Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Полювання на мажорів

Полювання на мажорів

Коли починаєш зіставляти складові цієї історії, то ми моволі на згадку приходить старий анекдот: «У нашій газеті вчора було повідомлення про те, що Ізя Рабінович у неділю виграв в спортлото 50 тисяч доларів. Нині вносимо невеликі уточнення: не Ізя Рабінович, а Соломон Маркович, не в неділю, а в середу, не в спортлото, а в преферанс, не 50 тисяч доларів, а 2 тисячі гривень, і не виграв, а програв…».


Центр Львова… 23:00, відомий проїзд «Крива Липа». Гурт гарних хлопців непогано відпочиває за чаркою в кнайпі «Paradox», гадки не маючи, що на них надворі вже «чатує» омріяна повістка до війська, яку їм принесли під чергову канапку. Саме у ніч з 3 на 4 листопада у популярному серед молоді проїзді Крива Липа військові вручили повістки призовникам, які ухилялися від строкової служби, що розбурхало неймовірний ажіотаж в пресі й соцмережах.

Страх Божий, хунта і суцільна зрада та сваволя!!

  Якщо доплюсувати всі ті дурниці, які навмисне ширили інтернетом «боти» і «корисні ідіоти», то картина не поступалась діям піночетівської хунти: озброєні військові перекрили всі проходи у Криву Липу (!!!), в’язали бідних студентів, які чинили відчайдушний опір, доправляли їх у райвідділ поліції, де тортурами примушували підписувати повістки, погрожуючи, що не випустять їх звідти ніколи. Власне, 12 із них не витримали і підписали… Насторожувало те, що ніхто з цієї дюжини не оскаржив неправомірні дії кривдників у суді, але кого цікавлять дрібниці?

Військовий комісаріат:

з’ясуймо хто є хто?

   «Солдати-строковики дуже потрібні сьогодні війську, — повідомив Львівський обласний військовий комісар Олександр ТІЩЕНКО під час брифінгу щодо організації та проведення призову в області. — Найперше, їх призивають для опанування військової професії. По-друге, експлуатація та обслуговування бойової техніки й озброєння, вартова служба в місцях постійної дислокації військових частин дає можливість іншим військовослужбовцям, які проходять військову службу за контрактом, виконувати свої обов’язки в районі проведення АТО».

  Своєю чергою, керівник Західного регіонального медіа-центру Міністерства оборони України Олександр ПОРОНЮК не розуміє, чому виник такий ажіотаж. «Це все фейкові (умисне неправдиві. — Ред.) новини. Коли закидають, мовляв, охорона не впустила військових до закладу «Paradox», у мене на обличчі з’явилась гірка усмішка. Ви вірите, що у клуб не зайдуть представники спецпідрозділу і не вчинять якісь дії? Як на мене, це просто гарний піар для розвитку і відвідування нічного клубу «Paradox». Жодної фотографії з себто «нічної облави» немає (світлини, які деякі сайти подають як ілюстрацію до подій у Кривій Липі з врученням повісток, на яких очевидна сутичка, купа правоохоронців перешкоджає вільному пересуванню молодиків, вдаючись до фізичних дій, насправді стосуються подій дворічної давнини — побиття шведських фанів 3 листопада 2015 року. – Авт. http://www.pravda. com.ua/news/2017/11/4/7160686/). Під час «акції» було вісім військових, з яких чотири — жінки. Повістки вручають за місцем проживання, за місцем навчання, роботи, а також в інших громадських місцях. За вручення повісток відповідають військові призивні комісії районів, які складають списки тих, хто не з’явився на їхній виклик, і подають, відповідно, в поліцію, для того, щоб у разі виявлення таких громадян, доставляти їх до військово-призивних комісій, а також повідомити громадянина про те, що його чекає державний обов’язок, оскільки наразі до цього громадянина застосовується адміністративний контроль. У такому випадку громадянин або повинен заплатити штраф,  або, коли він і це ігноруватиме, сісти до в’язниці, — розповів «Ратуші» пан Олександр. — Аналогічні дії з вручення повісток були вчинені й раніше, в торговому центрі «Шувар». Те саме відбулось і в «Кривій Липі». Військові лише вручили повістки під підпис… нічого кримінального не чинили. Повірте, в разі «облав», кримінальних дій, уже була б заява прокуратури, судові позови, а нині лише є певний ажіотаж, який працює не на користь безпеки країни. Жодних затримань не було, бо це не в нашій компетенції». Тобто публіка «клюнула» на брехливу новину, яка була вже навмисне поширена неймовірною кількістю інтернет-ботів.

