Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Місто Лева — місто для людей

Місто Лева — місто для людей

Як урбаністи втілюють новий погляд на старі львівські вулиці й роблять їх зручними та безпечними


Перевтілення маленьких вулиць

  За трохи більш як рік існування ЛКП «Інститут просторового розвитку» розробило понад 60 проектів. Як розповів директор ЛКП Олег Шмід, цьогоріч підприємство зробило проекти для маленьких вулиць у житлових районах Львова. «Ми втілюємо в своїх проектах новий погляд на вулиці. Дуже багато уваги приділяємо деталям: озеленення, зручність для пішоходів, безпека… Це те, чому багато проектантів не надають достатнього значення, — розповів Олег Шмід. — Цього року були зроблені вулиця Почаївська, Озерна, які вже готові. Також у процесі будівництва тепер вулиця Голубця, а ще за нашим проектом реалізовується кільце на Новому Львові на перехресті вулиць Тернопільська — Панаса Мирного — Угорська — Литвиненка. Наші вулиці вирізняються

з-поміж інших. Наприклад, на вулиці Озерній ми використовуємо пандуси для автомобілів, які заїжджають з головної вулиці на другорядну. Тротуар по вул. Повітряній не понижується до дороги, а навпаки, пішоходи залишаються на одному й тому ж рівні, машина переїжджає через підвищення, і тоді вже заїжджає на вулицю Озерну. Для того, щоб режим руху був безпечний для пішоходів, ми зробили в кількох місцях звуження дороги, щоб водії пригальмовували, не розвивали занадто велику швидкість. У цієї вулиці є спільний простір, немає тротуарів, люди користуються загальним спільним простором з автомобілями, велосипедистами. Але рух безпечний. Також там дуже продумане дощовідведення, простір вулиці неоднорідний, є невеличкі впадини, ями, де завжди затримувалась вода. Тому ми зробили вздовж цієї вулиці жолоби».

  За словами Олега Шміда,  багато уваги відвели каналізації й під час проектування вулиці Голубця, де детально продумали водовідведення. «Дуже цікаво те, що там ми зробили подушки для сповільнення автомобільного руху, які там є в п’ятьох чи шістьох місцях. На вулиці Почаївській теж впровадили засоби сповільнення руху — але цього разу використали так звані шикани. Це такий дорожній пристрій, якій змушує автівку робити зигзаг та сповільнювати рух, — каже Олег Шмід. — Ще одна проблема, з якою ми зіткнулись на вул. Почаївській, — це те, що там є дуже багато гаражів та заїздів у двори і треба було зробити неперервний тротуар. Щоб він не був хвилястий на кожному заїзді у гараж, а був рівний. Ми просто опустили тротуар, зробили його на висоті 4 сантиметри від дороги. Тому автівки, які заїжджають у двори, з легкістю переїжджають через бордюр».

  Зараз Інститут просторового розвитку працює також і над великими проектами, будівництво яких поки що не розпочалося. «Ми нині проектуємо реконструкцію вулиць Гетьмана Мазепи, Грінченка, Богдана Хмельницького, на відрізку біля Фабрики повидла. Також працюємо над проектуванням реконструкції площі Двірцевої та дороги від Левандівки на Рясне. Все це буде втілюватись вже не в поточному році. До кожного з цих об’єктів буде застосований новий погляд, щоб вони були зручні для будь-яких категорій учасників дорожнього руху. Будуть теж нові пішохідні вулиці у центрі міста. Працюємо над вулицею Руданського, також Олександр Шутюк робить житлову вулицю, яка не має транзитного проїзду — вулиця Павла Римлянина», — розповів Олег Шмід.

