Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS

Пошук :
До Росії не поїдемо

Збірна України не поїде до Росії на ЧС-2018. Перемога над Косово, та поразка з Хорватією, і підсумкове третє місце в групі.

Відмучились із Косово

Матч із косоварами наша збірна грала в албанському місті Шкодер. А все через те, що Україна не визнала незалежності Косово. Задля того, щоб зберегти собі шанси на вихід із групи, потрібно було перемагати балканців. Окрім того, перед Шевченком постало завдання налаштувати футболістів так, щоб вистачило сил на поєдинок із хорватами. Забігаючи наперед, можна сказати, що Шевченко це завдання провалив. Поєдинок у Шкодері взагалі був на межі зриву через рясний дощисько. Але за годину до гри злива стихла, і команди вийшли на розминку. В першому таймі українці добряче намучились. В дощ та на мокрому газоні «синьо-жовті» не могли якісно комбінувати, і супернику було простіше оборонятися. Про комбінаційний футбол годі й говорити. В першому таймі варто лишень згадати удар Коноплянки в перекладину. Пробити рамку балканської збірної вдалося після перерви. Коноплянка навісив із лівого флангу, а Денис Гармаш в боротьбі із захисником Леартом Пакарадою відправив м’яч у дальній нижній кут воріт. Трохи пізніше Гармаш міг зробити дубль після передачі Андрія Ярмоленка, проте не зумів розпорядитися моментом. Цей, певною мірою, випадковий гол став у неабиякій пригоді нашій збірній. Далі косовари мали кілька непоганих нагод, щоб зрівняти рахунок у матчі. Але на 87-й хвилині зустрічі Ярмоленко з близької відстані розстріляв Уйкані. 2 : 0, вистраждана перемога збірної України. Дуже насторожив той факт, що збірна не грала в комбінаційний футбол. Звичайно, дощ,  суперник, який грав відверто від оборони, заважали «синьо-жовтим». Але все ж перед матчем із хорватами було якось лячно.

А що суперники?

Паралельно з нашим матчем, турки вдома приймали ісландців, а хорвати — фінів. Вікінги вкотре продемонстрували неймовірну самовіддачу, і що найголовніше, комбінаційний футбол. Натомість хлопці Луческу, який сам, через сварку з арбітрами після матчу в Києві, гру дивився із трибун, в буквальному сенсі провалили гру. Три м’ячі без відповіді, й ісландці майже забезпечили собі вихід на ЧС. А ось хорвати в Рієці не зуміли здолати фінів. На гол Манджукіча фіни відповіли влучним ударом Соірі, на останніх хвилинах матчу. Отож, як і передбачалось, все в нашій групі мало вирішитись в останньому турі. Турки втратили шанси навіть на вихід у плей-оф. А ось українцям і хорватам в очній зустрічі потрібна була лише перемога. Напередодні вояжу до Києва балканці змінили головного тренера.  Причиною відставки Чачіча стали незадовільні результати збірної в останніх матчах. Новим тренером збірної, став Златко Даліч. Останнім місцем роботи Даліча був клуб «Аль-Айн» з ОАЕ. Напередодні матчу українські горе-експерти та екс-футболісти чи не в один голос заявляли, що хорватські футболісти нині перебувають у психологічній ямі, що українці їх обіграють однією ногою. Були навіть умільці, які прогнозували суперника у плей-оф. Але, не так усе сталось, як гадалось.

Хорвати — не під силу

Поєдинок із балканцями здійняв неабиякий ажіотаж посеред уболівальників. На «Олімпійському» заповідався аншлаг. Напередодні матчу українські фанати маршем пройшли до стадіону. Вперше в Україні впровадили іменні квитки на матч. Через це вболівальників на стадіон пропускали тільки за наявності паспорта, водійських прав, свідоцтва про народження або іменної банківської карти з фотографією. Що ж до самої гри, то у стартовому складі Шевченко чомусь не провів серйозної ротації. Після матчу з косоварами наставник змінив лише дискваліфікованих Ордеця та Кравця. Замість них, на поле вийшли Ракицький та Марлос. Таким чином, із хорватами ми грали практично без нападників. У стартові 45 хвилин поєдинку краще виглядала саме українська команда. Небезпечними ударами по воротах хорватів відзначилися Ракицький, Марлос та Степаненко. А під завершення першого тайму, після пасу Ярмоленка, мав забивати Коноплянка, але не влучив у порожній кут воріт із кількох метрів. У першому таймі «синьо-жовті» таки награли на гол, але не судилось. У хорватів упродовж перших 45 хвилин практично нічого не виходило. У другому таймі у діях «синьо-жовтих» все розклеїлось. Важко зрозуміти, чому після хорошого першого тайму українці просто провалили другу сорокап’ятихвилинку. На 62-й хвилині, після пасу Модрича, ударом головою з-під Хачеріді пробив Крамарич, відкривши рахунок у цій зустрічі. Через вісім хвилин — знову помилка захисту української команди, і Крамарич робить дубль, пробивши з кількох метрів у порожній кут воріт — 0 : 2.

На 72-й хвилині міг відпрацювати один гол Ярмоленко, але не влучив по м’ячу, перебуваючи за кілька метрів від воріт збірної Хорватії. Ну, ось і все. Путівку з групи збірної України на ЧС-2018 виграла Ісландія, що набрала 22 очки. Збірна Хорватії, обігравши українців із 20 пунктами, посіла другу сходинку і буде грати матчі плей-оф за вихід на Мундіаль.

Що далі?

Україна провела дуже неоднозначний відбір. Ми майже без шансів програли два матчі хорватам. Мучились із фінами та косоварами. Провели дуже хорошу домашню гру з турками. Нам трохи не щастило в домашньому матчі з ісландцями та виїзному — з турками. Але все ж таки апогеєм відбору стала гра в Ісландії. Ми програли вікінгам без шансів. Хтось критикує Шевченка, хтось захищає, хтось каже, що йому пора у відставку, хтось, навпаки, хоче й надалі його бачити на посаді. В цій ситуації найголовніше — зробити висновки, і готуватись до наступних матчів. У нашій команді перебудова, але, схоже, таку ж перебудову варто розпочати і в самій Федерації футболу. Але це вже зовсім інша тема, про, яку «Ратуша» обов’язково згадає у наступних номерах.