Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
6,5 мільйона євро від Євросоюзу

6,5 мільйона євро від Євросоюзу

Байдарки на Сколівщині, паломницький центр у Підкамені, каналізація для Червонограду Створення транскордонних байдаркових маршрутів на Сколівщині,  реставрація унікальних монастирів, збереження природної спадщини в Добромилі, будівництво очисних споруд у Червонограді — все це і не тільки матиме право на життя завдяки грошам від ЄС.

   Саме ці ініціативи відібрали в рамках конкурсу проектів Програми транскордонного співробітництва «Польща — Білорусь — Україна 2014 — 2020», що надає фінансову підтримку за кошти Європейського Союзу в галузі збереження та промоції історико-культурної та природної спадщини. Із сотень проектів перемогли лише 17, й 10 із них реалізують на території Львівщини у співпраці з польськими та білоруськими партнерами.

У чому суть програми

   «Програма транскордонного співробітництва «Польща — Білорусь – Україна» діє ще з 2003 року. Програма існує на умовах партнерства. Тобто проект має право на життя, якщо, наприклад, українська сторона в особі того чи іншого заявника, який є розробником проекту, отримує в партнери сторону іншої країни. Відтак проект є спільним, і в ньому зацікавлені дві сторони, — розповіла «Ратуші» Ірина Гримак, заступник голови Львівської ЛОДА. — Скажімо, одним з проектів-переможців є відновлення трас для байдарочників. Проект починається зі Сокальщини, і сплав йде в бік Польщі».

   За словами чиновниці, програма, розрахована на 2014 — 2020 роки, має три напрями. «Перший розділ — проекти зі збереження спадщини, саме в ньому розглядали проекти, які нещодавно перемогли. Туди потрапляли культурні ініціативи, а також збереження природних ресурсів та розвиток спортивної інфраструктури. Наступний розділ, який розглядатимуть у грудні, —  прикордонна інфраструктура: будівництво доріг, які йдуть з українсько-польської чи польсько-білоруської сторони, — деталізувала Ірина Гримак. — Третю частину — проекти, які стосуються безпеки, — розглянуть у березні. Йдеться про охорону здоров’я, службу надзвичайних ситуацій».

Що зроблять на Львівщині за гроші ЄС

   Як зазначила пані Гримак, одна з найцікавіших ініціатив, що перемогли на конкурсі, — утворення двох транскордонних байдаркових туристичних маршрутів, де партнером з українського боку є Сокальська міська рада: «Цей проект поєднує культуру і спорт. Спортивна інфраструктура області потребує поліпшення. Тільки недавно наші фінансові можливості покращились, і ми почали розвивати спортивну галузь. Байдарковий спорт доволі вартісний з погляду облаштування інфраструктури, тому це дуже важливий проект не лише для Львівщини, але й для України загалом».

   За словами чиновниці, не менш актуальні та важливі проекти з відновлення культурної спадщини: «Відновлення монастирів, які сьогодні в дуже занедбаному стані і на Сколівщині, і в Раві-Руській. З точки зору розвитку туризму це було б дуже добре. Варто виокремити також проект у Підкамені, де створять паломницький центр. Це величезний проект, і якщо нам вдасться повністю його реалізувати, він буде другий за значущістю після собору Святого Юра. Історія цього монастиря дуже давня, він мав і релігійну, і оборонну функції. Там є цікаві мури, вежа, це дуже важливий культурний об’єкт».

   З природоохоронних проектів варто виділити поліпшення системи транскордонного захисту навколишнього середовища в мерії Ксєжполь у Польщі та в м. Червоноград в Україні — через розвиток каналізаційної інфраструктури. «Цей побутовий проект важливий з погляду наших природних ресурсів. Червоноград — другий забруднювач після Львова річки Західний Буг, тому це екологічна ініціатива, — зазначила Ірина Гримак. —  Сьогодні держава підтримує очищення цієї річки в бік Кам’янки-Бузької, адже це місто нині скидає стічні води в цю річку і з держбюджету фінансують будівництво очисних споруд у Кам’янці-Бузькій».

   Загалом за залучені понад 6,5 мільйона євро упродовж 2018 — 2020 років реалізують інвестиційні заходи зі збереження пам’яток історико-культурної спадщини у Підкамені, Уричі, Раві-Руській, Сколе, а природоохоронні проекти — в Червонограді, Східниці, Добромилі, Сокальському районі та Яворівському національному природному парку. Загальний бюджет програми транскордонного співробітництва «Польща — Білорусь — Україна 2014 — 2020» становить понад 180 мільйонів євро.

Уляна ДЕПУТОВИЧ

 

 

 Опубліковано : 26.10.17 | Переглядів : 560

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Жов.2018
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
 
Реклама