Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Рік Собаки — рік добрих людей
Рік Собаки — рік добрих людей

Добігає кінця 2017-й — рік вже майже звичної війни, спільних перемог та невдач, втрат і досягнень. Енергійний і сильний, точний і скрупульозний, практичний і самовпевнений символ 2017 року — Червоний Вогненний Півень — уже зовсім скоро змахне крилами, прокукурікає на прощання і передасть права на трон справедливій, вірній та мудрій Земляній Собаці. За східним календарем, символ прийдешнього року буде на сторожі нашого добробуту весь рік.


«Ратуша» вирішила дізнатись, у кого з депутатів Львівської міської ради є «собакевичі», які охороняють родинні вогнища. Також ми зафіксували й деякі факти про господарів цих чотирилапих. Поспілкувавшись із міськими обранцями від фракцій «Самопоміч», ВО «Свобода», «Народний контроль», «Блок Петра Порошенка», ми зрозуміли, що для них їхні гавкотуни — справжнісінькі члени родини, і ще збагнули, чому слово «улюбленець» найкраще характеризує ставлення господарів та їхніх песиків одні до одних.

«Зірка» Левандівського парку і не тільки… 

Дуже яскраво реагує на дітей, на будь-які події, які виходять за рамки його буденності, він  радіє всім, кого бачить. Саме так характеризує свого чотирилапого депутат фракції «Самопоміч» Оксана Динік. Вона розповідає, що семирічна такса на прізвисько Дрім, має надзвичайно примхливий характер. «Він — повноцінний член нашої родини, ми не уявляємо свого життя без нього. У нас вже досить дорослі діти, ми ще молоді люди, собаку хотіли давно, але тільки 7 років тому ми таки наважились завести друга. Він досить популярний у Левандівському парку, де ми гуляємо. Десь 3-4 роки тому наш Дрім брав участь у зйомках рекламного ролика пива «Львівське 1715», в якому межують середньовіччя та сьогодення. Йому дуже сподобалось. Було дуже багато сосисок, і, до того ж, він іще заробив грошей на нове ліжко. Тож Дрім у нас досить самостійний. Шкодить інколи, але він згоден із пропозицією залишитись вдома на самоті. Коли ми всі йдемо на роботу, до школи, він так на нас дивиться, наче хоче сказати: «Куди ти йдеш? В тебе що, на роботі є інша собака?», — захоплено розповіла «Ратуші» пані Оксана. Хоча Дрім належить до породи мисливських собак, які, коли вони навчені, ходять у нору на лисиць, він напрочуд дружелюбний. Господиня собаки згадала цікаву історію: колись сусідський кіт зайшов у гості й зрозумів, що має щось робити з собакою, собака ж гавкає на кота, але також не розуміє, що робити з ним. Уявіть, кіт та собака дивляться один на одного й не знають, як вийти з тієї ситуації. Вони довго думали, як їм поладнати, однак, напевно, все ж вирішили дати один одному простір і тепер ходять, вдаючи, що одне одного не бачать. «Ми годуємо Дріма кормом для собак, купуємо одежину, але він не полюбляє ходити в ній. Хоча, коли холодно, то він сам просить одягнути його. Знає, де лежить його одяг і підходячи до шафи, ніби показує, що його треба одягнути. Взагалі, я вважаю, що тварини загалом, і собаки зокрема, які живуть у родині, ніби спілкуються з її членами. Вони розвиваються, коли з ними розмовляють. Я точно знаю, що наш собака розуміє дуже багато слів, інтонацій. Якщо ти говориш: «їсти», «гуляти», «хтось прийшов», він розуміє, що ти від нього хочеш. Вказуючи на певну іграшку, він приносить саме її, — поділилась Оксана Динік. — Він росте разом з нами. Дуже шкода тих тваринок, які не мають родини, яка б з ними спілкувалась та доглядала їх. Якщо для нас він — частина життя, то ми для нього — все життя!».

   Кажуть, собаки — зменшена копія господаря, тож ми поцікавились у пані Оксани, чи вона схожа з улюбленцем зовні чи характером. «Зовні — точно ні (сміється. — Авт.)! Але характером — так, — вважає господарка.  Він такий же вередливий та вибагливий, як я».