12 вершників «призовного апокаліпсису»

  За словами Тіщенка, після цієї акції вже станом на 9-ту годину ранку, збільшилась активність молодих людей на збірних призивних пунктах. Тобто люди почули про дії військових та, аби не мати проблем із законом, почали рухатись. «У нас дуже багато осіб призовного віку, але з них багато мають відтермінування від проходження служби, зокрема це ті, хто навчається на денній формі, хто утримує батьків, ті, хто має проблеми зі здоров’ям і т.д. Якщо перерахувати категорії тих, хто може не служити в армії, то тоді не залишиться тих, хто справді може йти в армію, — повідомив Олександр Поронюк. — Складається така парадоксальна ситуація: є параметри призову на строкову службу, не відповідаючи яким, людину не призивають. Стосовно Кривої Липи, поліція перевіряла студентські квитки денної форми навчання, у разі пред’явлення яких особу призивного віку пропускали. Решту, тих, хто не мав студентського, пробивали по базі. Тим дванадцятьом молодикам вручили повістки, з понеділка вони почали визначатись із подальшим майбутнім: один надав довідку, що він хворий, відповідно для армії не годиться. Інший наразі… проходить комісію. У разі, якщо цей призовник не з’явиться, то це буде адміністративне правопорушення. У Львові призив проходить планово, жодних зривів немає, у значній більшості законослухняні вже пішли до війська. Серед тих 12 призовників всі — ті, хто вже закінчив ВНЗ, ніде не навчаються».

  Впродовж останнього місяця понад 700 солдатів строкової служби, які родом із Львівщини, відслужили встановлений термін та звільнилися в запас. Тепер стають на облік військовозобов’язаних. Паралельно відбувається призов громадян на строкову військову службу. Як розповів Олександр Поронюк, за кожним призовником зберігається робоче місце та заробітна плата на увесь період проходження строкової служби. Окрім цього, під час безпосереднього відправлення до війська кожному солдату надають матеріальну допомогу в сумі 3 200 грн.

  На думку Олександра Поронюка, юнаки, які повернулись зі строкової служби, напрочуд відрізняються від своїх старших братів, друзів. Вони підготовлені солдати, які у випадку загострення ситуації в країні, зможуть адекватно відреагувати на виклики сьогодення. «Львівщина виконала план з призову на контрактну службу. Тепер ми в нормальному темпі, на рівні з плановими заходами виконуємо призов на строкову службу. До кінця листопада залишилось неповні два тижні, аби набрати близько двохсот осіб. Такі особи є, і вони готуються, проходять медичні комісії, їх відправляють у наші військово-навчальні центри, і тому військовий комісар області повідомив, що по завершенні призову він проведе брифінг, також обіцяв, що прізвища особи, які ухиляються від повісток, будуть опубліковані в соціальних мережах, ЗМІ, щоб їхні сусіди, знайомі, друзі знали своїх «героїв», хто не виконує обов’язок перед державою. Історія «Кривої Липи» продовжиться.

  Правник: «Працівник військкомату ставить на «стометрівці» будочку і запрошує громадянина на вручення повістки»

  Олег МИЦИК, адвокат, прокоментував «Ратуші»: «Не можна не підтримувати дії органів військового управління, в тому числі працівників військкомату щодо забезпечення призову громадян, бо це є конституційний обов’язок кожного громадянина. Але все це має відбуватися в правовому полі. Недосконалість документів з приводу призову не означає, що у зв’язку з цим повинні порушуватись права і обов’язки всіх без винятку навколишніх навколо кількох призовників. Згідно зі статтею 19 Конституції, органи влади та їх посадові особи мають діяти лише у спосіб та в порядку, передбаченому Конституцією. Якщо порядок дій посадової особи в законі не прописаний, вона не повинна казати, як сказав керівник прес-служби: дозволено все, що не заборонено законом. Вона не повинна взагалі вчиняти цих дій, які не прописані в законі. Держчиновник повинен вручати повістку в порядку, який передбачений статтею 64. Повістки вручаються призовникам через житлово-експлуатаційні організації, домовласників, відповідні виконавчі органи сільських, селищних і міських рад, де немає військових комісаріатів, керівників підприємств, установ, організацій, навчальних закладів незалежно від підпорядкування та форми власності. Немає в положенні права працівнику військкомату зупиняти людину серед міста. Це може відбуватись на підставі взаємної згоди з громадянином. Наприклад, працівник військкомату ставить на стометрівці будочку, як перед виборами, запрошує громадянина на вручення повістки. Згідно зі статтею 32 Закону «Про Національну поліцію», поліцейський має право вимагати в особи пред’явлення документів у чітко обмежених випадках: наприклад, якщо особа за зовнішніми ознаками схожа на особу, яка перебуває в розшуку, якщо є підстави, що вона має намір вчинити якісь незаконні дії, якщо особа перебуває на території чи об’єкті спецрежиму, якщо в особи є зброя, боєприпаси, наркотики, якщо особа перебуває у місці правопорушення або ДТП.

