Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Сміттєпереробна махінація

Сміттєпереробна махінація: 1+1=1!

Я думаю, всі пам’ятають незабутню фразу найкращого друга Остапа Бендера Кіси Вороб’янінова з «12 стільців»:

«Торг здесь неуместен!»? Інколи складається враження, що Іполит Матвійович мав якийсь стосунок до «Львівтеплоенерго»…


… Там, де йдеться  про великі гроші, зазвичай, не все так прозоро… До моменту, коли у Львові з’явиться сучасний сміттєпереробний завод, буде ще чимало бюрократичних процедур, підготовка документів та й, власне, самі роботи. Все це забере не один рік, а підозри в махінаціях на замовників падають уже тепер.  Як повідомляє видання «Наші гроші. Львів», посилаючись на відповідну ухвалу суду, Залізничний відділ поліції розпочав розслідування закупівлі послуг, яку провело «Львівтеплоенерго», а саме — закупівлі послуг з проектування будівництва сміттєпереробного комплексу. Слідчі вважають, що укладаючи два прямі договори на ці роботи, замість одного, комунальне підприємство уникло проведення конкурсних торгів.

Поділили суму, щоб уникнути торгів?

  Як передають «Наші гроші. Львів», у березні та червні цього року «Львівтеплоенерго» підписало два договори щодо сміттєпереробного заводу без проведення конкурсних торгів. Так, у березні ПАТ «Важпромавтоматика» дістало замовлення на послуги щодо розробки техніко-економічного обґрунтування для будівництва сміттєпереробного комплексу за 490 тис. грн, а у червні ПАТ «Харківське котлобудівельне підприємство «Котлоенергопроект» — ще майже 4,95 млн грн на розробку проектної документації для будівництва … сміттєпереробного комплексу!

  Слідчий Залізничного відділу поліції підозрює, що посадові особи «Львівтеплоенерго», щоб ухилитись від проведення процедури конкурсних торгів, уклали дві угоди, внаслідок чого сума 5,5 млн грн була розділена на 490 тис. грн та 4,9 млн. грн — суми, які є нижчі за встановлений ліміт стосовно проведення конкурсних торгів відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі», хоча зазначені угоди укладені на один і той самий предмет закупівлі.

  Ще 14 листопада суд дозволив слідчому вилучити документи «Котлоенергопроекту», «Важпромавтоматики» та «Львівтеплоенерго» щодо виготовлення проектно-кошторисної документації. Розслідування розпочали за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). «Ратуша» намагалась з’ясувати позицію «Львівтеплоенерго» щодо розпочатого розслідування, однак, попередньо погодившись надати коментар, у прес-службі комунального підприємства на наші дзвінки опісля так і не відповіли.

Пахне корупцією?

  Голова фракції “УКРОП” у Львівській міській раді Ігор Телішевський зазначає, що у підготовці документації на сміттєпереробний завод та укладенні договорів на проектні роботи може бути закладена корупційна складова. «Наш міський голова Андрій Садовий завжди говорить, що все має бути відкрито, прозоро, публічно. Водночас, такими діями він свої слова просто нівелює, бо в підготовці документів на спорудження сміттєпереробного заводу однозначно потрібно оголошувати тендер. І це мав би бути тендер міжнародний, де б змогли взяти участь компанії, які мають світовий досвід, — розповів у коментарі «Ратуші» депутат. —  Одна з вимог нашої фракції щодо ситуації зі сміттям була провести міжнародний конкурс щодо залучення фірми, яка могла б підготувати проектну документацію, і відповідно, щоб будувати завод. Однак Андрій Садовий думає, що він краще знає і може вибрати фірми без конкурсу, не публічно. Я вважаю, що там може бути закладена корупційна складова, адже в цей проект мають піти чималі кошти».

  Очільник фракції “Народний контроль” у Львівській міськраді Валерій Веремчук каже: коли йдеться про такий важливий проект, як сміттєпереробний завод, тендер просто необхідний. «Насправді дивно, чому для такого значного, великого і дорогого для Львова проекту уникають тендерних закупівель. Я від самих витоків цієї проблеми наголошував, що нам обов’язково треба йти шляхом проведення інвестиційного конкурсу на підрядника та проектанта. Ми розуміємо, що в Україні успішних прикладів будівництва якісних сміттєпереробних комплексів європейського зразка немає. Тому нам треба залучати міжнародні компанії з відповідним досвідом та прикладами роботи, — наголосив Валерій Веремчук. — Уникання тендерних процедур навіть на етапі проектно-кошторисної документації —явище абсолютно негативне. Крім того, в тендерних процедурах є можливість конкуренції, тобто є змога отримати кращу якість, і звісно, здешевити саму вартість робіт. Сам підхід — підігнати суму, яка формально не порушує законодавство і дозволяє укладати угоду без тендеру, — неправильний». За словами депутата, на бюджетній комісії міські обранці розглядали не одну пропозицію про підготовку проектно-кошторисної документації. «Тут чомусь випливає «Львівтеплоенерго». Також ми знаємо, що рада дала згоду на кредити від ЄБРР і від Європейського Інвестиційного Банку. Тому, якщо логічно скласти всі ці речі, вони суперечать одне одному, — каже він. — Тут «Львівтеплоенерго» готує документацію, але чому вони відповідають за будівництво сміттєпереробного комплексу, якщо у нас є окреме новостворене підприємство, що працює з європейськими інституціями щодо сміттєпереробного комплексу. Невідомо, хто за що відповідає та хто потім нестиме юридичну відповідальність».

  Як підкреслив міський обранець, щоб розставити всі крапки над «і» у цій ситуації та зібрати необхідну інформацію, доведеться робити депутатські запити та звернення. «Тема сміття для Львова складна, болюча і дуже дорога, адже в бюджеті розвитку ми знову запланували на цей рік 300 мільйонів гривень, які змушені будемо віддати області, щоб вона вивезла сміття зі Львова. Це величезні кошти, адже це більше, аніж вся наша медицина, культура, освіта і спорт разом узяті. А ось чітких прозорих процесів щодо вирішення немає, все як у казочці: кручу-верчу і здурити хочу».

Уляна ДЕПУТОВИЧ


 Опубліковано : 30.11.17 | Переглядів : 963

VIDEO
Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лис.2018
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
 
Реклама