   Астрологи характеризують цей рік, як рік мудрості та справедливості. Ми запитали у депутатки, вона мудра чи справедлива, на що жінка відповіла: «Мені хотілося б бути і мудрою, і справедливою. Я прагну до цього. Якщо справедливість та мудрість пов’язувати з ухваленням рішень, то ці риси мають іти поряд». 
   «Кажуть, собака собаці — друг. Як ви вважаєте, якщо зібрати всіх собак, які є в депутатів, у сесійній залі, чи порозуміються собаки різних фракцій між собою?», — запитали ми. Оксана Динік вважає, що пси, напевно, скоріше порозуміються між собою, ніж депутати. В сесійній залі кожен із депутатів обстоює певні інтереси. Це не стосується політиків як особистостей, бо поза роботою вони вільно спілкуються, звичайно знаходять більше точок дотику. Але якщо взяти депутатську діяльність, то треба чітко висловлювати думку своєї фракції та виборців, бо не завжди погляди стосовно тієї чи іншої ситуації чи проблеми збігаються. 

Львівський Елвіс

   Постійна заклопотаність депутата ВО «Свобода» Андрія Рікоти не завадила завести справжнісінького друга. Елвіс, породи кавалер-кінг-чарльз, одразу сподобався дітям. «Це не примхлива собака, витрачаємо на нього в межах розумного. Я спочатку не був «за» те, щоб ми завели собі сімейного друга. Основною причиною мого небажання була постійна зайнятість, а домашній тварині треба приділяти достатньо уваги. Ми обрали саме таку породу, бо він не примхливий, дітям добре з ним. Загалом, я думаю, що ми вгадали з вибором цієї породи, і він доповнив нашу родину, — поділився депутат. — Кожного дня трапляється нова цікава історія, пов’язана з Елвісом. Виокремити щось не можу, бо він постійно активний, грайливий. Відчуваємо, що він повноцінний член родини. Завжди можна шукати паралелі, схожості між господарем та улюбленцем. Звичайно, є те, що збігається у характерах». Андрій Рікота намагається бути і мудрим, і справедливим. Але, на думку депутата, для початку, перш ніж говорити про мудрість і справедливість, в людини повинні бути гарні наміри. Звичайно, прагнути до ідеалу треба завжди, але не завжди вдається цього досягати. Це саме те, над чим є працювати наступного року й не тільки.
   Пан Андрій теж вважає, що собаки швидше порозуміються, ніж самі депутати. Така тенденція насторожує… 
   Основне, що побажав депутат — позитиву. На його думку, ми нині живемо в непростий час, тому головне — вірити в себе  й мати хороші, чисті думки і такі ж наміри!

Немов маленька дитина… 

   Напрочуд щедрим виявився Святий Миколай, який  торік приніс дітям керівника фракції «БПП»  Петра Адамика німецького шпіца на прізвисько Мія. За словами депутата, чотирилапа їсть усе, що дають. «За порадою ветлікарів, ми намагаємось годувати її правильно. Нещодавно я був у відрядженні, у Польщі, купив їй спеціальних кісток. Він дуже тішився», — розповів пан Петро. 

   Оскільки ми провели однакове опитування серед депутатів — господарів «собакевичів», не оминули цими питанням і Петра Адамика. За словами депутата, враховуючи те, що в сім’ї господарів — два хлопчики, дванадцяти та тринадцяти років, то в Мії м’який характер, вона грайлива, особлива. «Певно, точно не мій характер, адже Мія — весела, добродушна собака. Може «зализати» будь-кого. У нас хороша атмосфера в сім’ї, й вона дуже тішиться, коли всі вдома, коли всі поруч, вона бігає, дуже чекає з роботи мене і дружину, — розповів пан Петро. — За годину до восьмої вечора вона спускається вниз і чекає на нас, виглядаючи у вікно. Навіть ображається, як дитина, коли її виховуєш, якщо вона щось неправильно зробила. Потім навмисно ховає шкарпетки. Собака з характером, але добра». 

   Щодо «мудрий чи справедливий», то Петро Адамик заявив: «Я не можу про себе судити як про мудру людину. Знаєте, чим відрізняється розумний від мудрого? Розумний знайде вихід із будь-якої ситуації, в яку мудрий не потрапить. Тому це, скоріш, питання досвіду та віку. Можливо, я розумний, але чи мудрий, сказати не можу. Я думаю, це було б виявом гордині та самовпевненості, якби про себе сказав, що я мудрий. Звичайно, що я вважаю себе справедливим, але, знову ж таки, не мені судити. На мою думку, ти повинен ставитись до людей так,  як ти хочеш, щоб вони ставились до тебе. Ми за всі свої вчинки у примноженому вигляді нестимемо відповідальність. Тому треба гідно поводитись. Я тішуся, що наступний рік буде роком Мудрості та Справедливості. Це саме те, чого наразі напрочуд не вистачає нашим політикам». 