  Об’єктами спецрежиму є, наприклад, Чорнобильська зона, територія режимного об’єкту (як-от зона АТО) або контрольований прикордонний район. Крива Липа не є режимним об’єктом, це зрозуміло. Крім того, кожен громадянин, який прийшов відпочивати, має право на відпочинок. Дії тих працівників є поза межами законодавства, своїми діями вони прямо порушували права і свободи громадян, якщо знайдуться люди, які скажуть, що порушили їхні права, то це буде містити ознаки Кримінального правопорушення, передбаченого статтею 365 Кримінального кодексу України — перевищення влади та повноважень».

Поліція: брала чи не брала участь?

  Чи брала поліція участь у діях військкомату? За словами військового комісара області Олександра Тіщенка, представники районних військових комісаріатів міста Львова усі дії виконували у присутності патрульних. Утім, у патрульній поліції якось невпевнено заперечують будь-яку співпрацю з військовими.

   «У ніч з 3 на 4 листопада представники патрульної поліції були в Кривій Липі, у штатному патрулюванні, вони забезпечували лише охорону громадського порядку, жодних спільних дій, «рейдів» з військовим комісаріатом ми не проводили. Представників поліції не викликали, — запевнив «Ратушу» старший інспектор прес-служби патрульної поліції Львова Мар’ян ШПИТАК. — Операція «Мігрант» — це операція з виявлення осіб, які незаконно перебувають на території України. Якщо під час перевірки патрульні з’ясовують, що особа не має права перебувати на території країни, то повідомляють у відповідні органи. До вручення повісток ця операція не має жодного стосунку. До військових заходів патрульна поліція стосунку не має».

Комісари були,

облави — не було

  Ігор ЗІНКЕВИЧ, депутат Львівської міської ради, був на місці подій. Він вважає, що закони однакові для всіх, і втікати від служби, якщо ти військовозобов’язаний — це, безперечно, порушення. «Щодо ситуації в Кривій Липі, я приїхав туди вже після того, як там була паніка. Я бачив реально представників військкомату, які мали офіційні документи, мали можливості перевіряти, що було потрібно. В тому числі викликали поліцію, але не знаю, яка сторона викликала: чи людей, які боялися спілкуватись із комісарами, чи самі комісари. Але не було там «облави», як це згодом розписали в інтернеті. Там реально проводилась робота, спілкування, представлення студентського квитка. Сам конфлікт, який був у «Парадоксі», я не можу коментувати, бо не бачив його. Знаю, що комісари туди не потрапили, хоч у них було бажання зайти, — каже Ігор Зінкевич. — Тут питання двояке: всі вимагають дотримання законодавства, але водночас, хочуть втекти від того законодавства. Якщо когось не беруть в армію, все погано, все зрада, аж поки це не почне стосуватись людини особисто. Є закони, і всі люди призовного віку, фактично мали б звертатись у військкомати та відповідати, що вони або призовники, або не призовники. Переважно власне призовники тікають. Якщо хлопці є студентами і мають студентський квиток, його нескладно показати, адже в такому разі його перебування в військах України відкладено, бо він вчиться».

Кава по 40 гривень

для «мажорів»

  На думку громадського діяча і журналіста Олега РАДИКА, ситуація не однозначна. «Морально я абсолютно на стороні дій військових, тому що, на жаль, у нашій країні триває війна. Я вважаю, що особи повинні офіційно «відкуповуватись», якщо батьки не навчили сина бути захисником Вітчизни, тоді хоча б за ці гроші забезпечили б двох-трьох контрактників. Повістки вручали в «кабаках», тих, хто нині «косить» від війська, не брали у бібліотеках, чи з вантажних робіт. Це мажориста «алкашня», яка о 23:00 сидить у барах, де кава по 40 гривень, — вважає пан Олег. — Якщо ситуація є на грані фолу з боку органів, які зобов’язані забезпечувати призов, то беремо до уваги те, що наразі країна воює, а на «бандерівській» Львівщині близько 15 тисяч людей ухиляється від строкової служби. Паралелі з німцями, з енкавеесниками зовсім недоречні, тому що, наприклад, німці не брали своїх громадян із «кабаків» Мюнхена…».

Анастасія ШЕВЧЕНКО,

Уляна ДЕПУТОВИЧ


 Опубліковано : 09.11.17 | Переглядів : 1549

VIDEO
Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лис.2018
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
 
Реклама