Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Нажитися на ліках — можливо?
Нажитися на ліках — можливо?

В Україні наробила галасу інформація про те, що кількох працівників столичної лікарні підозрюють у багатомільйонному розкраданні ліків.

   Йдеться про оголошення підозри завідувачеві аптечного складу й одразу шістьом медсестрам Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» за фактами привласнення лікарських засобів в особливо великих розмірах. Загальна сума, за попередніми даними, — близько 8 мільйонів гривень.  Досудове слідство у справі триває. 

   Тим часом «Ратуша» вирішила з’ясувати, як має проходити процедура обігу медичних препаратів та як її дотримуються у Львові. Як нам розповіли у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «Охматдит», усі ліки, які надходять до закладу, реєструють згідно з чинним наказом Міністерства охорони здоров’я України. 

   «Всі упакування лікарських засобів провізор позначає штампом червоного кольору з написом «бюджетна закупівля». Та обліковує в книзі складського обліку в аптеці. У складському приміщенні працює людина, з якою укладено договір про матеріальну відповідальність. Це провізор із вищою медичною фармацевтичною освітою. Комп’ютерну програму ще завершують розробляти, то є книжка складського обліку. Отримавши лікарські засоби згідно з підписаним договором, провізор заносить їх у книжку складського обліку. Крім того, він зобов’язаний звірити під час постачання кількість лікарських засобів, подивитися на термін їхньої придатності та звірити серію лікарського засобу, яка вказана в накладній від постачальника», — каже головний бухгалтер львівського «Охматдиту» Лілія Жаботинська. 

   Видають ліки з аптеки у відділення, пояснює головний бухгалтер, за рецептом, який підписує завідувач відділення, заступник головного лікаря з медичної частини та інша матеріально відповідальна особа з відділу — старша медсестра. 
   «З кожною старшою медсестрою, з усіх відділень і структурних підрозділів, підписують договори про повну матеріальну відповідальність. Отримавши лікарський засіб, старша медсестра заносить його у книжку складського обліку. Поки що не у всіх старших медсестер є комп’ютерні засоби, але пізніше інформацію заносять у комп’ютери», — додає бухгалтер. 

   Списують лікарські засоби лише після того, коли маніпуляційна медсестра ввела лікарський препарат хворій дитині. Щомісяця кожна старша медсестра здає в бухгалтерію звіт за своїм підписом і підписом завідувача відділу. 
   У лікарні таку систему називають системою подвійного бухгалтерського обліку. І переконують, що вона ефективна. Окрім того, у медзакладі передбачені щомісячні звірки з провізором. Також у лікарні є планові та раптові інвентаризації. Перевірки проводить і Державна фінансова інспекція. 
   Адвокат Назар Олексюк пояснює: все, що стосується обліку ліків, процесу документування їх надходження, інвентаризації та використання,  регулюється в Україні правилами бухгалтерського обліку. Бо, окрім того, що це лікарські засоби, це ще й матеріальні цінності, що підлягають обліку. 

   Та, окрім загальних засад бухгалтерського обліку, існують і внутрішньовідомчі накази Міністерства охорони здоров’я, які регулюють ці питання. «Якщо ми говоримо, що облік ліків охоплений правилами бухгалтерського обліку, значить кожного року мусять проводити відповідні інвентаризації. Для цього створюють, і повинні створювати, інвентаризаційні комісії. Або внутрішньо-лікарські, або, можливо, вищого рівня. За участю, наприклад, департаменту охорони здоров’я обласного рівня чи районного. Повинні проводити інвентаризації і в бухгалтерському обліку, і лікарня зобов’язана подавати свою статистичну звітність, там мають бути відображені кількісні і якісні показники ліків. Передусім як матеріальних цінностей», — зазначає Назар Олексюк. 

Олег ГАЛІВ

 Опубліковано : 05.04.18 | Переглядів : 309

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Тра.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Реклама