Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
БІТКОЇНИ: найчесніша валюта майбутнього
БІТКОЇНИ: найчесніша валюта майбутнього

Упродовж двох років у світі набуває все більшої популярності криптовалюта, себто цифрова валюта, емісія та облік якої засновані на асиметричному шифруванні та застосуванні різних криптографічних методів захисту. Нині в Україні не сходить з язиків нова трендова валюта — біткоїни.  ІТ-спеціалісти, програмісти, світові банки, біржі, економісти — всіх накрила «біткоїн-лихоманка». «Ратуша» намагалась з’ясувати,  що це, чому всі полюють на біткоїни, звідки вони беруться та чи вистачить криптовалюти на всіх? 


Біткоїни, що це таке?

   Це платіжна система, яка між сторонами угоди проходить без посередників-банків. Кошти в bitcoin не може заморозити ніхто, крім їхнього власника. Криптовалюту можна використовувати для обміну на товари або послуги у продавців, згодних її приймати. Обмін на звичайні валюти проходить за допомогою онлайн-сервісів або інших платіжних систем. Головна особливість системи — повна децентралізація і відсутність адміністратора. Насправді — це перша з віртуальних валют, яка захищена від зламування низкою шифрувальних методів. Концепт валюти озвучила у 2008 році особа чи група осіб під ніком Сатоші Накамото. Справжню особу людини, який стоїть за цим псевдонімом, досі не розкрито. Ця електронна валюта є фактично математичним кодом, який, за словами творців, неможливо підробити чи викрасти. Процес схожий на видобуток нафти, газу, золота та іншого — що довше люди добувають, то менше залишається й ускладнюється пошук. 

Де їх узяти?

   Криптовалюту можна отримати від інших учасників системи або купити. Це можна зробити на спеціальних біржах, наприклад, на Українській біржі криптовалюти, через термінал Айбокс, в якому є оператор Btcu.biz. Також одна із  кав’ярень у Києві «Kava Like» вже продає каву за біткоїни.
   Або ж біткоїни можна видобувати, тобто «майнити». Процес видобування криптовалюти проходить на обчислювальних потужностях. Комплекси, на яких «майнять» біткоїни, називаються фермами. Для створення обчислювальних потужностей використовуються графічні процесори і плати. Зі зростанням швидкості обчислення на вашому комп’ютері завдання ускладнюється. Коли система розв’язує низку завдань, з’являється винагорода у вигляді біткоїна. Багато «айтішників», аби значно збагатитись, розміщують ці ферми як у домашніх умовах, так і на великих підприємствах, використовуючи інтернет та електроенергію того чи іншого закладу.  

   Особливістю цієї цифрової валюти є постійне ускладнення розрахунків, тому для «видобутку» кожного наступного біткоїна треба більше часу та ресурсу. Щоправда, на цю валюту є обмеження, тобто кількість тієї валюти, яку можна видобути, — 21 мільйон. 

Курс біткоїна

   Цінність біткоїна фактично зумовлена інтересом до нього, адже ця криптовалюта не підкріплена матеріальними ресурсами. Тому, фактично, що більше люди купують, то більше зростає його курс. Ні від долара, ні від нафти, курс біткоїна не залежить. Правда, курс цей дуже нестабільний. Наприклад, навіть неперевірена інформація про «зламану» систему біткоїна може обвалити вартість на кілька сотень доларів. Також цьому сприяють «памперо» — досвідчені гравці біржі: як тільки вони бачать, що інтерес до валюти падає, то починають скуповувати її. Відповідно, менш досвідчені починають панікувати і скуповувати біткоїни. 

Бінкоїн — визнають!

