Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Нові-старі трамваї
Нові-старі трамваї

Керівник фракції «Народний контроль» у Львівській міській раді Валерій Веремчук під час сесії 7 грудня зазначив, що потреба розвивати мережу громадського транспорту у Львові є очевидною. За його словами, питання лише у тому, в якому напрямі рухатися, з огляду на потреби мешканців та на фінансові можливості міста. 

   «Наразі ж у Львові нема ані відповідних цільових програм, ані транспортної стратегії. Понад те, профільне управління Львівської міської ради залишається без керівника. Скільки часу так триватиме? Невідомо. Вочевидь, допоки виконавча влада не згадає, що її прямий обов’язок — обстоювати інтереси громади. А транспортна проблематика нині — №1 у Львові», — заявив депутат. Відтак він запропонував розробити цільову програму модернізації наявного електротранспорту міста із закупівлею вживаних трамваїв та тролейбусів із Європи, що дасть місту можливість швидко поповнити рухомий склад львівського електротранспорту. Зокрема, нині на продаж трамваї та тролейбуси виставляють Берлін, Галле, Рига.

   «За підрахунками експертів, для якісної роботи чинної мережі у Львові потрібно ще близько 120 одиниць трамвайних вагонів, 130-140 — тролейбусів. Гостра потреба — 40 вагонів трамваїв і стільки ж тролейбусів. Так, виконавча влада планує за кошти Європейського Інвестиційного Банку придбати 10 нових трамвайних вагонів загальною вартістю 12 млн євро. Але такими темпами ми тільки збільшимо борговий тягар Львова, а на повне оновлення трамвайного парку витратимо десятиліття. Натомість вживані трамваї з Берліна коштують близько 18 тисяч євро, ризькі тролейбуси — від 5 до 20 тисяч євро. Їх продають після капітального ремонту, тому цей транспорт ще зможе прослужити 10-15 років», — пояснив Веремчук.

   Нагадаємо, як раніше писала «Ратуша», декілька років тому у Львові з вживаними трамваями прокрутили справжню аферу, яка тягнулася декілька років. Трамваї чеського виробництва фірми TATRA, які закупив Львів у Німеччині, надходили двома партіями: у 2007 році і 2008 році. Загалом місто купило 21 трамвай. Та вже 1 квітня 2009 року прокуратура Львівської області порушила  кримінальну справу за фактом привласнення бюджетних коштів в особливо великих розмірах службовими особами ЛКП «Львівелектротранс» та ТзОВ «С», вчиненого за попередньою змовою з невстановленими особами, за ознаками злочину, передбаченого ст. 191 ч. 5 Кримінального кодексу України. Тоді  ЛКП «Львівелектротранс» очолював Андрій Федоренко, який завчасно, 30 березня 2009 року, звільнився. Перед повідомленням із прокуратури була ще інформація з КРУ у Львівській області, в якій було сказано, що це комунальне підприємство уклало угоди на постачу вживаних німецьких трамваїв із двома українськими фірмами. Внаслідок такого посередництва вартість придбаних трамваїв зросла на 4,4 млн грн.
У.Д.

 Опубліковано : 13.12.17 | Переглядів : 186

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Січ.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
 
Реклама