Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Первіснообщинний забудовний лад?
Первіснообщинний забудовний лад?

«Беру сокиру, іду будую, бо маю силу!», — активістка

Спрощено процедуру розроблення та погодження науково-проектної документації на будівництво в історичних населених місцях. Про це повідомляє Урядовий портал. 

   Відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку визначення меж та режимів використання історичних ареалів населених місць, обмеження господарської діяльності на території історичних ареалів населених місць» схвалено на засіданні уряду 21 лютого. Зокрема, згаданим проектом скасовано потребу розробляти історико-містобудівне обґрунтування (ІМО) в тих історично населених місцях, де в установленому порядку розроблені та затверджені історико-архітектурні опорні плани.

 А з 1 січня 2019 року інститут ІМО ліквідовують узагалі. Всю проектну документацію на нове будівництво в історично населених місцях мають розробляти виключно відповідно до історико-архітектурних опорних планів.

 Доцент кафедри реставрації Львівської політехніки Василь Петрик певен: для Львова ця постанова мало що змінює, бо в нашому місті вимог законодавства і тепер не дотримуються. 

   «Якщо у Львові буде розроблений історико-архітектурний опорний план і чітко будуть визначені межі ареалу і режими забудови в ареалі, зона охорони пам’яток і зона врегулювання забудови, то відповідно до тих режимів місто зможе видавати містобудівні умови й обмеження без погодження з Міністерством культури. А доти всі реконструкції чи нове будівництво в межах історичного ареалу, яке визначила міська рада Львова, місто повинне погоджувати в Міністерстві культури України. Тобто ця постанова уряду спрощує життя тим історичним містам, котрі вже розробили історико-архітектурні опорні плани», — певен Василь Петрик. 

   Окрім Львова, не мають розроблених історико-архітектурних опорних планів також, наприклад, Київ та Луцьк, розповідає Василь Петрик. Натомість такі плани мають Ужгород і Одеса. 

   Громадська активістка і голова комісії з питань проблемних забудов Громадської ради при ЛОДА Олеся Дацко переконана: відтепер ще більше спрощується контроль за забудовою в історичних частинах міста. 

   «Згідно з нововведенням, там, де розроблені історико-архітектурні опорні плани, історико-містобудівне обґрунтування можна не розробляти і не погоджувати. По-перше, більшість міст, зокрема й Львів, не мають розроблених історико-архітектурних опорних планів. Тобто логічно, що ІМО мало би у них розроблятися все одно. Зрештою, і досі не мали права погоджувати будь-яких проектів без історико-архітектурних опорних планів. Але якщо раніше контролювати процес погоджень треба було у кілька етапів, і зупинити незаконне будівництво можна було і на рівні міськради, і на рівні ЛОДА, і на рівні Мінкульту, то тепер, найімовірніше, буде тихенький договорняк із місцевою владою, яка заплющує очі на все. Наприклад, землі в межах історичних ареалів визнані рішенням суду землями історико-культурного призначення. Вже два роки, як міськрада має всі ці землі визнати особливо цінними, з особливими режимом. Незважаючи навіть на відкриті кримінальні провадження, посадовці й депутати міськради дерибанять землі навіть на території ЮНЕСКО як «землі житлової і громадської забудови». І ні Мінкульт, ні Держгеокадастр цього «не бачать». Тобто вони свідомо порушували і порушують пам’яткоохоронне законодавство. Тільки якщо раніше вони мусіли це подавати до міністерства на затвердження ІМО і міністерство могло їх зупинити, то тепер ніхто того контролювати не буде. Крім того, ІМО передбачало опис історії кожного об’єкта, охоронні зони, його цінність тощо. Зрозуміло, що в історико-архітектурному опорному плані буде загальна характеристика. І більшість об’єктів у ньому належно не буде відображена. Тобто фактично спрощують таким чином доступ до руйнування тих пам’яток. Бо якщо нині є норми законодавства, яких ніхто не дотримується, то відтепер узаконюють фактичну відсутність контролю за дотриманням цього законодавства», — каже Олеся Дацко. 

   За словами активістки, через такі рішення у сфері містобудування Україна повертається до первіснообщинного ладу і неабияк полегшує життя забудовникам.
 
   «Усе, що робить Кабінет Міністрів, — руйнує інституційне середовище. Руйнує правила гри у всіх сферах, яких можна. У містобудуванні він їх просто ліквідовує. Тобто запроваджує первіснообщинний лад. Беру сокиру, іду будую, бо маю силу. Все», — зазначає пані Дацко.

   А от у Львівській міській раді, в понеділок, «Ратуші» сказали, що наразі документа не бачили, тому прокоментувати будь-що не можуть. «Офіційно постанову не оприлюднено, ні ми, ні наш юрист її не бачили», — пояснила начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.
Олег ГАЛІВ

 Опубліковано : 28.02.18 | Переглядів : 356

Читайте також:
05.12.18
No pаsaran!
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Гру.2018»
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
 
Реклама