Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
«Знесіння» — забудувати. Віллу Завадовичів — знести!
«Знесіння» — забудувати. Віллу Завадовичів — знести!

Наміри міської ради та комерційних забудовників збігаються?
Львівська міська рада готується погодити чергове будівництво на території Регіонального ландшафтного парку «Знесіння». На замовлення управління архітектури та урбаністики ЛМР інститут «Містопроект» розробив детальний план території (ДПТ), обмеженої вул. Старознесенською та Регіональним ландшафтним парком «Знесіння». 


   Ідеться про розширення готелю «Кавальєр» (вул. Старознесенська, 70) та зведення багатоквартирного будинку на цій же вулиці. До споруд готелю мають намір добудувати нові площі з конференц-залом, бенкетним залом, лаунж-баром та спа-центром і спортивними, культурно-відпочинковими спорудами. Крім того, у планах ТзОВ «Ореста» — звести багатоквартирний житловий будинок у форматі апарт-готелю (квартир готельного типу, які використовують як друге житло для тимчасового проживання), а також підземний однорівневий паркінг. Як зазначено в пояснювальній записці до ДПТ, вся територія проектування розміщена в межах історичного ареалу Львова та в межах регіонального ландшафтного парку «Знесіння» — об’єкта природно-заповідного фонду України. 

   Розробники детального плану спираються, зокрема, на відповідне рішення виконкому, на лист-заяву директора ТзОВ «Ореста» О. Богомолова на виконання містобудівної документації та на «Історико-містобудівне обґрунтування розширення готелю за рахунок будівництва комплексу з функціями ділового, спортивного, культурно-відпочинкового призначення,
   житлового будинку та підземної автостоянки на вул. Старознесенській 70, 66, 64, 62-а, 60-а, 60, 58 у м. Львові», виконане ФОП «Лагуш З. Р.» у 2017 р. та погоджене управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради. Земельні ділянки, які пропонують під забудову, належать бутік-готелю «Кавальєр». Загальна площа ділянок – 1,1298 га. 

Заради забудови змінити цільове призначення ділянок  

   Детальний план території містить цікаві деталі, на які звертають увагу громадські активісти — захисники парку «Знесіння». Зокрема розробники ДПТ пропонують змінити цільове призначення ділянок. «Отже, територія житлової забудови в межах ДПТ, не враховуючи вулиці (зона ТР-2), віднесена до зони Ж-1-Р, а ділянка готелю «Kavalier» — до зони Г-2-Р, де розміщення готелів не допускається, що зумовлює необхідність внесення змін у зонінг Личаківського району», — резюмують працівники інституту «Містопроект». «Згідно з затвердженим планом зонування Личаківського району Львова у межах, охоплених розробленим детальним планом території, маємо зону Ж-1, тобто садибну одно-двоповерхову забудову! Натомість проектом ДПТ передбачено висоту проектованого багатоквартирного житлового будинку типу апарт-готель у 4-5 поверхів. У розділі «Допустимі види забудови» для зони Ж-1 передбачено будівництво багатоквартирних житлових будинків до 4-х поверхів, але ж не в історичному ареалі і в охоронній зоні пам’ятки архітектури — церкви Вознесіння Господнього! У зв’язку з тим, що викуплені ділянки, згідно з містобудівним планом, належать до малоповерхової садибної забудови, громадськість вимагає обмежити поверховість проектованих будівель до трьох поверхів, включаючи цокольний і мансардний поверхи. І не змінювати цільове призначення ділянок і зонування Личаківського району відповідно до потреб забудовника», — йдеться в пропозиціях та зауваженнях до детального плану території, обмеженої вул. Старознесенською та Регіональним ландшафтним парком «Знесіння», що їх підготували та подали на ім’я начальника управління «Секретаріат ради» Юрія Лукашевського громадські організації «Народна дія. Львів», «Правозахисний центр ім. генерала УНР Володимира Сікевича», «Комітет збереження природи», «Регіональний фонд «Знесіння», «Магдебурзьке право». 

