Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Загадкові порушники цвинтарного спокою
Загадкові порушники цвинтарного спокою
Могилам січових стрільців загрожує затоплення?

Старознесенському цвинтарю загрожує затоплення, б’ють в набат громадські активісти. Йдеться про засипання землею урочища потоку Циганівка, який протікає поряд з цвинтарною територією, внаслідок чого ґрунтові води можуть затопити цвинтар, на якому є поховання січових стрільців. 

«Землею засипано кінець потоку і колектор, який відводив стічні води. Висипали понад декілька десятків машин землі, що призведе до підняття ґрунтових вод. Старознесенський цвинтар може бути затоплений», – зазначає голова ГО «Магдебурзьке право» Зоряна Іванків.

Громадські активісти Зоряна Іванків та Олег Заячківський зафіксували засипання землею ще 30 грудня минулого року та звернулися з відповідними запитами в Держеконіспекцію у Львівській області та департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації. Щойно 12 січня дирекція парку звернулася з заявою в поліцію з проханням вжити відповідних заходів.  

«Адміністрація РЛП «Знесіння» повідомляє, що збільшення насипів землі поблизу Старознесенського цвинтаря на вулиці Заклинських є можливою причиною підняття ґрунтових вод, перетворення цвинтаря на болото, що, як наслідок, призведе до нищення пам’ятки середини XIX ст. Протиправне втручання на територію парку зафіксував 3 січня 2018 року інспектор РЛП «Знесіння» та склав акт.  Адміністрація парку вбачає в таких діях порушення закону України «Про охорону і використання пам’яток історії та культури» та Закону «Про природоохоронний фонд України», – йдеться у відповіді в.о. директора ЛРП «Знесіння» Уляни Тарас на звернення громадських активістів.

В Держекоінспекції у Львівській області повідомили, що теоретично підтоплення цвинтаря можливе, хоч невідомо, чи набереться вода й коли.

В акті, що його склав інспектор РЛП «Знесіння», зазначено, що таке насипання землі відбувається систематично з 2015 року, про що свідчать відповідні акти. Попри систематичність порушень, «Ратуші» не вдалося наразі почути жодного пояснення, хто й навіщо насипає землю на Старознесенському цвинтарі.

Наталя ДУДКО


 Опубліковано : 17.01.18 | Переглядів : 8440

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лип.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
 
Реклама