Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS

Пошук :
Золоте сальто

Несподівано, неочікувано, непередбачувано! Олександр Абраменко здобув золоту медаль у фристайлі, на Олімпіаді в Пхьончхані. А от виступи інших українських олімпійців дуже розчаровують.

Космічний успіх

На золото на Олімпіаді в Пхьончхані ми вже й не сподівались. У чоловічому фристайлі нашу команду представляв миколаївець Олександр Абраменко. Для нього це вже четверта Олімпіада. На попередніх першостях Олександр виступав непогано, однак до медалей не дотягував. Абраменко впевнено пройшов усі три фінали. У першому фіналі в Абраменка був третій результат та в другому — четвертий. Боротьба у вирішальному фіналі була жорсткою серед шістки атлетів. З «помарками» закінчили свої змагання чотири спортсмени. Абраменко знову виконав свою програму на відмінно, виступаючи третім. Після свого виступу він був лідером. Перед виконанням заявки китайця Цзя Цоньяня було зрозуміло, що в Абраменка — щонайменше срібло. Цоньяня виконав свій стрибок також майже на відмінно, але судді йому показали меншу оцінку, зробивши олімпійським чемпіоном українця. Це, однозначно, історична перемога наших олімпійців. Золота медаль Абраменка стала третьою для збірної України за всю історію її участі у зимових Олімпіадах та лише другою особистою. Раніше, у 1994 році, у Ліллехаммері в одиночному фігурному катанні перемогла Оксана Баюл. Чотири роки тому жіночу естафету виграли біатлоністки Олена Підгрушна, Валя Семеренко, Віта Семеренко та Юлія Джима.

Успіх Абраменка є несподіваним та неочікуваним ще й з огляду на те, що фристайлом в Україні займатись просто ніде. База в Миколаєві, де власне й тренувався олімпійський чемпіон, у жахливому стані. Олександр частіше відточував свою вправність за кордоном. Після перемоги Абраменко не приховував радісних емоцій. «Сьогодні, до останньої секунди змагань, була дуже напружена боротьба. Хвилини очікування останнього стрибка були також нервові. Зазначу, що мій фінальний стрибок був найкращий у сезоні. Піти на його виконання — це був великий ризик, але я впорався й, думаю, виправдав не тільки свої, а й очікування всієї України», — розповів новоспечений олімпійський чемпіон Олександр Абраменко.

Більше нема за кого радіти

А, що ж наші решта олімпійців? Уже вкотре дуже розчаровують біатлоністи. Жінки та чоловіки провалили індивідуальні перегони. В мас-старті невдало виступили українки Валентина та Віта Семеренко, посівши 19-те та 24-те місця відповідно. Виграла гонку словацька біатлоністка Анастасія Кузьміна. Срібну нагороду виборола білоруска Дарія Домрачева. Бронза дісталася норвежці Тіріль Екгофф. Мінімальні надії на медаль у нас були у змішаній естафеті. Однак у гонці українська збірна здобула всього лише сьоме місце. Перемогу в забігу здобула збірна Франції, фінішер якої — Мартен Фуркад — відіграв більше 40 секунд на останній передачі естафетної палички. Друге місце посіли норвежці, а бронза дісталася італійцям.

У змаганні танцювальних пар Україну представляли Олександра Назарова та Максим Нікітін. Після виконання короткої програми вони заробили доволі низькі оцінки та розмістилися на підсумковому

21-му місці із 24-х учасників. До фіналу пробилось лише двадцять пар. Отож, цей виступ української пари, беззаперечно, провальний. А ось кого варто похвалити, то це українського скелетоніста Владислава Гераскевича. Він у свої 19 став наймолодшим учасником олімпійського турніру у скелетоні. Після двох заїздів українець посів п’ятнадцяте місце. На наступних змаганнях від Гераскевича можна й варто очікувати успішнішого результату. Найголовніше, щоб наші спортивні чиновники звернули увагу на скелетон.

В інших дисциплінах виступи українців дуже розчарували. Не можна не згадати також і про золоту медаль у фігурному катанні українки Альони Савченко. Вона зі своїм партнером, уродженцем Франції Бруно Массо, вибороли золоту медаль  у змаганнях спортивних пар у фігурному катанні. Пара представляє Німеччину. У 2003 році Савченко переїхала до Німеччини, де спочатку виступала з Робіном Шолкови. Пара здобула бронзову медаль на Олімпіаді в 2010 і 2014 роках, а також п’ять світових титулів.

До завершення Олімпіади залишаються лічені дні. Шанси на медалі у нас мізерні. Підбиваючи першочергові підсумки, варто підкреслити, що Олімпійські ігри в Пхьончхані показали серйозні проблеми вітчизняного спорту.