Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Полювання на батьків
Полювання на батьків

Міністерство юстиції України взяло під свій контроль несовісних татусів усієї країни, які впродовж півроку і більше не сплачують аліментів. У всіх областях створили штаби з моніторингу та контролю зі стягнення аліментів, відповідно, на батьків-боржників розпочалося справжнє полювання. Спеціалізовані мобільні групи, працівники виконавчої служби управління юстиції взялися опечатувати майно татусів та мамусь, у яких дрімає совість і які не сплачують аліментів на своїх дітей. Також в Україні запущено Єдиний реєстр боржників зі сплати аліментів.

   У Львові 26 лютого пройшов перший рейд по злісних неплатниках аліментів. Державні виконавці конфісковували майно неплатників. 

Ситуацію ще можна виправити, проте їм доведеться сплатити повну суму боргу. Якщо ж ні, то описане виконавчою службою майно перейде на продаж з аукціонів, а різницю повернуть власнику. Зокрема, того дня провели опис квартири на вулиці Шевченка, 348, де батько регулярно не сплачував аліменти на свою дитину. Борг чоловіка сягнув 90 тисяч гривень — якщо він не погасить цю суму, то його квартиру виставлять на продаж через електронні торги. Також двох несумлінних батьків виконавці позбавили транспортних засобів, а ще одного — земельної ділянки. «Наразі проводять експертизу для того, аби визначити вартість майна, і якщо не буде сплачено заборгованість, тоді це майно фактично піде на реалізацію через інтернет-аукціон. За рахунок вилучених  коштів буде погашена заборгованість. Своєю чергою, боржник має право оскаржити експертизу», — розповіла «Ратуші» керівник управління юстиції у Львівській області  Іванна Смачило.

   За словами очільниці львівської юстиції, ці нововведення в законі  надзвичайно ефективні, бо це така соціальна ланка, де переважно порушуються права дитини. Адже більша частина виконавчих проваджень щодо аліментів стосуються якраз утримання дітей. «В нас є велика частина осіб, які розуміють свої зобов’язання і виконують їх систематично, тож до них нема жодних претензій. Але ми проводили раніше статистику по областях, і понад половину тих, хто системно не виконує свої зобов’язання щодо аліментів, — це особи, які можуть і мають можливість сплачувати кошти, тому що мінімальний розмір на місяць — в середньому 900 гривень, проте сума залежить від віку дитини. Особи, маючи можливість, знаючи про свої зобов’язання, мали рухоме та нерухоме майно, переоформляли його на інших осіб. Також мали прибутки, які були неофіційні, і тому законних методів і способів стягнути будь-які кошти не було. А тепер, коли стоїть питання про обмеження права керувати автомобілем або права виїзду за кордон, то у боржників виникає дуже активна мотивація, і вони, перш ніж виїхати на своєму транспорті або виїхати за кордон, спочатку подумають про дітей, а вже потім про свої власні інтереси, — пояснює Іванна Смачило. — Станом на 23 лютого, ми робили свіжу статистику, яку проводитимемо щотижня, і у Львівській області нарахували 2577 осіб, в яких була заборгованість понад три місяці. З  них ті, хто має заборгованість більш як 6 місяців, — 1553, і серед них є ще особи, які мають заборгованість понад рік — 977. Стосовно тих, хто має заборгованість понад 6 місяців, уже на сьогодні затверджено більш як 5,5 тисячі постанов державних виконавців про обмеження права виїзду, обмеження права керувати автомобілем, полювання і носіння зброї. До суду скеровано 59 протоколів про залучення осіб, які не можуть працевлаштуватись, до суспільних робіт,  терміном до 
2 місяців, — відповідно, їм буде організовано робоче місце. Я думаю, що ми їм допоможемо працевлаштуватися на цей період, і всі зароблені кошти підуть на погашення заборгованості», — додала вона.

   Також начальниця управління повідомила, що за п’ять днів стягнуто вже понад 273 тисячі гривень. «На цьому етапі працюють чотири мобільні групи, за потреби їх збільшимо. У понеділок, 26 лютого, було вилучено об’єкти рухомого та нерухомого майна, яке піде на реалізацію в разі, якщо не буде сплачена заборгованість. Мобільні групи працюватимуть щодня,  активність у нас надзвичайно велика, толерантність до неплатників нульова, і будемо робити все для того, щоб за результатами місяця роботи показати, що цей закон нам необхідний. Адже ці засоби дієві, в результаті такої роботи очікуємо на реальне погашення і зниження заборгованості з аліментів», — зазначила Іванна Смачило. 

   Нагадаємо, 6 лютого набув чинності Закон щодо вдосконалення процедури примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів, який передбачає санкції проти тих, хто не сплатив аліменти. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» передбачає, що для запеклих боржників будуть вводити обмеження, які діятимуть до повного погашення боргу неплатником перед своєю дитиною. За словами міністра юстиції України Павла Петренка, серед обмежень, які застосовуватимуть щодо затятих неплатників, — спрощена процедура заборони виїзду за кордон для тих із батьків, які понад 6 місяців сукупно не сплачують аліменти своїй дитині. Друга новація —обмеження у праві користування транспортними засобами для батьків, які ухиляються від сплати аліментів понад 6 місяців, у праві полювання, використання зброї. Третя — один із батьків відтепер має право тимчасово вивезти дитину за кордон на навчання, лікування чи відпочинок без дозволу іншого, який заборгував аліменти. «Починає працювати автоматизований обмін інформацією між Міністерством юстиції і Міністерством внутрішніх справ, за яким боржників, які понад 6 місяців сукупно не сплачують аліменти, будуть позбавляти права керувати транспортним засобом, права носити зброю, полювати на період, поки вони не погасять заборгованість перед дитиною», — розповів Петренко. Також у міністерстві зазначають, що з набранням чинності закону державний виконавець отримує право складати протокол і скеровувати його до суду для застосування до боржника адмінвідповідальності у формі суспільно корисних робіт.
Христина СЛЮСАРЧУК

 Опубліковано : 28.02.18 | Переглядів : 727

Читайте також:
Обличчя номера

Oblyccja.jpg">

Завантажити номер

 
Календар
« Бер.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Реклама