Проекти з озеленення Львова

  Львівський урбаніст Олександр Шутюк активно працює над проектами озеленення Львова, чимало з яких вдалося втілити у життя. «За останній час вдалося реалізувати проект озеленення Городоцької, там, де сакури, біля церкви Анни, посадили платани на проспекті Чорновола, а також втілили багато таких менших проектів, як-от озеленення вулиці Курбаса. Вже цього тижня ми провадимо озеленення біля трамвайної колії на Сихові, — розповів Олександр Шутюк. — Ці роботи фінансуються за спільні кошти від небайдужих людей, є відкритий рахунок у Приватбанку, який оприлюднений в соцмережах та на моєму блозі. Туди будь-хто охочий може перекинути кошти. Ми за ці гроші потім купуємо дерева та висаджуємо їх. Все розписано наперед, де саме пропонують висадку, і потім можна побачити, де ці дерева посадили і за яку суму грошей. Також є табличка, в якій розписані поіменно всі інвестори, завжди можна перевірити, куди ці гроші пішли».

  За словами Олександра, дерева закуповують за кошти від людей, водночас  міська рада допомагає в цих роботах транспортом, довезенням ґрунту. «Місто має свій бюджет на озеленення, висаджує також дерева впродовж сезону. На ці проекти, якими займаємося ми, місто не має наразі чітких планів. Тому ми хочемо зробити першу частину, щоб показати, який воно може мати вигляд, і в подальшому можна було реалізовувати це вже й коштом міста, — каже урбаніст. — Розробляючи ці проекти, радимося з ландшафтниками, дендрологами, садовими центрами, щоб дізнатись, які дерева там найкраще пасують. Іноді вчимося на своїх помилках в процесі роботи. Адже не все вдається врахувати. Наприклад, вже коли вибирається ґрунт, там можуть бути ґрунтові води, або схват ґрунту може бути не дуже підходящим. Але таке буває нечасто». Долучитись до виконання робіт з озеленення можуть всі охочі. «Ми оголошуємо дату робіт, будь-хто може допомогти. Єдине, перед роботами ми проводимо невеликий інструктаж, що можна, а що не можна робити, щоб не запороти процес. Зазвичай про дати робіт я повідомляю на своїй сторінці у Фейсбуку та в блозі».

Як та чому переплановують подвір’я

  Ще торік Олександр Шутюк зініціював воркшоп із переплануванням подвір’їв, на якому мешканці спільно з командами архітекторів спільно працювали над перевтіленням просторів біля власних житлових будинків. «Все почалось з ідеї впровадити воркшоп, де з кожного району міста буде опрацьовано одне-два подвір’я. Тобто, разом з архітекторами мали напрацювати концепцію, як подвір’я має бути переплановано, і вже на основі тих напрацювань — виконувати роботи. Адже планування дворів, які збудовані в 1960-х роках, часто не відповідає теперішнім умовам та потребам, — зазначив Олександр Шутюк. — Тоді приїхали архітектори, ландшафтники і впродовж тижня працювали над переплануванням шести подвір’їв (по одному з кожного району). Мешканці спочатку подавали свої заявки на воркшоп та змагались за те, щоб саме їхнє подвір’я вибрали. Потім з обраних двориків був координатор з боку мешканців та архітектор, який займався цим. Архітектори пропонували свої ідеї людям, спільно обговорювали, враховували зауваження. І те, що вийшло в результаті, тепер реалізовують». Так, нині, згідно з концепцією, яку розробили на воркшопі, втілюють проект на вул. Турецьцій у Галицькому районі, — зазначив Олександр. «Проекти фінансуються з міського бюджету, а мешканці дофінансовують своїм коштом якісь нетипові елементи. Наприклад, на вул. Турецькій архітектори запропонували зробити вуличну піч, щоб мешканці могли влаштовувати пікніки. Але за кошти бюджету це робити — трохи неправильно, відповідно, там передбачено місце на цю пічку, і якщо мешканці цього захочуть, вони це реалізують. Натомість за гроші міського бюджету там зроблять мощення, освітлення, водовідведення, і так далі», — додав він.

Уляна ДЕПУТОВИЧ


 Опубліковано : 16.11.17 | Переглядів : 983

VIDEO
Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Січ.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
 
Реклама