Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
10 мільйонів на кватири для чиновників?
10 мільйонів на кватири для чиновників?

Мерія Львова затвердила Програму забезпечення житлом посадових осіб виконавчих органів Львівської міської ради та працівників комунальних підприємств, установ, організацій. «За» відповідне рішення міські обранці проголосували на сесії 25 січня. 

   Як пояснили журналістам «Ратуші» у міській раді, наразі затверджений бюджет, прийнята програма, а способи реалізації іще будуть обговорювати. 


   «Це питання взагалі ще не обговорювалося. І на цій стадії, напевне, не буде підлягати обговоренню. Ми в програмі передбачили три можливі шляхи цього питання. Це будівництво, тобто житлово-будівельні кооперативи. Другий спосіб — це придбання квартир — створення відомчого житлового фонду. І третій — це  надання службового житла тим категоріям осіб, які мають на це право згідно з вимогами чинного законодавства. Тобто це такий перший крок, позиція міської ради. А в подальшому вже буде працювати департамент житлового господарства над цим», — розповідає директор юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич. 

   Натомість громадські активісти не до кінця розуміють, кому виділять житло. Бо попередньо в інтернеті вже з’являлася інформація, що квартири підуть саме керівникам департаментів мерії. «Якщо йдеться про сім’ю, яка стоїть з 1968 року на черзі, яка не має де проживати, тулиться по кутках, то це правильно. А тим більше, якщо вона є працівник якогось комунального підприємства. Двірничка чи хтось інший. Так, безумовно, це правильно. А якщо йдеться про начальників департаментів Львівської міської ради, як звучить в ухвалі, то це некоректно. П’ять начальників департаментів, які 5 років пропрацювали у Львові, взагалі прописані 5 років у Львові, приїхали  з інших міст, вони мають у своїх містах приватизовані квартири, свою власність», — зазначила в коментарі «Ратуші» голова ГО «Львівська обласна спілка соціального захисту бійців АТО та сімей загиблих» Богдана Сірків. 

   Щоправда, у міській раді переконують в  іншому: програма не стосується керівництва департаментів. 

   «Ця програма не стосується начальників департаментів, директорів департаментів та їхніх заступників. Ця програма стосується всіх працівників не тільки Львівської міської ради, але і комунальних підприємств, установ і організацій. Ми, по-перше, вже дуже давно не закріпляли квартири чиновникам, працівникам міської ради. Наскільки я знаю, тільки питання двірників врегульовували, тобто їм надавали  службове житло. Тепер буде стояти питання формування, можливо, черги. Я не можу вам сказати, про яку кількість йдеться. Знову ж таки, це ніби перший крок, міська рада задекларувала, що вона готова вирішувати житлові питання своїх працівників», — каже Гелена Пайонкевич. 
   І додає: усі категорії населення, які потребують житла, повинні його отримувати. Зокрема, у січні квартири виділили  українським захисникам. Помешкання тоді отримали бійці АТО, які мали статус сироти або були позбавлені батьківської опіки, бійці, які мають інвалідність І-ІІ групи, та родини загиблих бійців АТО.

   З тим, що всі категорії населення, які цього потребують, повинні отримувати житло, погоджуються й активісти. За їхніми словами,  нині місто повинне дбати як про захисників, яким ми насправді багато винні, так і про соціально незахищені верстви. Для прикладу, така житлова підтримка потрібна, зокрема, й працівникам комунальних підприємств, бо не всі достатньо забезпечені й не кожен може собі дозволити купити помешкання. Але під час виділення коштів на житло, або ж самого житла, потрібна максимальна прозорість і відкритість. 

   «Основний меседж — це має бути все-таки прозорість, зрозумілість вибору цих квартир, й основне — вибору тих людей, які на ці квартири претендують. Бо чомусь мені видається, що на цьому хтось може нагріти руки. І я майже на 90 % переконана, що воно так і буде. Тому що не вміють прозоро робити», — каже керівник  ГО «Варта 700» Наталія Шелестак. 
Олег ГАЛІВ

 Опубліковано : 31.01.18 | Переглядів : 433

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лют.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   
 
Реклама