саакашвілі і його немолода команда спробували розіграти карту «народу», який нагнівався на поганого Порошенка, повернув в Україну (звичайно ж, спонтанно) доброго Саакашвілі, й тепер «из искры возгорится пламя!», тобто цей загін піде штурмом зі Львова на Київ у парламент і далі на президентську вершину. Вся пікантність ситуації в тому, що безпаспортний, бездомний і безробітний Саакашвілі, згідно з Законом (на який у Шегинях нардепи, ховаючись за депутатську недоторканність, просто начхали), НЕ МАЄ ПРАВА балотуватися в народні депутати і до 2025 року — на Посаду Президента, навіть якщо поновить своє громадянство через суд! Висновок: внаслідок «революції клоунів» Міхо виступає лише на підтанцьовках, він торує цей шлях комусь іншому. Кандидатів на роль отамана не так уже й багато: або Юля Тимошенко, яка свого часу разом із Путіном сміялась із Саакашвілі та Грузії, або Андрій Садовий, який після сміттєвого колапсу у Львові геть втратив по Україні свій дутий на Святах пампуха і вина рейтинг. Як бачимо — вибір невеликий.  І КОЖЕН, хто бив прикордонників чи тішився  «зеленими чоловічками з народу», яких привів на Краківець Семенченко, повинен зрозуміти: вони лише гвинтики у великому і проплаченому немісцевими олігархами плані. Який, хай як це буде прикро багатьом згодом визнати, найімовірніше, писали не в Україні, а в Кремлі.

   І ще одне: якщо Саакашвілі так тішиться, що «люди занесли його в Україну на руках», то, думаємо, що ті ж люди його на руках з України й винесуть?

Микола САВЕЛЬЄВ,

Христина СЛЮСАРЧУК,

Ярема ЧУЙКО

 Опубліковано : 13.09.17 | Переглядів : 2840

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Січ.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
 
Реклама