Вілла Завадовичів — «рядова історична забудова»

   Громадські активісти мають також низку інших застережень до розробленого детального плану, зокрема об’ємність забудови: «Потужний об’єм, який продемонстрували на візуалізації проекту апарт-готелю, вступає у суперечку з об’ємом церкви Вознесіння Господнього і візуально просто розчавлює делікатну порівняно з ним будівлю церкви! Церква Вознесіння Господнього є пам’яткою архітектури місцевого значення, вона має свою встановлену охоронну зону радіусом у близько 80 м, грубо порушену проектом обговорюваного детального плану території. Церква має лишитись домінантою у місцевості,  якій дала своє ім’я».

   У своїх зауваженнях активісти наголошують, що історико-містобудівне обґрунтування не затверджене Міністерством культури. Оприлюднюють позицію мешканців вулиці Старознесенської, які проти захоплення пішохідного проходу між будинками № 56 і № 58 і пропозиції прокласти доїзд до споруди монастиря сестер Йосафаток. «Таким чином відсікається частина земельної ділянки, котра є у користуванні бібліотеки, порушується спокій і тиша цього улюбленого місцевими мешканцями культурного закладу», — аргументує громадськість. 

   У своїх зауваженнях і пропозиціях громадські організації застерігають, що будівництво підземного паркінгу шляхом руйнування схилу і встановлення підпірних стінок змінить елементи ландшафту, а завдання Регіонального ландшафтного парку «Знесіння» — «збереження природного ландшафту гряди горбів Головного європейського вододілу». Також громадські активісти вважають за доцільне вилучити з детального плану території всі посилання на проект ПП «Архново» 2014 р. про організацію території РЛП «Знесіння» як такий, що не затверджений відповідно до норм чинного законодавства.

   Важливий об’єкт на території пропонованої забудови, який привертає увагу захисників історичного середовища і на який заплющують очі влада і не відповідальний соціально бізнес — будинок № 66 на вул. Старознесенській, колишня вілла Завадовичів. «Статус рядової історичної забудови має будинок на вул. Старознесенській,  № 66 — колишня вілла Завадовичів, збудована у 1902 р., що має риси модернізму в містечковій інтерпретації. Найбільш виразним є північний фасад (орієнтований до вулиці), який дещо знищений», — цитують розробники детального плану історико-містобудівне обґрунтування. ІМО рекомендує «замість аварійного будинку № 66 в разі будівництва нової будівлі застосування на фасаді елементів, які нагадували б історичну споруду — колишню віллу Завадовичів». Головний будинок нового комплексу розташують саме на місці нинішнього будинку №66, який, за словами головної архітекторки проекту Інесси Склярової, перебуває в аварійному стані, але має історичне значення (його вважають першим будинком у Львові, який звели із цегли), інформує «Твоє місто».

 «Відсутність охоронного номера вілли Завадовичів, але зарахування його до історичної забудови не означає, що будинок можна знести. Негативний приклад: будинок композитора Ярославенка, коли новий власник стверджував, що не бачив охоронної таблиці і зніс будинок, а потім суд зобов’язав його будинок відновити. Віллу Завадовичів (будинок № 66) зберегти і відреставрувати фасад, пристосувавши під апартаменти, як об’єкт історичної забудови», — пропонують натомість активісти. Резюмуючи, громадські організації категорично заперечують проти затвердження Детального плану території, обмеженої вул. Старознесенською і Регіональним ландшафтним парком «Знесіння», без врахування поданих пропозицій та зауважень і вимагають не виносити на затвердження виконкомом Львівської міської ради запропонований ДПТ без врахування зауважень громадськості.
Підготувала Наталя ДУДКО

 Опубліковано : 14.02.18 | Переглядів : 1034

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Сер.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
 
Реклама