Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
(Не)доступний музей Олени Степанівни

(Не)доступний музей Олени Степанівни

Львівська міська рада прозондувала ґрунт, чи вдасться їй позбутися проблемного для себе приміщення на вулиці Козацькій, 11-а — останньої адреси української героїні Олени Степанів-Дашкевич. Ще й заробити на цьому грошей.


  На розгляд депутатської комісії з питань комунальної власності Львівської міської ради винесли звернення громадянки Любові Лутчин про приєднання квартири № 1 до її квартири № 2 на вул. Козацькій, 11-а (обидві частини будинку з’єднує спільний коридор). Директор Львівської гімназії імені Олени Степанів Лариса Василишин, працівник меморіальної бібліотеки-архіву Ярослава Дашкевича Христина Процюк, керівник проекту створення музею на вулиці Козацькій, 11-а Вікторія Садова, кандидат історичних наук, ініціатор створення музею Ганна Кос прийшли на засідання й переконували депутатів і чиновників у важливості музею легендарної українки.

   Про перипетії з комунальним майном (наголос на слові «майно») розповідає начальник управління комунальної власності Львівської міської ради Інна Свистун: «Приміщення звільнилося після попереднього орендаря — громадської організації «Етра», яка брала приміщення в оренду для створення музею. Відповідно всі зацікавлені могли зголошуватися на його оренду. З такою заявкою звернулася громадянка Любов Лутчин, яка мешкає в іншій частині будинку за цією адресою. Комісія з питань комунальної власності розглянула питання й ухвалила рішення провести оцінку цього комунального майна. Рішення про комерційний конкурс на це приміщення ще не ухвалювали. Оскільки тепер до міської ради звернулося кілька організацій, зокрема пластовий курінь імені Олени Степанівни і гімназія її імені, які готові організувати музей за цією адресою, то, очевидно, це питання вивчатимуть і розглядатимуть додатково».

   Спершу в міськраді знову вдалися до риторики, озвучуваної кілька років тому, що будинок на вулиці Козацькій має не надто вдале розміщення, тому там недоцільно створювати музей. Що надто багато проблем із цією спорудою і чи не простіше організувати музей у більш «відповідному» просторі. Вочевидь, зрозумівши, що рішення оголосити комерційний конкурс на помешкання Олени Степанівни було б надто одіозним і скандальним, міська влада від цієї ідеї відмовилася. «Позиція міської влади така: музей Олени Степанівни має бути саме в будинку на вулиці Козацькій, 11-а, — коментує начальник департаменту розвитку Львівської міської ради Наталія Бунда. — Організуємо робочу групу або зберемося ширшим колом виконавчими органами й розроблятимемо дорожню карту зі створення музею. Ми спілкувалися з громадською активісткою Наталкою Криничанкою (вона також була головою ГО «Етра», що орендувала впродовж п’яти років приміщення на вул. Козацькій, 11-а для створення музею. — Ред.), яка пропонує організувати конкурс на некомерційній основі серед громадських організацій із зобов’язанням створити музей. Тобто застосувати той самий варіант, що й попереднього разу. Інша пропозиція — щоб балансоутримувачем приміщення й організатором музею була гімназія імені Олени Степанів».

   Додамо, що керівник меморіальної бібліотеки-архіву Ярослава Дашкевича Галина Сварник та працівник цієї установи Христина Процюк скерували міському голові Львова Андрієві Садовому листа, в якому закликають створити на вулиці Козацькій, 11-а музей, яким би опікувалася, зокрема, Львівська гімназія імені Олени Степанів: «Шановний Андрію Івановичу! Пригадуєте, як ви колись пообіцяли світлої пам’яті професору, почесному громадянину Львова Ярославу Романовичу Дашкевичу, що посприяєте у створенні музею на вулиці Козацькій, 11-а, де жила після повернення зі сталінських таборів і відійшла у вічність його мати, українська національна Героїня Олена Степанів-Дашкевич? То, може, годі знущатись над їхньою пам’яттю?..  Пора створити на Козацькій повноправний музей Олени Степанівни, яким би опікувалася Львівська гімназія імені Олени Степанів за підтримки громадських організацій, меморіальної бібліотеки-архіву Ярослава Дашкевича та міської влади Львова!». 

   За словами Наталії Бунди, приміщення на вулиці Козацькій, 11-а потребує капітального ремонту, а отже, значних капіталовкладень: «Доцільним було б поєднати спонсорські кошти і кошти з міського бюджету. Цей музей має бути гарним прикладом співпраці влади і громадськості, тим паче, що йдеться про таку визначну особистість, як Олена Степанів. Упевнена, що знайдуться люди, які підтримають таку хорошу справу». Але спершу, зазначає чиновниця, треба вирішити питання самого існування музею: «Або говоритимемо з мешканкою про її можливе переселення, або якось спробуємо дійти з нею згоди, щоб уможливити створення музею і забезпечити безперешкодне потрапляння в приміщення і співробітників музею, і відвідувачів. Помешкання, де колись жила Олена Степанів, перебуває в комунальній власності (цьому передували тривалі судові процеси з громадянкою Лутчин. – Ред.), але вхід до нього — через спільний коридор із сусідкою, яка фізично не дає нікому потрапити всередину і дуже агресивно сприймає людей, які приходять. Тому треба знайти якісь точки дотику, або співпрацю, або відселення».

Наталя ДУДКО

 Опубліковано : 05.10.17 | Переглядів : 1015

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Вер.2018
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 
Реклама