Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Платимо по-новому!
Платимо по-новому!

Верховна Рада впровадила обмеження на безмитне ввезення товарів в Україну, як під час фізичного перетину кордону, так і шляхом поштових пересилань. Про це йдеться у законі «Про внесення змін у Податковий кодекс України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2018 році», який депутати ухвалили 7 грудня. Тепер правила безмитного ввезення товарів у ручному або супровідному багажі сумою до 500 євро (в аеропортах — до 1000 євро) і з вагою до 50 кг діятимуть для тих, хто був відсутній в Україні понад 24 години і в’їжджає в країну не частіше, ніж раз на 72 години. В разі більш частого в’їзду без податків можна ввезти товари на суму тільки до 50 євро. 

Наповнення скарбниці?

   30 грудня Президент України Петро Порошенко підписав закони з «бюджетного» пакета. В апараті Президента зазначають, зміни повинні врегулювати окремі питання, пов’язані з держбюджетом України на 2018 рік і створити умови для стабільного функціонування бюджетної системи та реалізації медичної та освітньої реформ. «Реалізація Закону створить умови для забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році, у тому числі за рахунок збільшення ставок окремих податків, визначених в абсолютних значеннях, виконання зобов’язань України перед ЄС щодо поступового підвищення ставок акцизного податку на тютюнові вироби, стимулювання підприємницької діяльності та лібералізації умов ведення бізнесу, захисту прав платників податків та посилення відповідальності посадових осіб контролюючих органів за порушення прав суб’єктів господарювання», — повідомляє прес-служба АП.

   Своєю чергою, комітет ВР з питань податкової та митної політики такі зміни називає покращенням для інвестиційної привабливості суб’єктів підприємництва та держави. «Загальний напрям затверджених норм —  стимулювання бізнесу і економіки загалом, покращання інвестиційної привабливості суб’єктів підприємництва та держави, а також лібералізація умов ведення бізнесу. Крім того, ухвалено норми щодо захисту прав платників податків та посилення відповідальності посадових осіб контролюючих органів за порушення їхніх прав. Також законопроект містить норми ресурсного забезпечення Державного бюджету України 2018 року», — йдеться в повідомленні. 

Що змінилось?

   Зокрема Львівська митниця ДФС інформує про зміни в оподаткуванні митними платежами товарів, які переміщуються через митний кордон України громадянами, а також про інші зміни в законодавстві. «З 01 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» від 7 грудня 2017 року 
№ 2245-VIII (далі — Закон №2245-VIII), відповідно до якого внесено зміни до Податкового кодексу України, а саме: підпункт 196.1.18 пункту 196.1 статті 196 викладено в наступній редакції: не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість операції із ввезення фізичною особою на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент: 

   -    1000 євро — через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення; 
   -    500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг — через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, якщо така особа була відсутня в Україні більш ніж 24 години та в’їжджає в Україну не частіше одного разу протягом 72 годин; 
   -    50 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг — через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, якщо така особа була відсутня в Україні менш ніж 24 години або в’їжджає в Україну частіше одного разу протягом 72 годин. 

   У визначенні бази оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України фізичними особами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі, вилучено підпункт 191.2.1 пункту 191.2 статті 191 Податкового кодексу України та доповнено новим абзацом підпункт 191.2.3 пункту 191.2 статті 191: 
   у разі ввезення на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України фізичною особою, яка була відсутня в Україні менше ніж 24 години або яка в’їжджає в Україну частіше одного разу протягом 72 годин, базою оподаткування є частина сумарної фактурної вартості таких товарів, що перевищує еквівалент 50 євро, з урахуванням мита, що підлягає сплаті. 

   З урахуванням зазначеного, до внесення відповідних змін до Митного кодексу України, при оподаткуванні товарів, що ввозяться громадянами на митну територію України в ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі, через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, з 1 січня 2018 року застосовуються правила: 
   визначені статтею 374 Митного кодексу України — щодо мита; 
   визначені Законом № 2245-VIII — щодо податку на додану вартість. 
   Законом № 2245-VIII  також внесено зміни до Податкового кодексу України в частині тимчасового (на період до 31 грудня 2018 року) звільнення від оподаткування податком на додану вартість (п. 64 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення») та акцизним податком (п. 19 підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення») операцій із ввезення на митну територію України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома), що зазначені у товарній підкатегорії 8703 901010 згідно з УКТ ЗЕД. 

   Ставку податку на додану вартість у розмірі 7 % поширено на операції із ввезення на митну територію України медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні. 

   Крім цього, Законом № 2245-VIII  внесено зміни до окремих законодавчих актів України, зокрема Закону України від 04.11.99 № 1212-ХІV «Про єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України», а саме до статті 5, яка встановлює ставки єдиного збору (збільшено удвічі ставки єдиного збору)», — йдеться у повідомленні.

Стурбована громадськість

   Глас народу стосовно нововведень пролунав досить швидко. Відтак 4 січня, активісти перекрили українсько-польський кордон на території пункту пропуску Рава-Руська — Гребенне й вимагали, аби до них вийшов начальник митниці та роз’яснив нові правила перетину кордону, однак «бунт» ущух сам собою, люди просто розійшлися. Проте вже 10 січня продовжили акцію протесту. Серед основних вимог незгодних — щоб їм, насамперед, роз’яснили нові правила перетину кордону з товаром, друга ж вимога (як це не парадоксально звучить) — скасувати їх дію.

Христина СЛЮСАРЧУК

 Опубліковано : 10.01.18 | Переглядів : 234

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Гру.2018»
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
 
Реклама