   Чи порозуміються собаки різних фракцій між собою?  Депутат вважає, що це залежить від того, хто вестиме засідання. Якщо це буде досвідчений дресирувальник, то шанси є!

   Підводячи риску нашої розмови, Петро Адамик поділився своїми очікуваннями та побажаннями львів’янам на прийдешній рік. «Для країни я бажаю миру й процвітання, а взагалі, бажаю елементарних речей: здоров’я близьким, матеріальної стабільності. Я щаслива людина, у мене живі батьки, тому я маю щастя відчути себе дитиною. Бажаю всім приємностей у стосунках, любові, розуміння, щоб діти росли гідними членами суспільства, щоб ними пишалась не тільки сім’я, а й країна. Це базові життєві речі, але вони є компонентами щастя. Це те, що кожна людина бажає собі й усім іншим».

Непосидючий «йорчик»

   «Багата» на домашніх улюбленців фракція «Самопоміч». Винятком не стала й депутат Богдана Зубрицька. Вона розповіла, що цілі 16 років її серце тішила собачка Джессі, породи кокер-спаніель. За словами жінки, то була дуже розумна собака, справжній друг. «Коли вона чула, що я зайшла у під’їзд, зустрічала мене так, що, напевно, рідний чоловік мене так не зустрічав. Треба було її спочатку взяти на руки, погладити. Після того, як вона мене «обцілувала», можна йти відпочивати. Після її загибелі ми взяли собі йоркширського тер’єра Джонні. «Йорчику» лише півроку. Зовсім маленький, але коли заходить хтось чужий, то гавкає, ніби кажучи, що та людина не має заходити, себто: «Це наша хата, чого він до нас йде?». Дивиться мені просто у вічі й гавкає, — поділилась пані Богдана. — Я дуже люблю тварин, вони сплять зі мною в ліжку. Це члени сім’ї. Я без «йорка» — нікуди! Наш хлопчик від нас іноді дістає прочухана, коли щось робить навмисно, не слухається. Собака в хаті — радість, так ніхто не зустрічає, як цей чотирилапий друг». 
   «Ми схожі характером, я теж трохи вреднюча, коли мені хтось допече. Коли терпіти вже несила», — усміхається жінка. Богдана Зубрицька щодо астрологів має власне бачення: «Я думаю, що ці поняття не можна відокремлювати. Якщо ти не справедлива, то і не мудра! Якщо ти справедлива, то маєш бути мудрою». Жінка теж вважає, що собаки швидше порозуміються, ніж депутати. Депутати! 

Задумайтесь!

   Серед очікувань на 2018 рік найголовнішими депутат вважає побажання, щоб закінчилась війна, щоб всі люди були добрішими, не було заздрощів, та основне — здоров’я. Хай люди більше люблять чотирилапих друзів, бо бідолашні безпритульні собачки, яких ніхто не хоче брати, — додає співрозмовниця. «Одного разу ми їхали на Сокальщину, і хтось біля Куликова не забрав чи залишив собачку, вона покірно чекала. Щонайменше — 5 годин, бо коли ми верталися, вона все ще там сиділа. Вона очікувала свого господаря, — згадала життєву історію пані Богдана. — Тому бажаю, аби люди були добріші не тільки до людей, а й до тих тваринок, які їх оточують». 

Джессіка-мандрівниця

   «Свободівець» Андріян Гутник вважає, що схожий характером із мальтійською болонкою Джессікою, яка живе в родині уже близько трьох років. Собака дуже дружелюбна, але якщо їй хтось не подобається, приносить шкоду чи спробує образити, то Джессіка може боляче вкусити. Собака любить мандри й постійно подорожує з господарями, коли є можливість. «Завжди беремо її зі собою, чи то автомобілем, чи то літаком. Любить усіх домашніх. Навіть така маленька собачка може виконувати роль серйозного сторожового пса, коли бачить чужих, завжди гавкає, подає голос, вартує родинне вогнище. Коли я збираюсь у відрядження, дістаю валізу, наша мандрівниця залазить у неї ще до того, як я встигну покласти туди речі. 

