Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Почесний консул Австрії у Львові: «Австрія є одним з основних партнерів України на міжнародній арені»
Почесний консул Австрії у Львові: «Австрія є одним з основних партнерів України на міжнародній арені»

На шляху до Європи Україна чи не щодня, попри велику кількість огріхів і недопрацювань, показує свою готовність бути сильною, демократичною та стійкою державою світового рівня. І  велику роль у цьому, безумовно, відіграють міжнародні партнери України. А це як фінансова чи гуманітарна підтримка, так і обмін досвідом й інвестиційні проекти. Серед таких країн — і Республіка Австрія. Якими сьогодні є українсько-австрійські відносини та в яких галузях співпраця між країнами відчутна найбільше, в інтерв’ю «Ратуші» розповів Почесний консул Австрії у Львові Маркіян МАЛЬСЬКИЙ.


— Пане Маркіяне, оцініть за 10-бальною шкалою відносини України та Австрії на всіх рівнях: економічному, культурному, оборонному.

— Думаю, що на всіх рівнях співпрацю можна оцінити десь на «сімку», бо між нашими державами дуже тісні відносини у багатьох галузях, але звісно ж, нам є ще до чого прагнути та куди розвиватись.

— Співпраця Україна — Австрія. В якій галузі вона відчутна найбільше сьогодні й де ще було б добре її поглибити?

— Співпраця між Україною та Австрією насправді дуже тісна у різних галузях. Та, звісно, хотілось би поглибити ділове співробітництво, залучити більше інвестицій з Австрії. В Україні вже працює багато австрійських компаній, які є прикладами успіху, досвіду та гарної репутації. Ці компанії стали «камертонами» на своїх галузевих ринках. Саме тому хочеться побачити більше таких компаній в Україні, адже це позитивно впливатиме не лише на економічну ситуацію, а й на розвиток бізнес-середовища та ділової культури.

Дуже тісна співпраця відбувається в рамках так званих твінінгових проектів. Ця ініціатива покликана надавати потенційним кандидатам на вступ до ЄС підтримку у розбудові ефективного управління та суспільних структур. Найбільше твінінгових проектів існує в сферах захисту навколишнього середовища, юстиції, внутрішніх справ та фінансів. Як на мене, така співпраця лише підкреслює міцність зв’язків між країнами та доводить зацікавленість Австрії в Україні.

— Якою Австрія бачить Україну, зокрема Львівщину, в ракурсі економічного партнерства?

— Україна та Австрія є важливими економічними партнерами. Доказом цього є активна діяльність торгового представництва при Посольстві Австрії, яке має два офіси в Україні — в Києві та у Львові. Основними завданнями торгового офісу є налагодження співпраці між українськими та австрійськими компаніями, а також підтримка австрійського бізнесу в Україні. Варто зазначити, що Австрія також зацікавлена в Україні як потенційному інвесторі, і це ще одна ознака того, що там вірять у розвиток нашої держави. І справді, останнім часом усе більше українських підприємств інвестують в Австрію.

— Ситуація в Україні складна, зважаючи на події на Сході. Як це вплинуло на туристів з Австрії? Вони менше тепер їздять до нас, ніж це було раніше? Наприклад, до Львова?

— Загальна тенденція зменшення кількості іноземних туристів в 2014 — 2015 рр., звісно, торкнулась також і туристів з Австрії. Але за останній рік ситуація помітно поліпшилася. Причиною цього, як на мене, стали кілька факторів: це краща обізнаність із ситуацією в Україні та розуміння, що події на Сході не вплинули на безпеку в Західній Україні; також активна робота Львова та Львівської області над туристичним брендом регіону та промоція туристичної привабливості для іноземців. Зокрема, дуже багатьох туристів з-за кордону приваблюють такі заходи, як Lviv MozArt, Alfa Jazz Fest.

— Питання дещо глобальне, втім, важливе: якими бачите майбутні відносини України та Австрії? Це та країна, на яку ми справді можемо розраховувати як на стабільного партнера?

— Австрія  — один із основних партнерів України на міжнародній арені та є серед  найбільших інвесторів в економіку нашої держави. Це одна з найбільш стабільних країн у Європі, а Відень визнають, уже кілька років поспіль, найкращим містом для життя. В час активних реформ у нашій країні та на шляху євроінтеграційних процесів Україні варто брати приклад із найкращих і тут можна рівнятись на Австрію.

Я вірю, що українсько-австрійське співробітництво рік у рік буде лише зміцнюватись, і впевнений, що ми можемо розраховувати на Австрію як на партнера.


Спілкувався Олег ГАЛІВ, фото із мережі Фейсбук
 Опубліковано : 11.10.17 | Переглядів : 719

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лип.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 
Реклама