Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Місто літніх терас

Місто літніх терас

З приходом весни Львів, як одне із найбажаніших для туристів місто, вкривається безліччю літніх майданчиків найрізноманітніших та найконцептуальніших кнайп.

   По всій території міста, зокрема історичного ареалу, навіть на найменших вуличках, де ніде яблуку впасти, все рясніє столиками, бамбетлями, декораціями під фірмові філіжанки львівської кави чи під добрий келих хмільного. Насправді це — один із найкорумпованіших бізнесів Львова. Про те, як надають дозвільні документи на встановлення майданчиків та кому потрібно дати «на лапу» в місті, вже не перший рік ходять чутки або ж конкретні пропозиції, більшість власників ресторанів миряться з такими правилами, адже саме літня тераса їхнього закладу приносить неабиякий дохід.  

    Львівський регуляторний хаб ініціював 29 березня в приміщенні Українського католицького університету громадські слухання щодо регулювання сфери літніх майданчиків закладів громадського харчування у Львові. «Одне з головних завдань регулятора — створити якомога простіші норми та процедури, а водночас — передбачити запобіжники, які унеможливлять системні зловживання, як-от самозахоплення землі, незаконні прибудови та самовільне встановлення літніх майданчиків», — наголосив Роман Лозинський, аналітик ЛРХ, повідомляє Львівський регуляторний хаб. На голосування поставили питання щодо процедури надання дозволів, оренди площ для літніх майданчиків «без прив’язки» та про сезонність здійснення підприємницької діяльності у сфері літніх майданчиків.

   Керівник Львівського регуляторного хабу Тарас Хавунка розповів «Ратуші», що найбільш важливо у цьому контексті запровадити максимально просте та зрозуміле регулювання ринку літніх майданчиків, яке мінімізує корупційні ризики та зможе принести якомога більшу вигоду для всіх без винятку зацікавлених сторін.

   «Одним з основних питань було створення робочої групи, яка б напрацювала нові альтернативні підходи до регулювання ринку літніх майданчиків із врахуванням інтересів усіх сторін. Серед іншого, підтримали пропозицію суттєво спростити процедуру оформлення документів для підприємців через запровадження декларативного способу погодження проектів літніх майданчиків. Також активно обговорювали пілотне запровадження режиму всесезонності розміщення літніх майданчиків на окремих вулицях. Можливо, це буде одна чи кілька вулиць, які є пішохідні. Скажімо, вулиця Леся Курбаса», — пояснив пан Тарас.

   «Вже із 1 квітня почали встановлювати літні майданчики у Львові, тому врегулювання було орієнтоване не на цей рік. Хочемо запровадити зміни, за які б були проголосували вже восени. Щоб за новими правилами почався процес встановлення літніх майданчиків наступного року», — розповів керівник Львівського регуляторного хабу. 

   Він також зазначив, що є ще проблема відкритості. «Одним із питань, яке ми ухвалили на громадських слуханнях, є впровадження реєстру літніх майданчиків. Аби громадськість могла розуміти, законний майданчик чи ні», — додав співрозмовник. 

   «Підприємці Львова, які ставлять літні майданчики, хочуть спрощення в отриманні дозволів, адже нині цей процес досить тривалий», — інформує ЛРХ. Депутат Львівської міської ради Сергій Івах від фракції БПП підкреслив: «Лише два кроки мають робити підприємці для отримання дозволів на встановлення літніх майданчиків. Перший крок — подати документи в міську раду, другий — отримати їх».

   У коментарі «Ратуші» голова фракції «УКРОП» у Львівській міській раді Ігор Телішевський зазначив, що за цю каденцію вдалося чимало зробити позитивного у сфері врегулювання літніх терас у Львові: «Зокрема, щоб усі дозволи, які видають на літні майданчики, були прозорі та відкриті. Якщо майданчик стоїть без погодження, його демонтують. Саме це стимулювало підприємців подавати документи на отримання дозволу на встановлення літніх майданчиків». За його словами, всесезонність майданчиків — нормальна європейська практика. «Проте у Львові деякі підприємці можуть цим зловживати. Наприклад, спочатку заклад встановлював літній майданчик, а згодом це вже повноцінна споруда, яка стоїть цілий рік. І таких чимало», — додав Телішевський. 
Тетяна ЖИКАЛЯК,
Христина СЛЮСАРЧУК

 Опубліковано : 05.04.18 | Переглядів : 979

Читайте також:
Обличчя номера

Oblyccja.jpg">

Завантажити номер

 
Календар
« Бер.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Реклама