   Андріян Гутник вважає,  що було б нескромно характеризувати себе такими рисами, але все ж намагається в житті бути мудрим та виваженим і знаходити справедливі рішення та розсуджувати ситуації, якщо це від нього залежить. А от щодо псів у сесійній залі, то пан Гутник вважає, що вони спільної мови не знайдуть. «Думаю, що не порозуміються, тому що й серед депутатів у нас немає чіткого взаєморозуміння», — аргументує Андріян Гутник. 
   Велика мрія депутата — щоб у рік собаки в країні нарешті закінчилася війна. Так зване АТО не схоже на якусь операцію, насправді ведеться загарбницька війна з боку російського агресора, і це найбільше його хвилює.

Модний взуттєГРИЗ

   Він завжди  «усміхається», полюбляє гризти взуття того, хто останнім виходить із хати і зачиняє його самого. І якщо ти вчасно не заховав хатні капці чи інше взуття, то він їх відшукує і гризе. Саме так характеризує «Ратуші» непосидючого шкідника Смайлика, породи джек-рассел-тер’єр, його господар, депутат фракції «Народний контроль» Віталій  Свінціцький.

   «Назвали Смайликом, тому що він тішиться до всіх, якщо ми десь у товаристві гуляємо, він до всіх добродушно чіпляється. Перед ним у нас була Мася, його мати, яка народила чотирьох цуценят. Ми трьох пороздавали, а Смайлика лишили. Ми його так назвали, бо коли був малечею, то дивився на нас так, ніби постійно усміхався. Сама порода — мисливська, він дуже спритний, потребує бігати, бавитись, хоче, щоб із ним постійно хтось був. За короткий проміжок часу може побувати і на столі, і під столом, і на дивані, — розповів про свого улюбленця пан Віталій. — У кожного чоловіка, який займається спортом,  напевно, є улюблене взуття. У мене ж улюблені кросівки не можуть бути фаворитами, бо, якщо вчасно не заховаєш, вони приречені бути згризеними». 

   За словами міського обранця, Смайлик — повноцінний член сім’ї. Він потребує багато коштів на лікування, на догляд, на одяг у зимову погоду. Спочатку господарі купували собаці одяг, але потім, зрозумівши, що це дорого, знайшли кравчиню, яка шиє йому вбрання. 

http://ratusha.lviv.ua/up/news/article/51_2017/perva 1.jpg

   На запитання, чи Смайлик стежить за трендами, пан Віталій відповів, що пес іще той модник. 

   На наше вже традиційне питання Віталій Свінціцький сказав, що намагається чинити мудро та справедливо, відповідно до ситуації, яка складається. «Думаю, що більше домінує справедливість над мудрістю. Можливо, в деяких випадках було б мудро в ситуації не втручатись в якісь речі, а справедливість, як риса характеру, вимагає втрутитись і розставити всі крапки на «і», — вважає пан Віталій.
   У 2018 році міський обранець найбільше  прагне, аби панував мир. Коли він був маленький, на релігійних святах за столом бабуся завжди тихенько бажала миру. «Тепер, крізь роки, я зрозумів, що більшого жахіття, ніж війна, не може бути. Навіть голод не можна прирівняти до війни. Війна — це страшна розруха, вона руйнує все! А ми всі хочемо, щоб був мир, — висловив свої побажання депутат. — Читачам газети «Ратуша» бажаю здоров’я та радості. Щоб, незважаючи на економічні труднощі в країні, були радість, душевний спокій і здоров’я».
Ми поспілкувалися з депутатами різних фракцій, усі вони різні, в кожного своя мета та життєві цінності, але їх об’єднує прагнення миру та добробуту всім українцям. У них спільне завдання — розвивати місто, соціальну інфраструктуру, потрохи здійснювати маленькі мрії львів’ян. Своєю чергою, їхні домашні улюбленці допомагатимуть їм віднайти гармонію у сімейному колі, а Земляна Собака, як символ року, сприятиме в ухваленні важливих та доленосних для міста Лева рішень.