   В Євросоюзі біткоїн не має юридичного статусу валюти або грошей, але фізичні та юридичні особи приймають його як засіб обміну, його можна передати, зберегти або продати в електронному вигляді. Наприклад, у Японії ця криптовалюта визнана законним засобом для платежу, а в Австралії застосовують транзакції бартеру. Також вони наявні в обігу в Німеччині, Новій Зеландії, Сінгапурі, окремих штатах США та офшорах. А от у Китаї, Росії, Болівії, Еквадорі, криптовалюти не використовують як засіб платежу, проте їх правову основу та правила обігу визначили на державному рівні. Приймають криптовалюту і низка відомих компаній: Microsoft, Dell, Innovex, Amazon, Victoria’s Secret, Tesla, Apple’s App Store. 

   Правового статусу біткоїна в Україні досі не визначено, відповідно, незрозумілий і процес регулювання та оподаткування операцій із ним. Проте у Верховній Раді є законопроект  «Про обіг криптовалюти в Україні» та «Про стимулювання ринку криптовалют та їх похідних в Україні», однак наразі вони на доопрацюванні. Основні зауваження — використання терміну «криптовалюта» у законодавстві є невиправданим, більш доцільним є вживання терміну «криптоодиниця». Також на сьогодні криптовалювата в Україні — досить популярне заняття, доволі багато людей виводять кошти, однак наразі не говорять про це відкрито. Також є випадки «майнінгу» на великих підприємствах, тобто умільці примудряються робити це на своїх робочих місцях, не витрачаючись на інтернет та електроенергію, а власники підприємств  навіть гадки не мають, що їхні працівники долучаються до надбання найчеснішої валюти світу. Щоправда, у Києві співробітники СБУ і поліції виявили таких зловмисників, в приміщенні з 200 комп’ютерів, які «майнили» у лікувально-оздоровчому центрі Інституту електрозварювання імені Патона в Києві. Своєю чергою, Святошинський районний суд Києва ухвалою постановив вилучити у «майнерів» техніку. 

Майбутнє

   Вже у січні 2018 експерти запевняють, що крах біткоїна не за горами. Україна перебуває в п’ятірці найбільш уразливих країн, які можуть постраждати внаслідок краху криптовалюти біткоїн, — інформує «Обозрєватєль», посилаючись на Аіn. В найближчому майбутньому інші криптовалюти візьмуть гору і будуть більш надійною альтернативою. «Ми бачимо деякі класичні ознаки бульбашки, яка досить просунута. Одним із потенційних тригерів можуть стати урядові заборони біткоїна з причин, описаних вище. Як правило, з погляду публічної політики, набагато краще позбутися бульбашки якомога раніше. Одна з причин полягає в тому, що негативний ефект від краху великої бульбашки набагато небезпечніший, ніж від меншої», — повідомили дослідники. Вони вважають, що ця криптовалюта особливо небезпечна для країн, що розвиваються, як-от Україна. Цінність біткоїна впаде до нуля, знищивши криптобагатства, накопичені в країні. Якщо оцінити частку ринку у відсотках до ВВП, можна оцінити шкоду для конкретної країни. Найбільше постраждає Росія, чия біткоїн-частка становить 5 % до ВВП. Нова Зеландія буде на другому місці, на третьому — Нігерія, а Україна — на четвертому місці з 2,5% до ВВП.
Підготувала Христина СЛЮСАРЧУК

Коментар
   Святослав Петлюх, ІТ-спеціаліст:
   — За останній тиждень біткоїн суттєво впав у ціні, втративши у вартості 4000 $. На цей момент його ціна менша ніж 10000 $ за одиницю. Відповідно люди, які почали займатися майнінгом, тепер здебільшого втратили, бо закупили відеокарти та інше обладнання за ціну, в рази більшу від первинної. Насправді останнім часом на цьому збагатились тільки валютні спекулянти, виробники відеокарт та власне ті люди, які торгують відеокартами та іншим обладнанням для майнінгу. Доля криптовалюти в подальшому, чесно кажучи, під великим знаком запитання.

 Опубліковано : 17.01.18 | Переглядів : 1354

Читайте також:
Обличчя номера

Oblyccja.jpg">

Завантажити номер

 
Календар
« Тра.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 
Реклама