Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Відповідальність «Нескорених»

Відповідальність «Нескорених»

Мистецьку експозицію з протестним наповненням відкрили в Палаці мистецтв. Виставку «Нескорені», сформовану з творів відомих львівських художників, організували на підтримку п’ятьох митців (скульптори Василь Ярич, Сергій Якунін та Василь Заляско та графіки Дмитро Парута і Вікторія Ковальчук), яких у квітні цього року виключили з обласного осередку Національної спілки художників з формулюванням «порушення морально-правових норм». Натомість п’ятірка неугодних наголошує, що причина виключення — їхній запит до керівництва спілки про майно цієї організації. Йдеться про Художньо-виробничий комбінат на вул. Козланюка, 17, багетну фабрику на вул. Бойківській, 5, приміщення магазину-салону «Художник» та галереї «Артес», скульптурні майстерні на вул. Самчука, 26, про Львівську експериментальну кераміко-скульптурну фабрику на вул. Мучній, 32 та про зруйновану будівлю на площі Міцкевича, 9.


   На виставці представлено твори не тільки членів Спілки художників, а й митців поза організацією, які підтримують намагання колег дізнатися правду про майно. «Я та ще понад 50 осіб років сім тому добровільно вийшли зі Спілки художників, — розповідає художник Микола Шимчук. — Але ми підтримуємо протест митців. Вважаю, що нинішня виставка —індикатор на порядність чи непорядність нашої творчої інтелігенції. Майно спілки розпродали за колосальної байдужості її членів. Тому ми всі, хто був чи є її членом, мимоволі задіяні в ці процеси». Зазначимо, що керівництво обласного осередку спілки закиди в розпродуванні майна відкидає.

Н. Д.

Коментар

   Любомир МЕДВІДЬ, народний художник України:

   — Бездіяльність довела до трагедії. Тепер люди озвалися і поставили питання. Краще пізно, ніж ніколи, хоч я також хотів би поставити питання і їм. Адже вони були у спілці, то чому відбувалася така мовчазлива операція? Чому від початку 2000-х років проблему не розв’язували? Тепер, коли така відчайдушна акція спротиву, керівництво обласного осередку, замість того щоб владнати конфлікт, вдалося до феодальної розправи над людьми. Щоправда, ніколи не буває одного цілком винного, а другого цілком безневинного. Часткова вина є на всіх нас, зокрема й на мені. Можливо, я погано зробив, що вийшов зі спілки. Але в мене є на то свої причини. Я ще багато не зробив того, що маю. А вік дає про себе знати. Думав, що є молоді. Бачу, що ні. Озвалися ці п’ятеро. Я їх підтримав.  

 Опубліковано : 28.09.17 | Переглядів : 356

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Жов.2018
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
 
Реклама