Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Статут влади чи громади?
Статут влади чи громади?

Статут, який ухвалили на сесії Львівської міської ради, здійняв чимале обурення серед громадських активістів. Хоча за новий документ проголосувало 46 міських обранців.

   Активісти прийшли на сесію, щоб висловитися, а змоги їм це зробити так ніхто і не дав, відповідно, Статут громади Львова затвердили без самої громади. Позбавлені слова також розповіли, що готуються оскаржити скандальний Статут у суді, бо інтересів громади в ньому не врахували. Натомість, розробники Статуту переконують, що це великий крок уперед для всього міста.
   За словами  громадської активістки Олесі Дацко, минулого тижня вона випадково побачила, що Статут винесли на розгляд сесії. «Я здивувалася, адже, громадських слухань щодо цього Статуту так і не було. Відповідно, я записалася на виступ, згідно з встановленою формою. А те, що тут діє цензура вже давно, то можете не сумніватися, бо це не вперше, що громаду не допускають до сесії», — каже пані Олеся. 

   «Щодо змісту Статуту, то на сайті мерії висить два проекти цього документа, і за який проголосували депутати сьогодні, ніхто взагалі не знає. Це чергове шахрайство і маніпуляція, яка тут є в усьому. Вони маніпулюють термінами, формами. Бо ці два проекти статуту дуже істотно різняться між собою, — заявила Дацко. — Я отримала відповідь секретаріату, що частина моїх пропозицій врахована — яких, хто їх враховував, де протокол? Ніхто не знає».

   На її думку, робоча група працювала кулуарно. «Я дізнавалася про засідання випадково. Шість чи сім разів я туди прийшла — кворум був лише раз. Тобто, хто формував текст Статуту, взагалі невідомо. Це кулуарний документ, написаний потрібними меру людьми. Найгірше з того, що я бачу, — в порядок проведення громадських слухань внесли норму, що під час слухань містобудівної документації не передбачене голосування, а форма участі мешканців у вигляді подання пропозицій. Це в День місцевого самоврядування треба було так зґвалтувати місцеве самоврядування. Перед сесією я написала заяву про намір вчинення злочину. Злочин вчинений — йду писати заяву. Це  особиста відповідальність мера», — заявила активістка.

   За словами однієї з розробниць проекту, депутатки Львівської міськради Юлії Гвоздович, робоча група отримала понад 50 пропозицій, які максимально були враховані. «Ми працювали максимально публічно, і жодних процедур не було порушено», — заявила вона. Після цього Юлія Гвоздович на своїй сторінці у «Фейсбуку» привітала львів’ян із новим документом. «Сьогодні за нього проголосувало 2/3 депутатів ради. Дякую всім, хто дав змогу мешканцям міста отримати значно більше прав для участі в місцевому самоврядуванні: робочій групі, секретаріату, членам громадських та наукових організацій, які надавали свої висновки, громаді, яка подавала свої конструктивні й навіть не дуже пропозиції і, звісно, депутатам, які проголосували «за» та підтвердили свою позицію щодо прозорості та відкритості роботи ради», — йдеться в дописі депутатки.

   За її словами, весь процес написання Статуту, обговорення, проекти цього документа, правові висновки НАН України, НАПрНУ, Трансперенсі Інтернешнл — це все було максимально оприлюднено та обговорено й враховано. 

   «Особливо добре, що в новому Статуті враховані наші пропозиції щодо публічності роботи не лише ради, а й виконкому, питання звітування всіх, хто має владні повноваження, закладено основи для створення наглядових рад у ЛКП, розписано велетенський список документів, які мають бути оприлюднені, буде створено та надано в публічний доступ Електронний реєстр комунальної нерухомості, закладено принципи доступності, безбар’єрності громадських просторів, цілий розділ присвячений збереженню культурної спадщини, а також зафіксовано нові інструменти громадської участі», — написала Гвоздович.

   Натомість депутат Львівської міської ради від фракції «УКРОП» Ігор Зінкевич розповів, що в день затвердження Статуту його теж здивувало, що  на сайті ЛМР — два Статути різного змісту. «Як-не-як, Статут — маленька «конституція міста» Львова, яка тягне за собою чимало речей. Одна з них — це ті самі громадські слухання та участь громади у житті міста», — акцентує Зінкевич. За його словами, ухвалювати такий документ і не дати змогу висловитися громаді — це неправильно. «До того ж, — каже Ігор Зінкевич, — Олесі Дацко, яка брала участь у створенні цього Статуту, просто не дали можливості висловитися на сесії».

   «Я досі не розумію, який зі статутів, виставлених на сайті ЛМР, ухвалили мої колеги, які голосували «за». Адже, я не голосував за це», — пояснив депутат.

 Тетяна ЖИКАЛЯК

 Опубліковано : 13.12.17 | Переглядів : 644

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Січ.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
 
Реклама