Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
«Червоні голови» львівської полігональної скульптури
«Червоні голови» львівської полігональної скульптури

Про полігональну скульптуру та полігональне моделювання вперше я почула від свого нинішнього співрозмовника — студента кафедри дизайну Львівського лісотехнічного університету, працівника дизайнерського бюро «Hochu rayu», викладача гуртка початкового технічного моделювання, архітектури та дизайну Центру творчості дітей та юнацтва Галичини Володимира Савельєва. Ідеться про популярне нині захоплення, яке в Україну тільки починає проникати. Тим часом у світі полігональна скульптура існує як хобі і як професійна діяльність, як мистецтво і як творення утилітарних об’єктів. 
   Уявіть собі обличчя статуї «Давид» Мікеланджело, але сформоване з різного розміру площин-полігонів — багатокутників у вигляді замкненої ламаної лінії. Щоб допомогти уяві, пошукайте в «Інстаграмі» роботу Бориса Клімова, який змоделював із полігонів сучасну варіацію «Давида». Полігональне моделювання називають своєрідним орігамі в стилі 3D. Але його матеріал — не тільки папір чи картон, а й пластик, метал, дерево, скло, дзеркало, кераміка, бетон. За допомогою полігонів творять ту чи ту об’ємну форму. Наприклад, персонажів популярних серіалів, динозаврів, об’ємні маски у вигляді голів тварин тощо. Полігональна скульптура може бути елементом інтер’єру та екстер’єру, предметом побуту (ваза, сільничка, вішак, полиця), арт-об’єктом і функціональним об’єктом (крісло, будівля, конструктивна частина будинку). 

   «Процес створення полігональної скульптури передбачає розробку її моделі на комп’ютері, виготовлення розгортки та скріплювання деталей, — розповідає Володимир Савельєв. — Є підприємці, які спеціалізуються суто на виготовленні масок. Придбавши у них педеефку, треба її роздрукувати і зробити маску. Фірми, які продають такі розгортки, мусять постійно оновлювати контент, стежити за трендами, які з’являються, як-от «Гра престолів», супергерої, динозаври. Дехто шукає можливості робити скульптури міцними, адже коштують вони недешево. Тому використовують, наприклад, метал. Або зміцнюють папір, вкриваючи його епоксидною смолою чи шпаклюючи (попередньо проґрунтувавши). Але загалом у світі не так багато фірм, які серйозно працюють з полігональною скульптурою».
   Фігурки з паперу Володимир любив створювати з дитинства. У шість років записався на гурток моделювання, де з білих аркушів формату А4 робив іграшки. Його зачаровувало, як пласкі форми перетворювалися на об’ємні. Потім захопився орігамі. Каже, що волів вирізати квіточки, а не моделювати машинки. Тепер здобуває освіту дизайнера: «Дизайн — моє життя, а почалося все з гуртка в дитинстві. Робота з папером, ножицями і кресленнями розвиває дрібну моторику рук, просторове уявлення, дає відчуття форми, розвиває творчі й технічні навички. Батьки не бачать у таких гуртках перспектив, а насправді вони дуже великі». 

   Саме зі свого улюбленого матеріалу — паперу — виготовляє Володимир Савельєв полігональні скульптури. Власні розробки почав створювати недавно, зокрема птеранодона — бо захоплюється світом динозаврів. «Хотів довести собі, що можу зробити щось масштабне — істоту, що матиме розмах крил три метри», — говорить співрозмовник «Ратуші». Спроектував інсталяцію до Дня креативної економіки у приміщенні Львівського аеропорту. Як працівник дизайн-бюро «Hochu rayu» розробив проект «Red heads» («Червоні голови»), який представили у липні в клубі Fest Republic. «Якось я приніс у бюро першу оленячу голову, яку зробив з паперу. Колеги зацікавилися й запропонували реалізувати якийсь проект. Почали міркувати. Якщо голови, то чиї? Не голови політиків, звісно. А якщо тварин, то яких? Тих, на яких полюють і які перебувають на межі зникнення, — розповідає Володимир. — Вибрали сімох тварин з Червоної книги України — найпопулярніших і найцікавіших за формою та які символізують мисливські трофеї: зубра, ведмедя, тушканчика, чорного лелеку, беркута, рись, степового коня. Дізнавалися про особливості кожного виду. Наприклад, що ведмеді вже навіть через кордон не переходять, бояться людського контакту. А деякі чорні лелеки з’являються навіть серед білих і можуть підійти близько до людей, що раніше не було їм притаманно». Кожну голову супроводжує картка з інформацією про тварину та з цифрою, яка фіксує, скільки представників цього виду лишилися в природі. І саме таку кількість кожної тварини планують виготовити для всіх охочих їх придбати. Значну частину коштів від продажу скерують на порятунок тварин. Купити моделі, а також супроводжувальну продукцію — еко-торби, сувеніри, можна на сайті: https://hochurayu.com/product_design/red-heads. В майбутньому організатори планують зібрати флешмоб, щоб люди, які купили об’ємні маски-голови, зібралися на одній площі й побачили, наскільки мало цих тварин лишилося.

   «Полігональне моделювання — хороший спосіб утілити творчі ідеї, — вважає Володимир Савельєв. — Технології постійно змінюються, і ті, хто має ідеї, але не хоче вчитися тесати з каменю чи ліпити з глини, можуть втілювати їх через полігональну скульптуру. Уже на комп’ютері може побачити майбутній витвір і корегувати процес. А потім утілити ідею в будь-якому матеріалі. Це мистецтво виражати себе, свій настрій, свої емоції. Показувати світ, яким його бачиш. Полігональна скульптура дає змогу створювати невідомий, новий світ і відкрити світ в інших особливостях, спрощувати його і водночас утілювати красу». 

Наталя ДУДКО

 Опубліковано : 06.12.17 | Переглядів : 1275

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Гру.2018»
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
 
Реклама