Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Коштовні наглядачі Львова
Коштовні наглядачі Львова

«Ратуша» з’ясувала, чим займаються та як працюють муніципальні вартові, на утримання яких йдуть десятки  мільйонів із бюджету.

То для чого Львову муніципали?

ЛКП «Муніципальна варта» було створене ще в далекому 2002 році для забезпечення громадського порядку та безпеки громадян міста Львова. На той час воно мало назву «Муніципальна дружина». 

Як розповів Михайло Луців, провідний юрисконсульт ЛКП «Муніципальна варта», цьогоріч це комунальне підприємство було перейменовано для узгодження з міжнародними нормами та законом про муніципальні варти, який уже готують у Верховній Раді. Наразі ж уніфікованого закону щодо функціонування муніципальних варт не існує.

   «Наша львівська «Муніципальна варта» діє як комунальне підприємство, а воно безпосередньо створене Львівською міською радою. Саме вона регулює питання функціонування «Муніципальної варти», — розповів Михайло Луців, — Але є в нас закон — Кодекс про адміністративні правопорушення, який передбачає можливість, що органи місцевого самоврядування за бажанням можуть певним підприємствам надавати повноваження складати протоколи. І Львівська міська рада користується можливістю, наданою законом».

   Окрім охорони правопорядку Львова, ЛКП «Муніципальна варта» також охороняє об’єкти приватної, комунальної, державної власності, установи, підприємства, організації, надає послуги охоронців фізичних осіб. «Крім того, відповідною ухвалою Львівської міської ради на «Муніципальну варту» було покладено обов’язок здійснювати контроль за регламентованим в’їздом у центральну частину міста Львова, зокрема на площу Ринок. Також у нас на балансі перебувають евакуатори, якими «Муніципальна варта» пильнує безпеку та забезпечує благоустрій міста. Наприклад, у випадках, коли транспортні засоби припаркували на колії або в інших місцях, де зупинка є заборонена», — каже юрист цього ЛКП. За його словами, на сьогодні в штаті ЛКП діють шість відділів: відділ охорони громадського порядку, який патрулює вулиці міста, щоб хулігани не вчиняли протиправних дій, усуває стихійну торгівлю в місцях, де це є недозволено. «У нас також  є відділ охорони об’єктів, а також відділ охорони об’єктів із підвищеним ступенем ризику, де ми набираємо працівників, що мають більший досвід у галузі охорони. До складу ЛКП входить також відділ контролю в’їзду в пішохідну зону та центр безпеки міста. На балансі ЛКП «Муніципальна варта» є відеокамери, деяке технічне обладнання, з допомогою якого працівники цього відділу можуть наживо моніторити ситуацію, яка відбувається на ключових ділянках міста», — додав він.

Штат та повноваження

   У штаті ЛКП «Муніципальна варта» понад 200 осіб, але нині кадрів бракує — стверджує Михайло Луців. «У нас є змінна кількість штату, але минулого тижня у штаті було 220 людей. щодо загальної кількості, то майже 300 людей, разом із позаштатними одиницями. Крім того, у нас тепер є недобір відповідних кваліфікованих кадрів, які б могли забезпечити охорону громадського порядку Львова. Постійно діє набір громадян, які мають бажання долучитись до охорони міста. Якщо вони відповідають вимогам та зацікавлені в роботі, ми завжди чекаємо охочих», — каже він. 

   «Львівська міська рада не раз наділяла «Муніципальну варту» повноваженням складати протоколи про адміністративні правопорушення. Востаннє 31 січня цього року ухвалою виконавчого комітету Львівської міськради на нас поклали повноваження складати протоколи щодо деяких передбачених кодексом про адмінправопорушення випадків. Наприклад, йдеться про порушення в сфері благоустрою Львова. Є правила благоустрою нашого міста, затверджені міською радою, і вони регулюють питання, щоб мешканцям було комфортно тут жити: щоб не смітили, не вмикали голосно музику на вулиці тощо. Щодо таких фактів наші працівники можуть складати протоколи. Також це стосується порушення правил торгівлі — торгівля у невстановлених місцях, — розповів «Ратуші» Михайло Луців. — Зброї працівники «Муніципальної варти» не мають. Це не передбачено ані штатом, ані будь-якими нормативними актами. Однак у них є право застосовувати засоби фізичного впливу. Якщо є агресивний правопорушник, який поводиться некультурно, йому роблять зауваження, та якщо він не реагує, муніципали можуть затримати його на місці, щоб викликати працівників поліції. Однак мушу сказати, що це право будь-якого громадянина України: якщо він бачить, що вчиняються незаконні дії, має право затримати правопорушника та викликати уповноважені органи».

   Цікаво, що схожі структури сьогодні діють у багатьох великих містах України. «Закон щодо функціонування муніципальних варт станом на сьогодні тільки ухвалюють, тому в різних областях вони можуть називатись по-різному: муніципальна поліція,  муніципальна дружина тощо. У липні цього року відбувався перший Всеукраїнський з’їзд муніципальних варт, де ми спілкувались із колегами з Івано-Франківська, Дніпропетровська, Одеси. На сьогодні це поширене явище, адже громадяни мають бажання та відчувають потребу, щоб самим організовувати охорону міст, в яких вони проживають», — наголосив Михайло Луців. 

Мільйони з бюджету —  а користі небагато???

   Депутат Львівської міської ради від фракції «УКРОП» Ігор Зінкевич переконаний, що бюджетні витрати на діяльність «Муніципальної варти» явно завеликі, а роботу ЛКП можна було б доволі просто зробити більш ефективною. «Ситуація з «Муніципальною вартою» мене трохи здивувала, стосовно бюджету розвитку. Адже в неї вкладають аж 30 мільйонів гривень тоді, коли, наприклад, на сферу оздоровлення йде 27 мільйонів гривень. Як на мене, це трохи перебір. Це ЛКП забезпечує правопорядок у центральній частині міста, але роблять вони це з 8-ї ранку до 8-ї вечора. Реально вони не патрулюють якраз у той час, коли є велика потреба в місті. Я вважаю це неправильним і не раз спілкувався з керівником цієї структури, щоб вони переробили графіки патрулювання. Можливо, не з 8-ї ранку виходити, а з 13-ї години, але патрулювати хоча б до першої ночі. Це було б набагато ефективніше та потрібніше для львів’ян та туристів, — каже міський обранець. —  Що ж до фінансування, то кожного разу, коли я порушую це питання, мені пояснюють, що у них є велика кількість працівників і дуже маленька заробітна плата. Тоді скоротіть штат, дайте більші зарплати, наберіть професіоналів. Часто ми бачимо працівників «Муніципальної варти», які працюють для забезпечення правопорядку на сесіях Львівської міської ради, де вони нібито захищають когось. Тобто, в мене є велике питання до такої роботи».
Уляна ДЕПУТОВИЧ

 Опубліковано : 21.12.17 | Переглядів : 647

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Січ.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
 
Реклама