Це цікаво знати…

   Вони живуть із нами пліч-о-пліч вже більш як 30 тисяч років. Ми піклуємося про них, вони люблять і тішать нас. Дізнайтеся більше про своїх домашніх улюбленців разом з нами!
   * Найвищі собаки — ірландський вовкодав і німецький дог. Найменші собаки — чихуахуа, йоркширський тер’єр і карликовий Пудель. Рекорд «найменша собака в світі» належить представнику породи Чихуахуа.... 
   * Найшвидші собаки на землі — хорти. Вони можуть розвинути максимальну швидкість приблизно 72 км/год.... 
   * У 2007 році німця відправили до в’язниці на п’ять місяців за те, що він навчив свого собаку Адольфа піднімати праву лапу щоразу, коли він говорив: «Хайль Гітлер!».
   * Петро Штайнер, хлопець, який створив мультфільм «В інтернеті ніхто не знає, що ти собака» заробив більше $ 50000 на його перевиданні.
   * Тото, пес із «Чарівника з країни Оз» (1939), отримував $ 125 на тиждень, а один з акторів заробляв $ 50 до $ 100 на тиждень.
   * Перший неофіційний талісман USPS — поштова собака Owney, насправді стала поштовою в 1897 році. Пса було застрелено після того, як він вкусив працівника, поштового клерка, і це поклало край кар’єрі знаменитого собаки-листоноші.
   * Сержант Stubby є найбільш титулованою військової собакою Першої світової війни і єдиною собакою, яку підвищили до звання сержанта в бою. Він брав участь у 17 боях, попереджав полк про те, що насуваються газові атаки й артобстріл, рятував поранених солдатів, а також затримав німецького солдата, поки інші американські вояки не знайшли його.
   * Найрозумнішою породою вважають собак бордер-коллі.
   * Англійський мастиф Зорба, народжений в 1981 р., був найбільшим псом в історії. Його маса була більш 155 кг, а довжина від кінчика носа до кінчика хвоста — 251,5 см.
   * Найбільша собака на даний момент — «датський дог».
   * Найменша собака — чихуахуа на прізвисько Heaven Sent Brandy. Її вага становить 900 г, Зростом вона — з банку з-під Coca-Cola.
   * Найповажнішій собаці, тер’єрові на прізвисько Макс, у серпні 2013 року виповнилося 30 років. За людськими мірками — це 210 років!

   * Всі ми ще з дитинства знаємо життєву істинну: собака — вірний друг людини.  Приклади неймовірної відданості собаки своєму господареві трапляються у всьому світі. Таким собакам-героям встановлено пам’ятники. Їхні історії самопожертви та відданості вражають, не можуть залишити байдужим і є взірцем безумовної любові, до якої має прагнути людство.

Вічні охоронці свого господаря

   Мало хто з відвідувачів Личаківського кладовища оминув увагою кам’яне погруддя чоловіка та двох кам’яних псів біля нього, якраз навпроти головного цвинтарного входу. Погано прочитувані на гробівці імена подружжя Терези та Йозефа Івановічiв навряд чи щось скажуть сучасникам. Відомо тільки, що вірменин за походженням Йозеф Івановіч був медиком, який сумлiнно виконував свою справу. Зворушлива легенда про двох відданих собак Плутона та Нерона, які по смерті свого господаря у 1877 році вирушили услід за похоронною процесією і добровільно залишились біля його могили, і сьогодні западає в душу. Кажуть, собаки відмовлялися від будь-якої їжі й так, по обидва боки могили, за якийсь час і завершили своє існування. 

Рятівниця

   Баррі (1800 — 1814) — найбільш відомий пес породи сенбернар, жив у монастирі ім. Святого Бернара (Saint Bernard), на італійсько-швейцарському кордоні, працював з альпійськими рятувальниками, за 10 років урятував 40 осіб. Мумія Баррі виставлена в Музеї природної історії в Берні, Швейцарії. Крім того, його пам’ятник розташований біля входу на цвинтар собак у Парижі. Напис на постаменті говорить: «Баррі, який урятував сорок людей і вбитий сорок першим». 
Відданий Хатіко.

   Хатіко — пес породи Акіта-іну, що став символом вірності й відданості в Японії. Хатіко скрізь неодмінно йшов за своїм господарем. Той щодня їхав у місто на роботу, тому пес спочатку проводжав його до входу на станцію Сібуя, а потім, о 3-й годині дня, знову повертався туди, щоб зустріти його. 

21 травня 1925 року в професора в університеті стався інфаркт. Лікарі не змогли врятувати йому життя, і додому він уже не повернувся. Хатіко на той момент було вісімнадцять місяців. Того дня він так і не дочекався господаря, але став приходити на станцію щодня, терпляче чекаючи його до пізнього вечора. Хатіко приходив на станцію впродовж дев’яти років, аж до своєї смерті. 

Підготувала  Анастасія ШЕВЧЕНКО

 Опубліковано : 28.12.17 | Переглядів : 1206

Читайте також:
05.12.18
No pаsaran!
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Гру.2018»
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
 
Реклама