Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Інтелектуали — на герць!

Інтелектуали — на герць!


Бути розумним — модно

Клуби, паби, ресторани, кафе — саме в цих закладах молодь зазвичай проводить своє дозвілля. Так і хочеться написати: «на жаль»… Однак віднедавна у Львові з’явилась альтернативна розвага — інтелектуальні клуби.


  «Mind Game», «CleverRest», «ГлуздоГерць», «BrainHub», «SmartTime» — це ще не всі інтелектуальні клуби, які розпочали своє життя у Львові за останній рік. Газета «Ратуша» активно долучилась до всіх ліг та провела своєрідну інспекцію забав для ерудитів. Вже майже два роки існує клуб для інтелектуалів «Mind Game». Двічі на тиждень охочі збираються в одній із ресторацій Львова, щоб з’ясувати, хто кмітливіший. Варто зазначити, що з-поміж усіх інших саме в цій лізі атмосфера під час гри найбільш розкута та розважальна. «Ми десь так і задумували на початках, щоб зробити наші ігри веселими та розважальними, у форматі Pub Quiz (пивна вікторина). Скажу відверто, не всім до вподоби такий формат. Під час ігор у нас гамірно, гучна музика. Але саме таким чином ми додаємо нашим іграм розважальності», — розповів ведучий «Mind Game» Володимир Балябас. Гра складається з десяти турів, участь у змаганні бере, традиційно, до тридцяти команд. Час до часу організатори проводять благодійні ігри. Минулого тижня, до Всесвітнього дня доброти, відбувалась авторська, благодійна гра. Всі зібрані з неї кошти були передані у Львівський обласний фонд соціального захисту і реабілітації сліпих. «Ми просто хочемо нагадати людям, що поруч із нами живуть незрячі. Їм потрібна допомога, турбота. В той же час, вони нічим не різняться від нас. Такі благодійні ігри для нас є вкрай мотивуючі. Вже найближчим часом плануємо робити схожі соціальні програми», — розповів Володимир Балябас.

  Конкурентом «MGame» у боротьбі за «світлі голови» є ліга «ГлуздоГерць». Інтелектуальна гра «ГлуздоГерць» кардинально відрізняється від «MGame», насамперед атмосферою. Все-таки «Глуздо» — це більш інтелектуальна ліга, ніж розважальна. Менше музики, пива, вигуків, вся увага — на завданнях. У цій грі організатори також підготували вісім турів. Проте у «ГлуздоГерці» дуже багато запитань текстових, натомість менше роздаткового матеріалу. Дуже часто організатори «Глуздо» організовують тематичні ігри. Нещодавно, відбулись кіноквіз, футбольний квіз, квіз до Дня Незалежності. Цікаво, що учасниками «ГлуздоГерцю» є не лише молодь, а й люди старшого покоління. «Я граю «Глуздо» від самого початку заснування ліги. Помітно, що рівень ігор дуже зріс. Питання цікавіші, та й команд усе більше й більше. Мені особисто дуже подобаються тематичні ігри, їх важко підготувати. Однозначно, краще проводити своє дозвілля саме так, інтелектуально, ніж у пабі з кухлем пива», — розповів капітан команди «РЧП» Маркіян Харчук. Після п’ятнадцяти ігор визначиться переможець ліги, команда, яка набере найбільшу кількість залікових пунктів.

  Інтелектуальна ліга «SmatrTime» появилась зовсім недавно, однак за нетривалий час набула серйозної популярності. У цій грі традиційно є вісім конкурсів, серед яких дедуктивний, «диванний критик», «мінне поле», «музичний тур». Традиційно, участь у цій лізі беруть до п’ятнадцяти команд. Організатори «SmatrTime» вигадують дуже багато кінозапитань. «Я давній шанувальник кіноіндустрії, саме тому мені до вподоби «Smart». Цікаві запитання на тему кіно. Ця ліга нова, однак помітно, що раз у раз усе більше й більше команд долучається до неї. Порадив би лише організаторам готувати більше ілюстрованих конкурсів, вони цікавіші та оригінальніші», — розповів досвідчений гравець інтелектуальних квізів Олександр Желізний. Дуже серйозний авторитет посеред інтелектуалів здобула «BrainHub». Ігри цієї ліги відбуваються і в інших містах України. Питання у «Brain» дуже непрості, зазвичай на історичну тематику. Без перебільшення, в цій лізі беруть участь досвідчені гравці, люди, які вже не перший рік грають інтелектуальні ігри. Зазвичай у «Brain» три тури, в яких командам озвучують по дванадцять запитань, на різну тему. Час до часу організатори організовують тематичні квізи: географічний, спортивний та інші. «У «BrainHub» граю від самого початку заснування ліги. Справді, питання непрості, але відповідаючи на них, дістаємо задоволення. Бувають і спірні запитання, але знаходимо спільну мову з організаторами. Безперечно, саме «BrainHub» є основним аналогом всім відомого «Що? Де? Коли?», — розповів досвідчений інтелектуал Петро Іванів. Окрім відомих інтелектуальних ліг, поступово засновуються та розвиваються й нові. Найважливіше — це те, що молодь дуже активно долучається до ігор. Це дуже хороший, та, що основне, — корисний відпочинок. Здебільшого ігри відбуваються у будні дні після 19-ї год. Отож не баріться, збирайте команду — та гайда до гри.

Ярема ЧУЙКО


 Опубліковано : 30.11.17 | Переглядів : 21950

VIDEO
Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лип.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
 
Реклама