Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Резиденція короля Лева під «Вернісажем»

Резиденція короля Лева під «Вернісажем»

Два тижні тому на ринок «Вернісаж», що на площі перед театром імені Марії Заньковецької, уночі проникли невідомі на тракторі й зняли трохи асфальту. Минулого тижня на цій території, де колись був Низький замок, розпочали археологічні дослідження фахівці НДЦ «Рятівна археологічна служба».


 Археологи вже віднайшли частину муру унікальної львівської пам’ятки — Низького замку. Знахідку попередньо датують XV — XVI століттям. Очевидно, мур був частиною замкового комплексу, і, зважаючи на датування, його звели під час однієї з перебудов замку.

  «На території Низького замку археологічні роботи проводять уперше. І вперше нам вдалося локалізувати і побачити мур замкового комплексу. Припускаємо, що це частина стіни внутрішньої забудови подвір’я. Наразі складно сказати, до якої саме будівлі її можна прив’язати. Для цього потрібно дослідити більшу площу», — розповів співробітник Рятівної археологічної служби Микола Шніцар.

  Низький замок не належить до числа добре досліджених об’єктів. Найдавніші відомості про історію замку знаходимо у праці львівського історика XVII ст., бургомістра Бартоломея Зиморовича. Перший князь, що обрав Львів за свою столицю — Лев Данилович, проживши зиму на Високому замку «серед лютого завивання невщухаючого вітру», переніс свій двір до збудованого ним Низького замку у долині Полтви. Ці події у своїй хроніці Зиморович датує 1270-ми роками. Найдавніша документальна згадка про замок — 1292 р.

  Невідомо, наскільки знищена була резиденція князя Лева у пожежі 1381 р., але найбільш нищівна для Львова пожежа з 1527 р. обійшла його. Проте у 1565 р. замок вигорів настільки, що залишились лише обпалені вогнем мури. У 1570-х роках його перебудували у ренесансово-маньєристичному стилі. У такому вигляді фортеця перебувала до кінця XVIII ст. На початку ХІХ ст. її розібрали для влаштування торгової площі.

  Що чекає на площу після розкопок? Черговий новобуд із підземним паркінгом? І куди в такому разі переїде «Вернісаж»? Припущення про це активно висловлюють у соцмережах.

Н.Д.


 Опубліковано : 02.11.17 | Переглядів : 1075

VIDEO
Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Жов.2018
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
 
Реклама