Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
АТО завершилось Воюємо по-новому?
АТО завершилось Воюємо по-новому?

   Законопроект «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» (№ 7163) нарешті набув статусу закону. Через півроку після прийняття за основу і по завершенні триденного парламентського розгляду майже семи сотень поправок, закон було ухвалено і передано на підпис Президенту. Позаяк цей законопроект був одним із пакета «ПП», Петро Порошенко не забарився із його підписанням. Відтак, 24 лютого, Закон про реінтеграцію Донбасу набрав чинності. 
За справу беруться військові

   Начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко повідомив у коментарі «Радіо Свобода», що триває зміна формату антитерористичної операції (АТО) на операцію Об’єднаних сил, яку очолить військове керівництво. «Закон, який 20 лютого був підписаний Президентом України, систематизує задіяння ЗСУ для виконання тих завдань, які вони виконували в АТО, і зміну формату основної операції. Буде завершена АТО, і ми перейдемо до операції Об’єднаних сил. Це передбачає чітку структуру системи управління, підпорядкованість визначених сил і засобів військовому керівництву, створення об’єднаного оперативного штабу як основного органу управління цією операцією на території Донецької та Луганської областей», — зазначив Віктор Муженко. За його словами, це дозволить систематизувати задіяння підрозділів ЗСУ і підрозділів та сил інших складових сектору безпеки, «більш ефективно і в рамках правового поля застосовувати ЗСУ». 

Коли розпочнеться операція 
та хто її очолить? 

   Генеральний штаб ЗСУ розробив документи про початок на Донбасі операції Об’єднаних сил, замість АТО, — сказав представник управління правового забезпечення Генштабу Юрій Бобров, інформує «Радіо Свобода». «Відповідно до норм закону, передбачено, що початок і завершення заходів щодо забезпечення національної оборони, відсічі й стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій і Луганській областях визначається окремим рішенням Верховного головнокомандувача ЗСУ. Проекти таких документів підготовлені, й у певний час вони будуть затверджені й реалізовані», — сказав Бобров.

   Він зазначив, що операція Об’єднаних сил починається після того, як набуде чинності Указ Президента Петра Порошенка про її початок. За словами Боброва, такий Указ глава держави може підписати найближчим часом.

   Також представник Генштабу заявив, що Президент отримав подання щодо кандидатури командувача — бойового генерала, який тривалий час керував військовим підрозділом у зоні української воєнної операції на Донбасі. Бобров очікує, що Порошенко затвердить командувача незабаром. 
   Наразі експерти, окрім Генштабу та політиків, не беруться коментувати цей закон. Однак голим оком помітно кілька різких змін. У чому суть та що зміниться, намагалась з’ясувати «Ратуша».

Терористів немає

   Закон про реінтеграцію  —  документ, який вперше офіційно називає Росію ініціатором збройної агресії проти України та окупантом частини української території. Згідно із законом, Україна більше не проводить антитерористичну операцію, а вживає заходи із гарантування національної безпеки та оборони, стримування і відсічі російської збройної агресії в Донецькій та Луганській областях. Терористичні організації «ДНР» та «ЛНР» відтепер визначені ЗУ, як «представники окупаційних адміністрацій РФ».

   Генштаб ЗСУ оголосив про завершення АТО на Донбасі та початок нового етапу — операція Об’єднаних сил. Такі зміни передбачають зміну системи управління. Тобто штаб АТО формально створювали на базі СБУ, оскільки інших варіантів, згідно з чинним законодавством, не було. Проте  саме військові були залучені до всіх операцій як силовий елемент. Відтепер закон  дозволяє створити Об’єднаний оперативний штаб уже на базі ЗСУ. 

Нова назва чи нові зміни?

   Об’єднаний оперативний штаб відтепер має більше повноважень, аніж штаб АТО.  Впродовж чотирьох років пункти пропусків працювали на підставі отриманих наказів із Києва, і тільки столиця могла давати конкретні вказівки. А от закон про деокупацію дає змогу самостійно на місцях вирішувати, чи припиняти рух товарів або громадян на лінії розмежування, чи відновлювати. За трактуванням закону про реінтеграцію Донбасу, ці  зміни дозволять навести лад на самій лінії фронту.

Стосуватиметься населення

   Населення на окупованих територіях пересувалося вільно, і контролювати це могли лише військові на блокпостах. Відтепер закон каже, що при фронтовій лінії є тилова зона, на території якої діє не окрема демократія або військовий стан, а просто певні правила. До цього військові не мали жодного впливу на органи місцевої влади, тепер, якщо потрібна евакуація населення у зв’язку з реальною загрозою, то військові мають офіційне право віддавати такі накази. 

Коли все закінчиться ? 

   Кінцевою метою в Законі визначене звільнення цих територій і відновлення конституційного порядку на них, захист прав, свобод і законних інтересів громадян України, які постраждали внаслідок агресії РФ, зміцнення незалежності, державності, забезпечення єдності й територіальної цілісності.

   Як повідомив Курт Волкер, спеціальний представник Державного департаменту США з питань України: «Метою Мінських угод (підписаних лідерами так званих «ЛНР-ДНР») є відновлення територіальної цілісності України і конституційного ладу. Реалізація Мінська дорівнює розпуску цих незаконних структур. Небажання розформувати — це небажання виконати Мінські угоди». 
Христина СЛЮСАРЧУК

 Опубліковано : 06.03.18 | Переглядів : 201

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Гру.2018»
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
 
Реклама